جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
پیوندها ÏÑÎæÇÓÊ ÇÔÊÑǘارتباط با ماآرشيوشناسنامهصفحه اصلي
تاریخ 1392/08/14 - روزنامه سراسري صبح ايران(سه شنبه) نسخه شماره 4566

 سوت پايان 

 هفت الماس در ليگ برتر بسکتبال

تکماش قزوين سال گذشته در رقابت‌هاي بسکتبال ليگ دسته اول باشگاه‌هاي کشور به عنوان سوم دست يافت و اينگونه صاحب سهميه ليگ برتري شد. اين تيم امسال نخستين حضور خود در ليگ برتر را تجربه خواهد کرد. مسئولان تکماش قزوين اما در آستانه آغاز ديدارهاي خود در فصل جديد مسابقات بسکتبال ليگ برتر باشگاه‌هاي کشور به دليل همکاري با اسپانسر جديد به صنايع هفت الماس تغيير نام دادند.

اين تيم بدون بازيکن خارجي و سهميه ملي و با محمدرضا اسلامي حضور در مسابقات ليگ برتر را آغاز مي‌کند. فصل جديد مسابقات بسکتبال ليگ برتر باشگاه‌هاي کشور از 16 آبان ماه آغاز خواهد شد.

يک بازيکن حذف مي شود

خوليو ولاسکو از ليست 20 نفره معرفي شده به فدراسيون جهاني واليبال اسامي 15 بازيکن را براي شرکت در اردوي آمادگي تيم ملي در مسابقات جام قهرمانان قاره‌ها انتخاب و معرفي کرد که اسامي آنها به اين شرح است:

سعيد معروف، مهدي مهدوي، سيدمحمد موسوي، عادل غلامي، آرمين تشکري، عليرضا جديدي، حمزه زريني، فرهاد قائمي، عليرضا مباشري، مجتبي ميرزاجانپور، رحمان داوودي، شهرام محمودي، امير غفور، فرهاد ظريف و ناصر رحيمي پناه. دعوت شدگان به اردو بايد راس ساعت 9:30 صبح روز 19 آبان ماه در محل فدراسيون واليبال حاضر شوند. اين بازيکنان سه روز متوالي صبح و عصر تمرين مي‌کنند و يک روز هم به استراحت خواهند پرداخت. خوليو ولاسکو(سرمربي)، احمد مساجدي، ناصر شهنازي، ايرج مفدم و رضا تندروان(مربي)، امير خوش خبر(سرپرست)، سيامک افروزي(پزشک)، نويد مشجري(آناليزور)، عليرضا پيشياره(ماساژور) و ميثم جعفري(تدارکات) تعضاي کادر فني تيم ملي را تشکيل مي‌دهند.

در پايان اردوي آمادگي کادر فني 14 بازيکن را جهت شرکت در مسابقات جام قهرمانان قاره‌ها انتخاب خواهد کرد.

روز طلايي بانوان ووشوکار

ديروز در ادامه رقابتهاي قهرماني جهان ووشو در کوالالمپور، سه عضو تيم ملي ووشو بانوان ايران با شکست رقباي خود در مبارزه پاياني به نشان طلا دست پيدا کردند. مريم هاشمي در فينال وزن 65 کيلوگرم در دو رواند متوالي حريف فرانسوي خود را شکست داد و طلا گرفت. وي براي رسيدن به اين عنوان، در مرحله نيمه نهايي با حريفي از ترکيه روبرو شد که حريف در اين مسابقه حضور نيافت.

هاشمي در دور يک چهارم نهايي 65 کيلو با قرعه استراحت مواجه شده بود. الهه منصوريان هم در پيکار نهايي در دور راند حريف کره اي خود را شکست داد و عنوان نخست و مدال طلا را از آن خود کرد. وي در حالي به اين موفقيت رسيد که در راند نخست با مصدوميت شديدي مواجه شده بود؛ اما به مسابقه ادامه داد تا اين عنوان را به نام ايران بزند. سومين فيناليست تيم ملي سانداي بانوان شهربانو منصوريان بود. وي در وزن 75- که دور نخست استراحت داشت و با غلبه بر نماينده ويتنام راهي ديدار پاياني شده و ووشوکاري از کانادا را از پيش رو برداشت و سومين طلاي تيم ملي کشورمان را کسب کرد.


نسخه چاپي ارسال به دوستان
 
سياسي
خبر دانشگاه
دانش و پژوهش
اقتصاد و بازار
مرز پر گهر
در قلمرو ورزش
آگهي
صفحه اصلی - شناسنامه آفرینش - آرشیو آفرینش - ارتباط با ما - درخواست اشتراک - پیوندها - جستجوی پیشرفته