جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
پیوندها ÏÑÎæÇÓÊ ÇÔÊÑǘارتباط با ماآرشيوشناسنامهصفحه اصلي
تاریخ 1392/06/12 - روزنامه سراسري صبح ايران(سه شنبه) نسخه شماره 4515

 خبر 

 مدير عامل ذوب آهن اصفهان خبرداد؛

افزايش 40 درصدي توليد محصولات خاص و ويژه ذوب آهن اصفهان

اصفهان – بهمن راعي

همزمان با هفته دولت كوره بلند شماره 2 ذوب آهن اصفهان در مدار توليد قرار گرفت.

به گزارش خبرنگار ما از اصفهان دكتر سعد محمدي مدير عامل ذوب آهن اصفهان در آيين راه‌اندازي كوره بلند شماره دو ، راه‌اندازي اين كوره را گامي بزرگ براي افزايش توليد و حركت در جهت كاهش واردات محصولات فولادي دانست و گفت: پروژه عظيم بازسازي و مدرنيزاسيون كوره بلند شماره 2 ذوب آهن اصفهان كه نقش مهمي در توليد سالانه اين شركت دارد، با همت كارشناسان داخلي و تلاشگران اين شركت با موفقيت به پايان رسيد و با راه اندازي آن، توليد روزانه چدن در اين شرکت از مرز هفت هزار تن گذشت و از هفته دوم شهريور ماه توليد چدن به هشت هزار تن در روز مي رسد.

دكتر سعد محمدي تصريح نمود : ظرفيت توليد هم اكنون در مقايسه با ابتداي سال جاري به دوبرابر افزايش پيدا كرده است كه اين امركاهش هزينه‌ها را به دنبال دارد.

وي با اشاره به برنامه ها ي توسعه اي اين شركت در آينده يادآور شد : افزايش ظرفيت دو ميليون تن در برنامه ميان مدت ذوب آهن مي باشد و براي سال 93 سه ميليون دويست هزار تن و سال 94 سه ميليون و ششصد هزار تن برنامه ريزي شده است.و اميدواريم با اجراي طرحهاي توسعه اي ، ظرفيت ذوب آهن تا پايان سال 97 به بيش از شش ميليون تن افزايش پيدا كند.

وي همچنين از اجراي بيش از سي طرح براي افزايش ظرفيت و بهره وري خبر داد و گفت : اميدواريم در آينده شاهد شكوفايي و ارزش بيشتر جايگاه ذوب آهن اصفهان و در نتيجه كاهش واردا ت محصولات فولادي به كشور باشيم

مدير عامل ذوب آهن اصفهان همچنين در مراسم جشن راه اندازي كوره بلند شماره دو كه جمعي از مسئولين و كاركنان اين شركت حضور داشتند ، ضمن تبريك اين موفقيت بزرگ به تلاشگران و سختكوشان اين مجتمع بزرگ صنعتي گفت : براي تحقق اهداف اگر نيت براي رضاي خداوند باشد، خودش نيز هدايت كار را در دست مي گيرد وي تصريح كرد: بايد فضاي توليد و اشتغال جوانان و عدم واردات فولاد به كشور را فراهم نماييم .

دكتر سعد محمدي گفت : بايد به شرايطي برسيم كه از كك داخلي استفاده كنيم و با توجه به اينكه در ابتداي سال از كك خارجي به نسبت 50 درصد ايراني و 50 درصد خارجي استفاده مي كرديم ، تلاش مي كنيم انشاا... در شهريورماه به نسبت 60 درصد ايراني و 40درصد خارجي دست يابيم.

سعد محمدي در خصوص ضرورت ورود به عرصه معدن گفت : براي افزايش توليد و كيفيت به دنبال استفاده از معدن زغال اندونزي و استفاده از قسمتي از معدن طبس هستيم.

وي افزود : ذوب آهن بايد به جايگاه شايسته خويش دست يابد و اين امر با همدلي و همت تك تك پرسنل شركت محقق مي گردد.


نسخه چاپي ارسال به دوستان
 
سياسي
خبر دانشگاه
دانش و پژوهش
اقتصاد و بازار
مرز پرگهر
در قلمرو ورزش
آگهي
صفحه اصلی - شناسنامه آفرینش - آرشیو آفرینش - ارتباط با ما - درخواست اشتراک - پیوندها - جستجوی پیشرفته