جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
پیوندها ÏÑÎæÇÓÊ ÇÔÊÑǘارتباط با ماآرشيوشناسنامهصفحه اصلي
تاریخ 1392/07/14 - روزنامه سراسري صبح ايران(يكشنبه) نسخه شماره 4543

 ايران زمين 

 اجراي 300 کيلومتر شبکه جمع آوري فاضلاب در شهر ساري

ساري – خبرنگار آفرينش

مهندس جانعلي قنبري درگفتگو با خبرنگار ما گفت : درعمليات اجرائي طرح فاضلاب شهري در ساري تاکنون بيش از 300 کيلومتر شبکه جمع آوري فاضلاب به اجرادرآمده است. وي هدف از اجراي پروژه فاضلاب ساري را جمع آوري وتصفيه ودفع فاضلاب به روش مدرن و بهداشتي، پيشگيري از آلودگيهاي زيست محيطي عنوان کرد و گفت: درراستاي سالم‌سازي وحفظ محيط زيست شهري وافزايش بهداشت عمومي جامعه درحال حاضر درطول شبانه روز 5000 متر مکعب فاضلاب واردتصفيه خانه ساري مي شود. معاون مهندسي وتوسعه شرکت آب وفاضلاب مازندران با بيان اينکه تصفيه خانه فاضلاب ساري درچهارمدول طراحي شده است تصريح کرد: با اختصاص مدول اول اين طرح 105 هزار نفر تحت پوشش خدمات دفع بهداشتي فاضلاب قرار خواهند گرفت.

استفاده از حمل و نقل دريايي برد دوسويه است

ساري – خبرنگار آفرينش

مدير بندر اميرآباد استفاده از حمل و نقل دريايي را يک برد دوسويه عنوان كرد. سيد علي نعيمي در جلسه کميسيون امور گمرکي و بازرگاني اتاق بازرگاني، صنايع و معادن و کشاورزي مازندران در سالن اجتماعات اتاق بازرگاني مازندران، اظهار داشت: صادرکنندگان، مشکلات اين حوزه را در درون خود بررسي کنند تا اين مسائل رفع شود. وي با بيان اينکه در مازندران به جز محصولات کشاورزي، ساير محصولات به خوبي از حمل و نقل دريايي بهره مي‌برند، گفت: روند کار در بندر اميرآباد به گونه‌اي است که از منظر تخليه و بارگيري کالا در 6 ماه اخير در صدر بنادر مازندران قرار گرفته‌ايم.

نعيمي با اشاره به اينکه استفاده از حمل و نقل دريايي براي محصولات باغي و کشاورزي از طرف صادرکنندگان مغفول مانده است، يادآور شد: هيچ مشکلي براي کانتينرهاي يخچال‌دار نداريم و همه امکانات مهيا است.

کتابهاي چاپ شده مهمترين کار کنگره وحشي بافقي است

يزد – اکبر خيرخواه

مديرکل فرهنگ و ارشاد اسلامي استان يزد: از چاپ 5 کتاب ويژه همايش ملي وحشي بافقي خبر داد و گفت: اين کتابها شامل آتش جانسوز، وحشي شناسي، ديوان نفيس وحشي، شخصيت اين شاعر و يزد درعصر صفوي است.بهرام عبدالحسيني در نشست خبري با اصحاب رسانه يزد و بافق افزود: اين کتابها در اثناي برگزاري کنگره وحشي بافقي بين شرکت کنندگان توزيع خواهد شد

مدير کل فرهنگ و ارشاد اسلامي استان يزد با اشاره به اينکه کارهاي علمي اين همايش ملي به دانشگاه يزد واگذار شده است گفت: تا کنون 417 مقاله علمي به دبير خانه کنگره وحشي بافقي رسيده که 117 مورد پذيرفته شده است.وي با بيان اينکه از مجموع مقالات پذيرفته شده 40 مقاله در همايش ملي وحشي بافقي ارائه مي شود تصريح کرد: بقيه مقالات در قالب کتاب، چاپ و در سالگرد برگزاري اين کنگره بين دانشگاهيان، فرهنگيان و فرهيختگان توزيع خواهد شد.

عبدالحسيني ، کتاب را اثري جاويدان و ماندگار خواند و افزود: آنچه مي ماند کتاب است و اطمينان داريم مقالات چاپ شده در کتاب ، چهره و شخصيت وحشي بافقي را همواره از نسلي به نسل ديگر منتقل مي کند.

مدير کل فرهنگ و ارشاد اسلامي استان يزد با اشاره به اينکه در همين جلسه خبري از تنديس شاعر شوريده حال قرن دهم ه-ق به صورت نمادين رونمايي مي شود، خاطرنشان کرد: پوستر کنگره وحشي بافقي که اثري فاخر است چاپ و به سراسر کشور ارسال شده است. وي همچنين ادامه داد: تنديس اصلي اين شاعر نام آشناي کشورمان توسط يکي از مجسمه‌سازان نامي در حال آماده‌سازي است که در صورت ساخت آن، همزمان با برگزاري همايش ملي وحشي بافقي در يکي از ميدانهاي اصلي شهر بافق نصب خواهد شد.

دبير همايش ملي وحشي بافقي در ادامه با تشکر از اصحاب رسانه گفت: خبرنگاران نقش ارزنده اي در معرفي اين شاعر گرانمايه کشور دارند و مي‌توانند در برگزاري با شکوه کنگره وحشي بافقي مسوولان فرهنگي استان و شهرستان را ياري دهند.

عبدالحسيني همچنين از کمکهاي مالي و تدارکاتي شرکت سنگ آهن و پيگيريهاي امام جمعه و فرماندار بافق نيز تقدير در اين خصوص تشکر کرد. امام جمعه بافق هم در اين نشست گفت: فرهنگ غني کشورمان در تربيت شخصيتهاي علمي، ادبي، فرهنگي و انديشمندان و فرهيختگان سرآمد جهان است.
حجت الاسلام سليماني افزود: بافق منطقه کويري و يکي از دورترين شهرستانهاي مرکز استان يزد است ليکن در دامان اين شهر کويري شعرا و شخصيت هاي علمي ديگري پرورش يافته اند که به علت فقر مالي از بافق خارج نشدند و گمنام ماندند. وي از مرادي بافقي، محمد حسين بافقي، مستوفي و علي محمد بافقي به عنوان شعراي گمنام بافق ياد کرد و گفت: اين بزرگان صاحب آثاري چون زادالمسافرين، فقه استدلالي وغيره بوده اند.

رئيس سازمان جهاد کشاورزي استان اردبيل:

نوسازي ناوگان آبياري مزارع استان اردبيل در دستور کار قرار گرفته است

اردبيل - خبرنگار آفرينش

عادل عبدايماني گفت: استان اردبيل با دارا بودن آب و هواي مناسب، طبيعت بکر و اراضي حاصلخيز از ظرفيت عظيم کشاورزي، دامپروري و توليد محصولات باغي و همچنين مراتع و جنگل‌هاي مناسب برخوردار است به طوري که نقش تأثيرگذار توليد در اين حوزه در ارتقاي رشد شاخص‌هاي ملي و افزايش صادرات غيرنفتي بي‌ترديد مشهود و معلوم است.

وي تصريح کرد:‌ در حالي که 23 درصد شاغلان کشور در بخش کشاورزي مشغول فعاليت هستند اين ميزان اشتغالزايي در استان اردبيل بيش از 40 درصد است و بخش عمده‌اي از مشاغل ايجاد شده در اين استان مربوط به بخش کشاورزي و زير مجموعه‌هاي متنوع آن است.

عبدايماني به افزايش توليدات اين بخش بعد از پيروزي انقلاب اشاره کرد و افزود: در حالي که قبل از انقلاب ميزان توليدات بخش کشاورزي کشورمان حدود 28 ميليون تن بوده است اين رقم هم اکنون به 118 ميليون تن رسيده که يک رقم فزاينده و رو به رشد را نشان مي‌دهد.

اين مسئول خاطرنشان کرد:‌ در استان اردبيل نيز مجموع توليدات کشاورزي استان زمان پيروزي انقلاب کمتر از يک ميليون تن بوده در حالي که هم اکنون اين رقم به بيش از سه ميليون و 780 هزار تن رسيده است.

عبدايماني مهم‌ترين رکن توسعه پايدار را افزايش بهره‌وري در بخش کشاورزي اعلام کرد و ادامه داد: در حالي که راندمان آبياري به شکل سنتي 30 درصد است و 70 درصد منابع آب در بخش کشاورزي هدر مي‌رود، با حمايت دولت نوسازي ناوگان آبياري مزارع استان اردبيل در دستور کار قرار گرفته که اميدواريم اين راندمان به بيش از 75 درصد برسد. عبدايماني در ادامه برگزاري نمايشگاه‌هاي کشاورزي را در معرفي آخرين توانمندي‌هاي بخش کشاورزي بسيار مهم و تأثيرگذار توصيف کرد و گفت: اميدواريم در اين زمينه حرکت‌ها و برنامه‌ريزي‌ها به سمت يک رويکرد واقعي و آينده‌محورانه باشد.

ارسال 52 فقره پرونده متخلفان اراضي ملي به مراجع قضايي دامغان

دامغان - مهناز ابواحسني

رئيس اداره منابع طبيعي و آبخيزداري شهرستان دامغان گفت: 52 فقره پرونده متخلفان اراضي ملي در سطح اين شهرستان به مراجع قضايي ارسال شد. احمدعلي بهاور در گفتگو با خبرنگار آفرينش با بيان اينکه 52 فقره پرونده متخلفان اراضي ملي به مراجع قضايي ارسال شده است. گفت: پرونده‌هاي تشکيل شده در بحث تخلفات ماده 55، 43، 42 و 48 مي باشد.

رئيس اداره منابع طبيعي و آبخيزداري شهرستان دامغان با اشاره به اينکه اين تخلفات در مناطق ديباج و بخش اميرآباد از توابع شهرستان دامغان به وقوع پيوسته است افزود: در شش ماهه دوم سال گذشته نيز 41 مورد تخلف اراضي منابع طبيعي شهرستان دامغان پس از تشکيل پرونده به مراجع قضايي ارجاع شده است. وي همچنين به 24 مورد خلع يد اراضي ملي از سوي متصرفين در دامغان طي شش ماه نخست سال جاري اشاره کردو افزود: شهرستان دامغان با وسعت يک ميليون و 263 هزار هکتار منابع ملي همچون جنگل، مرتع و بيابان از سوي هشت نفر از نيروهاي حفاظتي حراست مي شود.

بهاور مهمترين تخلفات منابع طبيعي در شهرستان دامغان را تصرف اراضي، قطع درخت، قطع بوته، قاچاق چوب و زغال عنوان کرد.

رئيس اداره منابع طبيعي و آبخيزداري شهرستان دامغان به همکاري خوب مردم شهرستان دامغان در حفظ و حراست از منابع ملي اشاره کرد و گفت : مردم مي‌توانند تخلفات را به واحد گشت و بازرسي اداره منابع طبيعي گزارش تا با متخلفان برخورد قانوني شود.


نسخه چاپي ارسال به دوستان
 
سياسي
خبر دانشگاه
دانش و پژوهش
اقتصاد و بازار
مرز پرگهر
در قلمرو ورزش
آگهي
صفحه اصلی - شناسنامه آفرینش - آرشیو آفرینش - ارتباط با ما - درخواست اشتراک - پیوندها - جستجوی پیشرفته