جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
پیوندها ÏÑÎæÇÓÊ ÇÔÊÑǘارتباط با ماآرشيوشناسنامهصفحه اصلي
تاریخ 1392/07/04 - روزنامه سراسري صبح ايران(پنجشنبه) نسخه شماره 4535

 خبر 

 مصرف برق پنج درصد افزايش يافته است

همدان - مجيد ملکيان

مديرعامل شركت توزيع برق استان همدان، در آيين تجليل از خبرنگاران با اعلام اين خبر، افزود: پس از اجراي قانون هدفمندي يارانه ها با اطلاع رساني و مشاركت مردم مصرف برق در اين استان حدود 10 درصد كاهش يافت، اما در سال جاري روند مصرف افزايش داشته است.

حاجي رضا تيموري، از مردم و رسانه ها خواست براي كاهش مصرف برق، انرژي هاي تحويلي را بهينه مصرف كنند و در ساعات پيك بار (اوج بار) حتي الامكان از وسايل پرمصرف برقي استفاده نكنند. وي اضافه كرد: در سال گذشته 27 هزار و 526 انشعاب واگذار و 34 هزار كنتور نصب و در پنج ماهه امسال نيز 10 هزار و 515 انشعاب واگذار و 11 هزار كنتور نصب شده است. وي اظهار داشت: سرقت سيم و تجهيزات شبكه و تاسيسات توزيع و انتقال برق از سال 84 تا 91 روند افزايشي داشته است كه در شهرستان هاي اسدآباد و نهاوند سرقت سيم هاي برق به صفر رسيده است. وي اضافه كرد: اصلاح شبكه هاي فرسوده و قديمي و استفاده از كابل هاي خودنگه دار، تعديل بار ترانس هاي عمومي و جمع آوري برق هاي غير مجاز از فعاليت هاي شركت برق براي كاهش خاموشي در استان همدان بوده است. حاجي رضا تيموري گفت: تلفات برق از سال 86 كه 22.5 درصد بوده در حال حاضر به 16 درصد رسيده است كه در پنج سال گذشته در استان همدان 205 ميليون كيلووات ساعت به مبلغ 148 ميليارد ريال از هدر رفت انرژي جلوگيري شده است.

وي افزود: مطالبات شركت برق از مشتركان 416 ميليارد ريال است كه بدهي مشتركان خانگي شهري 47 ميليارد ريال و بدهي مشتركان روستايي 100 ميليارد ريال است. وي اظهار داشت: مطالبات شركت برق از ادارات عمومي استان همدان 185 ميليارد ريال است كه از اين رقم بدهي آب و فاضلاب شهري و روستايي 77 ميليارد ريال است.

مدير عامل شركت توزيع برق استان همدان گفت: در حال حاضر همه روستاهاي استان همدان به تعداد يك هزار و 64 روستا از نعمت برق بهره مند هستند و تنها چند روستا با دو تا سه خانوار برق ندارند كه با اختصاص اعتبار، برق رساني به اين روستاها نيز انجام مي‌شود. تيموري افزود: استان همدان 610 هزار مشترك برق دارد كه 83 درصد آن خانگي و بقيه مشتركان عمومي ، كشاورزي ، تجاري و صنعتي هستند.

وي با تقدير از خبرنگاران عرصه خبر گفت: خبرنگاري حرفه مقدسي است كه با شفاف سازي و اطلاع رساني و تنوير افكار عمومي وظيفه خطيري را به عهده دارند. وي افزود: جديت خبرنگاران در كار و اطلاع رساني شفاف و به موقع موجب كارآمدي يك سازمان مي‌شود. در اين آيين از فعالان عرصه خبر استان همدان در حوزه توزيع شركت برق تقدير شد

سرمازدگي بيشترين خسارت را به آذربايجان غربي وارد کرده است

اروميه- خبرنگار آفرينش

رئيس ستاد شوراي هماهنگي مديريت بحران آذربايجان غربي گفت: در سال 92 سرمازدگي بيشترين خسارت را به استان وارد کرده است.

محبوب زارع در جلسه شوراي هماهنگي مديريت بحران اذربايجان غربي در جلسه اين شورا با بيان اينکه در 6 ماه گذشته شاهد برخي بلاياي طبيعي مانند کولاک برف در پيرانشهر، سيل هاي جزئي و سرمازدگي در استان بوديم، گفت: در مساله کولاک برف در پيرانشهر اکثر دستگاهها مخصوصا اداره برق به نحو احسن با شوراي مديريت بحران همکاري کرد، در سال 92 سرمازدگي بيشترين خسارت را در استان به جا گذاشته است.

وي افزود: مصوبه اجراي طرحهاي جامع بررسي خطرپذيري لرزه اي، خطرپذيري سيلاب و خطرپذيري خشکسالي به ادارات ارسال شده که بايد دستگاههاي مربوطه آن ها را اجرا کنند.

زارع گفت: برنامه‌هاي هفته کاهش بلاياي طبيعي در استان از 20 تا 26 مهر توسط کارگروههاي شوراي هماهنگي ستاد بحران برگزار خواهد شد.

معاون شرکت سهامي آب منطقه اي آذربايجان غربي نيز با اعلام خبر آماده شدن نقشه کامل gis رودخانه‌هاي استان افزود: با هماهنگي دفتر حقوقي اداره در حال بررسي تخلفات مربوط به تجاوز به حريم رودخانه‌ها مانند منطقه بند هستيم.

افشين اميرپور ادامه داد: اگرچه تعداد چاههاي حفر شده در استان طي ساليان اخير افزايش داشته ولي با اين حال ميزان برداشت از آبهاي زيرزميني استان به دليل افت آبهاي زيرزميني روند نزولي داشته است و به دليل افزايش توليد استفاده از آبهاي سطحي بيشتر شده است. همچنين شاهد افزايش بارندگي در استان بوده‌ايم ولي اين بارندگي موثر نبوده و به دليل افزايش مصرف آب نسبتا کمي وارد حوزه آبريز درياچه اروميه شده است.

وي ادامه داد: ساعات کارکرد چاهها در آذربايجان غربي 400 تا 600 ساعت در سال است که در مقايسه با زمان کارکرد ساير استانها زمان بسيار کمي است، مثلا ساعات کارکرد چاهها در خراسان 3000 تا 4000 در سال است، که همين عليرغم افزايش چاهها در استان باعث کاهش برداشت از آبهاي زيرزميني شده است.

وي ادامه داد: طبق آخرين تحقيقات انجام شده تعداد چاههاي مجاز استان 35 هزار فقره بوده است. همچنين چاههاي غيرمجاز به دو دسته تقسيم مي شوند؛ دسته‌اي که از آنها اطلاعاتي در دست است حدود 38 هزار فقره بوده و دسته‌اي ديگر نيز دسته‌اي هستند که از تعداد آنها اطلاعاتي در دست نيست.

ملاقات مردمي مديرعامل شرکت برق منطقه‌اي خوزستان برگزارشد‏

اهواز – خبرنگار آفرينش

جمعي از کارکنان و مردم در ديدار با مديرعامل شرکت برق منطقه‌اي خوزستان به بيان مشکلات و خواسته‌هاي خود پرداختند.

محمود جانقربان در اين ديدارها دستورهاي لازم را براي رسيدگي به مشکلات و درخواستهاي ملاقات‌کنندگان به معاونان و مديران شرکت دادند.

برگزاري ديدارهاي مردمي يکي از برنامه‌هاي روابط عمومي شرکت برق منطقه‌اي خوزستان براي بيان خواسته‌هاي ملاقات‌کنندگان با مديرعامل بوده و در طول سال جاري نيز اين ديدارها ادامه خواهد داشت.


نسخه چاپي ارسال به دوستان
 
سياسي
خبر دانشگاه
دانش و پژوهش
اقتصاد و بازار
مرز پرگهر
در قلمرو ورزش
آگهي
صفحه اصلی - شناسنامه آفرینش - آرشیو آفرینش - ارتباط با ما - درخواست اشتراک - پیوندها - جستجوی پیشرفته