جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
پیوندها ÏÑÎæÇÓÊ ÇÔÊÑǘارتباط با ماآرشيوشناسنامهصفحه اصلي
تاریخ 1392/08/16 - روزنامه سراسري صبح ايران(پنجشنبه) نسخه شماره 4568

 خبر 

 در شش ماهه نخست امسال؛

بيش از 1400 فقره پرونده در شوراي حل اختلاف رامشير مختومه شد

اهواز – خبرنگار آفرينش

بيش از 1400 فقره پرونده در شوراي حل اختلاف رامشير در شش ماهه نخست امسال مختومه شد.رئيس دادگستري شهرستان رامشير گفت:در شش ماهه اول امسال بيش از يک هزار و 400 فقره پرونده توسط شوراي حل اختلاف اين شهرستان رسيدگي و مختومه شده است. به گزارش روابط عمومي و اطلاع‌رساني اداره کل امور شوراهاي حل اختلاف استان خوزستان به نقل از روابط عمومي دادگستري شهرستان رامشير، فتح ا... نعمتي اظهار داشت: موجودي پرونده‌هاي اين شورا در ابتداي سال 1642 فقره بوده است که با رسيدگي به 1477 فقره پرونده در اين مدت، 249 فقره پرونده باقي مانده است. وي افزود: از کل پرونده‌هاي رسيدگي شده در مدت مذکور، 238 فقره منجر به مصالحه و 1238 فقره منجر به صدور حکم شد و نزديک به 43 درصد از پرونده هاي قابل مصالحه در شوراي حل اختلاف اين شهرستان، منتهي به صلح و سازش مي‌شوند.

برگزاري اولين جشنواره فرهنگي وهنري طلاي كثيف

سنندج - مقصودي

ولين جشنواره فرهنگي وهنري طلاي کثيف در سنندج برگزار مي‌شود. مدير عامل سازمان بازيافت شهرداري سنندج اظهار داشت : در راستاي ارتقاء فرهنگ عمومي بازيافت وتفکيک از مبداء پسماندها واهميت واشاعه آثار مثبت آن در جامعه برگزاري اين جشنواره در دستور کار سازمان قرار گرفت.قوامي در خصوص اين جشنواره گفت: اين جشنواره براي اولين بار در سطح شهر سنندج با موضوعات زباله، بازيافت و زشتي‌ها و زيبايي‌ها در تمامي رده‌هاي سني با هدف آشنايي شهروندان و همچنين کارشناسان مسائل شهري با نقاط قوت و ضعف مديريت پسماند و ايجاد نگاهي نو به امر پسماند برگزار مي‌شود.

وي افزود : شهروندان مي‌توانند آثارخود را بصورت نقاشي ،کاردستي با لوازم بازيافتي ،عکاسي وکاريکاتور ودر موضوعهاي زباله و تعامل و همکاري شهروندي کاهش توليد زباله،طبيعت وزباله،تفکيک و بازيافت زباله، جمع آوري زباله، پاکبان(رفتگر)و زباله، زشتي و زيباييهاي زباله، ديروز و امروز و زباله به اين جشنواره ارائه نمايند.

قوامي تصريح کرد: شهروندان مي‌توانند آثار خود را جهت شرکت در اين جشنواره از طريق پست ويا حضوري تا تاريخ 92/9/10به آدرس سازمان بازيافت شهرداري واقع در خيابان امام خميني(ره) ارسال نمايند. وي بيان کرد: آثار در يافتي در دو رده سني توسط هيت داوران ارزيابي شده وضمن تجليل از نفرات برتر آثار برگزيده جهت شرکت در نمايشگاه انتخاب مي‌شود.

50 درصد سيب توليدي در آذربايجان غربي ذخيره‌سازي مي‌شود

اروميه – خبرنگار آفرينش

رييس جهاد کشاورزي آذربايجان غربي گفت: سيب توليدي استان امسال افزون بر 950 هزار تن است برآورد مي‌شود که 450 هزار تن از کل محصول در سردخانه‌هاي استان انبار و نگهداري خواهد شد.سيد علي مختاري اظهارداشت: هم اکنون 230 سردخانه در آذربايجان غربي وجود دارد که کار انبار و ذخيره‌سازي اين ميوه‌ها در آنها انجام خواهد شد.

وي گفت: سطح زيرکشت باغهاي سيب بارور استان 53 هزار هکتار است که 11 هزار هکتار آن غير بارور مي‌باشد. رييس جهاد کشاورزي آذربايجان غربي گفت: ارقام مهم توليدي در استان شامل ارقام رد دليشز و گلدن است و تنها پنج درصد از کل سيب کشت شده در استان را ارقام ديگري تشکيل مي‌دهند.


نسخه چاپي ارسال به دوستان
 
سياسي
خبر دانشگاه
دانش و پژوهش
اقتصاد و بازار
مرز پر گهر
در قلمرو ورزش
آگهي
صفحه اصلی - شناسنامه آفرینش - آرشیو آفرینش - ارتباط با ما - درخواست اشتراک - پیوندها - جستجوی پیشرفته