جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
پیوندها ÏÑÎæÇÓÊ ÇÔÊÑǘارتباط با ماآرشيوشناسنامهصفحه اصلي
تاریخ 1392/08/29 - روزنامه سراسري صبح ايران(چهارشنبه) نسخه شماره 4577

 تريبون اقتصادي 

 وزير اقتصاد:

کشور به لحاظ اقتصادي در حادترين شرايط قرار گرفته است

وزير امور اقتصادي و دارايي گفت: هم اکنون کشور به لحاظ اقتصادي در سخت ترين و حادترين شرايط طي چندين سال اخير قرار گرفته است . به گزارش خبرنگارآفرينش ،علي طيب نيا در مراسم معارفه علي اشرف افخمي مديرعامل جديد بانک صنعت و معدن و توديع قربان دانيالي مديرعامل سابق اين بانک گفت: مهمترين هدفي که دولت تدبير و اميد دنبال مي کند، توسعه توان ثروت آفريني کشوراست. وي در اين مراسم که با حضورمحمد رضا نعمت زاده وزير صنعت، معدن و تجارت، مديران عامل سابق و کارکنان بانک صنعت و معدن برگزار شد، اظهار داشت: مهمترين کاري که براي رسيدن به اين هدف بايد صورت گيرد، اقدام جدي به منظور اصلاح فضاي کسب و کار در کشور است.

راه اندازي اولين خط هوايي بين ايران و آمريکا از آغاز سال جاري ميلادي

معاون وزير راه و شهرساز ي از راه اندازي اولين خط هوايي بين ايران و آمريکا از آغاز سال جاري ميلادي خبر داد. علي محمدي نوريان در حاشيه مراسم توديع و معارفه رئيس سازمان هواشناسي طي گفتگويي در جمع خبرنگاران، گفت: اين شرايط براي تسهيل رفت و آمد هموطنان خارج از کشور انجام مي شود و تلاش مي کنيم از ابتداي سال ميلادي جديد مقدمات آن فراهم شود. وي در پاسخ به اينکه آزادسازي قيمت هاي حمل و نقل هوايي در چه مرحله اي است گفت: با کمک بخش خصوصي و نه دولت تا پايان سال جاري زمينه را براي متنوع سازي پروازها و مناطق محروم فراهم خواهيم کرد. البته مرحله بعد از متنوع سازي پروازها آزادسازي مسيرهاي پرواز است.

پرونده گوشت ها و برنج هاي آلوده در مجلس

عضو کميسيون بهداشت و درمان مجلس گفت: مجلس به هر مسئله‌اي که به سلامت مردم مربوط باشد،حساس است و به همين علت موضوع مربوط به برنج‌ها و گوشت هاي وارداتي و تأثير پارازيت ها بر سلامت مردم دوباره در کميسيون بهداشت مجلس در حال بررسي است. به گزارش ايرنا،عابد فتاحي افزود: جلسات کارشناسي براي بررسي مجدد مسائل مختلف مربوط به سلامت مردم در کميسيون بهداشت و درمان مجلس کليد خورده است و مسائل مختلفي از قبيل گوشت ها و برنج هاي وارداتي و احياناً وجود آلودگي در آنها يا فقدان اين نوع آلودگي‌ها دوباره با همکاري نزديک برخي دستگاههاي اجرايي از جمله موسسه استاندارد آغاز شده است. عضو کميسيون بهداشت و درمان مجلس اضافه کرد: بررسي مسائل بسيار مختلفي در کميسيون بهداشت و درمان مجلس آغاز شده است که دامنه آنها حتي به لامپ هاي کم مصرف وارداتي از چين و تأثير آن بر سلامت مردم و احياناً امکان بيماري زايي آنها و حتي مسئله پارازيت ها دوباره در حال بررسي است.

وزارت نفت :

پرداخت يارانه‌ها با روش کنوني سبب فروپاشي ساختارهاي اقتصادي کشور مي‌شود

معاون برنامه‌ريزي وزير نفت با بيان اينکه ماهانه وزارت نفت 2500 ميليارد تومان منابع مالي يارانه هاي نقدي را تامين مي کند، گفت: پرداخت يارانه‌ها با سبک و روش کنوني در سال آينده امکان پذير نيست و سبب فروپاشي بيشتر ساختارهاي اقتصادي کشور مي‌شود. به گزارش مهر، منصور معظمي با اشاره به رابطه شرکت‌هاي توليدکننده انرژي (از جمله شرکت ملي پالايش و پخش و گاز) با سازمان هدفمندي يارانه‌ها گفت: بر اساس روابط مالي تعريف شده هم اکنون درآمد حاصل از فروش گاز و فرآورده هاي نفتي مستقيم به خزانه کل واريز مي‌شود و شرکت ها سهم خود را بر اساس ميزان تعيين شده از خزانه دريافت خواهند کرد که تاکنون اقدام خاصي در اين زمينه انجام نشده است و شرکت‌هاي زيرمجموعه صنعت نفت در تنگناي شديد مالي قرار دارند. معاون برنامه‌ريزي وزارت نفت با بيان اينکه هم اکنون ماهانه حدود 2 هزار و 500 ميليارد تومان براي تامين منابع يارانه‌ها از محل صنعت نفت تامين مي شود، افزود: ماهانه سه هزار و 500 ميليارد تومان از سوي دولت، يارانه به مردم پرداخت مي شود که بخش عمده آن (2 هزار و 500 ميليارد تومان) آن از سوي وزارت نفت تامين مي شود و بار اصلي هدفمندي يارانه‌ها بر دوش وزارت نفت است.


نسخه چاپي ارسال به دوستان
 
سياسي
خبر دانشگاه
دانش و پژوهش
اقتصاد و بازار
مرز پر گهر
در قلمرو ورزش
آگهي
صفحه اصلی - شناسنامه آفرینش - آرشیو آفرینش - ارتباط با ما - درخواست اشتراک - پیوندها - جستجوی پیشرفته