جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
پیوندها ÏÑÎæÇÓÊ ÇÔÊÑǘارتباط با ماآرشيوشناسنامهصفحه اصلي
تاریخ 1392/08/08 - روزنامه سراسري صبح ايران(چهارشنبه) نسخه شماره 4561

 ميز خبر 

تاکيد وزير اطلاعات بر استفاده از شيوه‌هاي نوين و متفاوت از گذشته

وزير اطلاعات در اولين جلسه شوراي هماهنگي اطلاعات در دوره وزارت وي بر استفاده از شيوه‌هاي نوين و متفاوت از گذشته تاکيد کرد.به گزارش ايسنا، به نقل از سايت وزارت اطلاعات، در اين جلسه که با حضور اعضاي جامعه ي اطلاعاتي کشور بر گزارشد، حجت الاسلام و المسلمين دکتر سيد محمود علوي بر حرکت نرم افزاري جامعه ي اطلاعاتي کشور تاکيد کرد.

رئيس شوراي هماهنگي اطلاعات با اشاره به ضرورت مواجهه متناسب در قبال پديده هاي اطلاعاتي گفت: براي مواجهه با پديده هاي اطلاعاتي بايد از شيوه هاي نوين و متفاوت از گذشته استفاده شود.علوي هم چنين پويايي دستگاه هاي اطلاعاتي کشور را از ضروريات اين دستگاه ها دانست و گفت: به اين منظور تدوين سند چشم انداز بلند مدت جامعه اطلاعاتي با توجه به شرايط و تحولات جديد ضروريست.

نتانياهو: مذاکرات ژنو براي ايران مفيد و سازنده بود!

بنيامين نتانياهو نخست وزير اسراييل اعلام کرد که مذاکرات اخير بين ايران و اعضاي گروه 1+5 در ژنو سوييس براي مقامات ايراني آن گونه که اذعان داشته اند مفيد و سازنده بوده است.به گزارش عصر ايران به نقل از روزنامه " جروزالم پست" نتانياهو در نشست خبري با رييس جمهور نيجريه در اورشليم با اذعان به اين نکته گفت: " شنيده ام مقامات ايران دور اخير گفت و گوهاي ژنو را مفيد و سازنده خوانده اند. من هم مطمئنم اين مذاکرات براي ايران مفيد و سازنده بوده چون وقت بيشتري به آنها داده تا پروژه ادامه غني سازي براي ساخت سلاح هسته اي را ادامه دهند."نتانياهو افزود از نظر او مذاکرات زماني مفيد و سازنده خواهد بود که ايران مجبور شود غني سازي خود را متوقف کرده و پروژه راکتور آب سنگين اراک که هيچ ارتباطي به برنامه صلح آميز توليد انرژي هسته اي ايران ندارد، تعطيل کند.

نخست وزير رژيم صهيونيستي در ادامه با ادعاي اينکه ايران بزرگ ترين حامي تروريسم بين المللي است ، افزود که جلوگيري از دست يابي ايران به سلاح هسته اي مهم ترين اولويت و دغدغه اسراييل و جامعه جهاني است.

ديپلمات عربستاني از ايران اخراج شد

رئيس کميته مطالبات ملي کميسيون امنيت ملي از اخراج يک ديپلمات عربستان خبر داد. به گزارش باشگاه خبرنگاران، "مهدي دواتگري" مسئول پيگيري پرونده ديپلمات مست عربستان از اخراج اين ديپلمات عربستاني که در حالت مستي رانندگي کرده بود و در سانحه تصادف باعث مرگي يکي از هموطنانمان شده بود، خبر داد. وي در تشريح اين موضوع گفت: حسب پيگيري‌هاي وزارت امور خارجه و کميسيون امنيت ملي و سياست خارجي مجلس از جمله کميته مطالبات ملي اين کميسيون حقوق خانواده اولياي دم مقتول که توسط ديپلمات مست عربستاني به قتل رسيده بود و همچنين ديه سرباز حادثه ديده در اين حادثه از سوي سفارت عربستان سعودي به حساب دادگستري واريز شد.

حادثه مرگبار در ميدان تيان‌آن‌من چين

پليس چين در جستجوي دو مظنون اهل سين‌کيانگ است که در "حادثه‌اي بزرگ" در پکن، پايتخت، دست داشته‌اند.پليس در اطلاعيه رسمي خود به ماهيت اين حادثه اشاره‌اي نکرده است. براين اساس ماشيني در ميدان تيان‌آن‌من پکن به ميان جمعيت راند و آتش گرفت. در اين حادثه 5 نفر کشته و 38 نفر زخمي شدند. ماموران پليس بلافاصله محل حادثه را با پرده‌هايي پوشاندند.اين حادثه در مقابل "شهر ممنوعه" و در فاصله نسبتا کمي از برخي از مهم‌ترين نهادهاي دولتي چين به وقوع پيوسته است.

هيچ توضيح رسمي درباره علت حادثه داده نشده است.

اعلام مخالفت رئيس کميته اطلاعات سناي آمريکا با شنود اطلاعاتي

«دايان فاينستاين» رئيس کميته اطلاعات سناي آمريکا گفت كه با شنود اطلاعاتي از رهبران کشورهاي متحد واشنگتن كاملا مخالف است.به گزارش ايلنا به نقل از راديو اروپاي آزاد، رئيس کميته اطلاعات سنا از برخي برنامه‌هاي افشا شده آژانس امنيت ملي آمريکا دفاع کرد و آنها را در مبارزه عليه تروريسم جهاني ضروري دانست اما در عين حال گفت که شنود اطلاعاتي رهبران کشورها امري متفاوت است.سخنان فاينستاين در پي انتشار گزارش‌هايي مبني بر شنود تلفن همراه «آنگلا مرکل» صدراعظم آلمان، ايراد مي‌شد.

رئيس کميته اطلاعاتي سناي آمريکا همچنين گفت که کاخ سفيد به وي اطمينان داده است كه چنين شنودهايي ادامه نخواهد يافت اما اين کميته در مورد برنامه‌هاي انجام‌شده دست به يک «بازخواني عمده» خواهد زد.

دادگاه جنايي قاهره از محاکمه رهبران اخوان المسلمين خودداري کرد

اولين جلسه دادگاه رسيدگي به اتهامات رهبران اخوان المسلمين به اتهام قتل تظاهرکنندگان برگزار شد و دادگاه جنايي قاهره اعلام کرد که صلاحيت برگزاري جلسات دادگاه و رسيدگي به اين پرونده را ندارد.به گزارش ايسنا،‌ به نوشته روزنامه مصري اليوم السابع، جلسه دادگاه به رياست محمد امين فهمي القرموطي ، در ديوان عالي قضايي مصر برگزار شد و پس از شروع جلسه رئيس دادگاه اعلام کرد به دليل نبود صلاحيت لازم و نيز وجود شبهات در پرونده، دادگاه از رسيدگي به اين پرونده معذور است.

اسرائيل از حماس شکايت کرد!

به دنبال پرتاب موشک از نوار غزه به سمت اراضي اشغالي، نماينده رژيم صهيونيستي در سازمان ملل از جنبش حماس شکايت کرد.به گزارش ايلنا، سايت روزنامه عبري زبان يديعوت آحارونوت نوشت: ران پروسور، نماينده رژيم صهيونيستي در سازمان ملل مدعي شد، در حالي که اسرائيل در مسير تحقق صلح با فلسطيني‌ها گام برمي‌دارد، جنبش حماس با شليک موشک به سمت غيرنظاميان اسرائيلي به اين اقدام ما پاسخ مي‌دهد.

در متن اين شکايت ادعا شده است که رژيم صهيونيستي کاميون‌هاي حامل مصالح ساختماني وارد نوار غزه مي‌کند، اما حماس به جاي آنکه درصدد بهبود اوضاع زندگي ساکنان نوار غزه باشد، از اين مصالح براي ساخت تونل‌هاي "تروريستي" استفاده مي‌کند.چهار موشک از نوار غزه به جنوب شهر عسقلان واقع در اراضي اشغالي اصابت کرد که خسارت مالي يا جاني در پي نداشت.


نسخه چاپي ارسال به دوستان
 
سياسي
خبر دانشگاه
دانش و پژوهش
اقتصاد و بازار
مرز پر گهر
در قلمرو ورزش
آگهي
صفحه اصلی - شناسنامه آفرینش - آرشیو آفرینش - ارتباط با ما - درخواست اشتراک - پیوندها - جستجوی پیشرفته