جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
پیوندها ÏÑÎæÇÓÊ ÇÔÊÑǘارتباط با ماآرشيوشناسنامهصفحه اصلي
تاریخ 1392/08/14 - روزنامه سراسري صبح ايران(سه شنبه) نسخه شماره 4566

 خبر 

 درگذشت استاد و پژوهشگر دانشگاه علوم پزشکي شهيد بهشتي

دکتر صالح زاهدي اصل معاون پژوهشي و رئيس مرکز تحقيقات فيزيولوژي پژوهشکده غدد درون ريز و متابوليسم دانشگاه به ديار باقي شتافت. به گزارش خبرگزاري مهر، اين استاد فرهيخته که از ابتداي سال جاري به يک نوع بيماري اتوايميون مبتلا شده بود و دوره درمان را طي مي کرد، متاسفانه در اثر عوارض ناشي از بيماري مذکور هفته گذشته به کما رفت و در ساعات اوليه بامداد روز گذشته در بيمارستان عرفان به ديدار معبود شتافت.

مرحوم استاد دکتر صالح زاهدي اصل متولد سال 1330 بود. وي در سال 1352 ليسانس علوم آزمايشگاهي را از دانشگاه تبريز و در سال 1357 كارشناسي ارشد فيزيولوژي انساني را از دانشگاه جندي‌شاپور اهواز، سال 1361 از دانشگاه نيوكاسل انگلستان مدرک PhD فيزيولوژي انساني و در سال 1362 از دانشگاه برتيش كلمبيا ونكور كانادا مدرک فوق دكترا را اخذ کرد. اين استاد فقيد دانشگاه در جشنواره هاي متعدد داخلي و خارجي و همچنين مجامع مختلف داخل و خارجي موفق به کسب رتبه‌هاي برتر بسياري شده بود.

واحد رودهن در مسابقات دد ليفت استان تهران قهرمان شد

رودهن- خبرنگارآفرينش

دانشگاه آزاد اسلامي واحد رودهن در مسابقات دد ليفت استان تهران عنوان قهرماني را به خود اختصاص داد.

به گزارش خبرنگارآفرينش بهرام صالح نيا رئيس اداره تربيت بدني واحد رودهن گفت: مسابقات دد ليفت قهرماني باشگاه هاي استان تهران در روز جمعه دهم مهرماه 1397 در مجموعه شهداي اوقاف سراج برگزار شد.

وي گفت: تيم دانشگاه آزاد اسلامي رودهن با سرپرستي حسين قليان و مربيگري امين کمانکش و محمدرضا عاشقي در قالب ده ورزشکار به اين مسابقات اعزام و مقام قهرماني را از آن خود نمودند. صالح نيا گفت: با توجه به پتانسيل واحد رودهن در اين ورزش که از رشته هاي پاور ليفتينگ مي باشد و همچنين گسترش ورزش در تمام سطوح اين واحد دانشگاهي حضور در مسابقات به صورت فعالانه باعث رشد کمي و کيفي ورزش
خواهد شد.

صالح نيا در پايان اسامي ورزشکاران را اينگونه بيان کرد: فرهاد رود بارکي، مهدي اسپريپور، شهاب کتاني، پويا عرياني نژاد، نيما دليجاني، علي اناري، مرتضي گوديني، مصطفي برغمدي، مرتضي حسين قليان، امير ملک محمدي، امين کمان کش و محمدرضا عاشقي (مربي)، بهرام صالح نيا (سرپرست)

تکميل ظرفيت کار‌شناسي بدون آزمون پيام نور دي ماه اعلام مي‌شود

زمان تکميل ظرفيت مقطع کار‌شناسي بدون آزمون دانشگاه پيام نور اوايل دي ماه اعلام گرديد.

"سابقه تحصيلي" 3 سال دبيرستان؛ معيار گزينش

دکتر بهنوش سليم بهرامي، رئيس مرکز آزمون دانشگاه پيام نور در گفتگو با خبرنگار دانشگاهي باشگاه خبرنگاران گفت: "تکميل ظرفيت" مقطع کار‌شناسي بدون آزمون "دانشگاه پيام نور" از دي ماه آغاز مي‌شود.

وي گفت: اين تکميل ظرفيت مخصوص کساني است که در "کنکور سراسري" شرکت کرده‌اند و براساس سوابق تحصيلي سه سال دبيرستان "گزينش" از آن‌ها صورت مي‌گيرد.

وي افزود: اين تکميل ظرفيت در رشته‌هاي متفاوت صورت مي‌گيرد و بر اساس ظرفيت پذيرش پذيرفته شدگان "کنکور سراسري" انجام مي‌پذيرد.

مدير کل امور دانشجويان داخل وزارت علوم عنوان كرد؛

16 آذر ؛ اعلام اسامي دانشجويان نمونه

5 هزار و 51 دانشجو در سامانه دانشجويان نمونه ثبت نام کرده‌اند که اسامي آن‌ها طي 2 مرتبه بررسي قبل از 16 آذر اعلام مي‌شود.محمد حسين يوسفي، مدير کل امور دانشجويان داخل وزارت علوم و تحقيقات و فناوري در گفتگو با خبرنگار دانشگاهي باشگاه خبرنگاران گفت: با اتمام مدت زمان ثبت نام دانشجويان نمونه در "سايت سازمان امور دانشجويان" به طور جامع 5 هزار و 51 نفر از دانشجويان در اين سامانه ثبت نام کرده‌اند.

وي در پاسخ به سوال خبرنگار باشگاه خبرنگاران مبني بر اينکه اين دانشجويان نمونه چگونه و در چند مرحله معرفي مي‌شوند اظهار داشت: مرحل? بعدي از بررسي دانشجويان نمونه آغاز و تا 30 آبان اسامي معرفي مي‌شود.

يوسفي تصريح کرد: البته مرحل? نهايي معرفي دانشجويان نمونه اول آذر مشخص و تا قبل از 16 آذر (روز دانشجو) نفرات بر‌تر از سوي "رياست جمهوري" معرفي مي‌شوند.

رييس سازمان امور دانشجويان خبر داد؛

برگزاري آزمون براي انتخاب بورس خارج از کشور

رييس سازمان دانشجويان با بيان اينکه بحث محدود کردن بورس‌هاي خارج از کشور را مدنظر نداريم، از برگزاري آزمون براي انتخاب بورس‌هاي خارج از کشور خبر داد.

محدود کردن بورس خارج مدنظر نيست

به گزارش خبرنگار «دانشگاهي» خبرگزاري دانشجويان ايران دکتر مجتبي صديقي در حاشيه مراسم توديع و معارفه رييس سازمان امور دانشجويان در جمع خبرنگاران، با بيان اينکه آيين‌نامه جديد بورس خارج از کشور توسط مسئولان قبلي سازمان تدوين شده است، گفت: اين آيين نامه مراحل نهايي تصويب را طي مي‌کند که بر اساس آن بورس خارج از کشور از طريق برگزاري آزمون انجام مي‌شود.

وي افزود: برنامه داريم که بهترين‌هاي متعهد و متخصص را از ميان دانشجويان براي بورس خارج از کشور انتخاب کنيم.

رييس سازمان دانشجويان با بيان اينکه بحث محدودکردن بورس‌هاي خارج از کشور را مدنظر نداريم، اظهار کرد: در حوزه بورس خارج با توجه به توسعه تحصيلات تکميلي بنا داريم دانشجويان را در بخش‌ها و رشته‌هايي که مورد نياز کشور و ضروري است بورس کنيم.

فرصت‌هاي مطالعاتي خارج از کشور را ادامه مي‌دهيم

صديقي با بيان اينکه فرصت‌هاي مطالعاتي خارج از کشور را ادامه مي‌دهيم، تصريح کرد: با استفاده از اين کار هزينه‌ها کمتر و تعداد افرادي که مي‌توانند براي انجام فعاليت‌هاي علمي به خارج از کشور سفر کنند بيشتر مي‌شود.

وي با تاکيد بر اينکه بورس داخل همچنان به قوت خود باقي است، گفت: در حال حاضر فارغ التحصيلان تحصيلات تکميلي زيادي در کشور ما وجود دارند و دانشگاه‌ها براي انتخاب اعضاي هيات علمي زياد با مشکل مواجه نيستند.

وي همچنين در پاسخ به سوالي درباره اينکه فعاليت‌هاي سازمان تحت عنوان سازمان دانشجويان يا معاونت دانشجويي ادامه پيدا مي‌کند، اظهار کرد: تشکيل سازمان دانشجويان تلاش جدي چند ساله بوده که اکنون به نتيجه رسيده است و جزو برنامه‌هاي قديمي وزارتخانه بود.

اين مجموعه تنوع و تعدد وظايف دارد و ما قطعا اين فرصت را غنيمت مي‌شماريم و فعاليت‌ها را تحت عنوان سازمان دانشجويان با قوت ادامه مي‌دهيم.

رييس سازمان دانشجويان با بيان اينکه به دنبال اين هستيم که در چارچوب امکانات حداقل‌هاي معيشتي دانشجويان را با کمک‌هاي دولتي و غير دولتي افزايش دهيم، تصريح کرد: با توجه به تشکيلاتي که پيش بيني شده است اين امر امکانپذير است و با نوآوري‌هاي جديد در سازمان به وجود آمده مي‌توانيم اين امور را بهتر به سرانجام برسانيم.


نسخه چاپي ارسال به دوستان
 
سياسي
خبر دانشگاه
دانش و پژوهش
اقتصاد و بازار
مرز پر گهر
در قلمرو ورزش
آگهي
صفحه اصلی - شناسنامه آفرینش - آرشیو آفرینش - ارتباط با ما - درخواست اشتراک - پیوندها - جستجوی پیشرفته