جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
پیوندها ÏÑÎæÇÓÊ ÇÔÊÑǘارتباط با ماآرشيوشناسنامهصفحه اصلي
تاریخ 1392/09/04 - روزنامه سراسري صبح ايران(دوشنبه) نسخه شماره 4581

 دقيقه نود 

 تلاش مي کنيم از ورزشکاران تجليل کنيم

سجادي معاون ورزش قهرماني وزير ورزش و جوانان در خصوص تجليل از قهرمانان ورزشي گفت: نزديک دو سال است مراسم تجليل از قهرمانان برگزار نمي‌شود و دليلش را هم نمي‌دانم. تلاش مي‌کنيم تا پايان امسال از ورزشکاراني که در عرصه‌هاي آسيايي و جهاني افتخارآفريني کردند، با حضور دکتر روحاني، رياست‌جمهور تجليل کنيم. بايد از اين ورزشکاران قدرداني شود و جوايزشان هم همان موقع پرداخت خواهد شد. وي در پايان گفت: باز هم موفقيت فوتبال ساحلي که علاوه بر بازي خوب، اخلاق را هم در سطح بالا نشان داد و با وجود تنگناهايي که برايش ايجاد کرده بودند اما فرهنگ ايراني – اسلامي خود را نشان دادند، تشکر مي‌کنم.

واکنش "گري ساتو" به بازي واليباليست هاي ايران

"گري ساتو" سرمربي تيم واليبال ژاپن در نشست خبري پايان بازي گفت: ما امروز خوب نبوديم و ايراني‌ها خيلي پرحرارت و خوب بازي کردند. سرمربي ژاپن افزود: آنها سه سال است که در کنار هم بازي مي‌کنند و مربي بسيار بزرگي دارند. آنها تشنه موفقيت هستند، تجربه خوبي دارند و خيلي خوب بازي مي‌کنند.

افشارزاده:

فوتبال ساحلي با وجود ميزباني بد امارات نتيجه عالي گرفت

بهرام افشارزاده دبير کميته ملي المپيک در گفت‌وگو با فارس، در مورد قهرماني تيم ملي فوتبال ساحلي گفت: اين بازيکنان کار بزرگ و باارزشي انجام دادند که واقعاً قابل اعتماد هستند. اين قهرماني را به جامعه ورزش تبريک مي‌گويم و آنها مانند رشته‌هاي ديگر قابل تقدير هستند. وي افزود: با وجود آنکه ميزباني خوبي از ما در امارات انجام نشد به اعضاي فدراسيون وزارت ورزش و پدر و مادر اين بچه‌ها تبريک مي‌گويم. رسانه‌ها نيز در پوشش اخبار اين مسابقات فعاليت بسيار خوبي دارند و انشاءالله اين موفقيت‌ها ادامه‌دار باشد. وي در پاسخ به اين سؤال که چه پاداشي را براي تيم در نظر گرفتند عنوان کرد: بايد اين مسئله در هيئت اجرايي مطرح شود و با توجه به بودجه‌اي که داريم پاداشي را براي بازيکنان در نظر بگيريم. دبير کميته ملي المپيک در مورد اينکه آيا پاداش بازيکنان تيم فوتبال ساحلي به اندازه بازيکنان فوتبال و واليبال است اظهار داشت: بايد چنين کاري انجام شود و اين بازيکنان مثل ساير رشته‌ها نياز به تشويق و محبت دارند. آنها تلاش خود را به طور کامل انجام دادند و توانستند نتيجه خوبي کسب کنند. انشاءالله در اولين جلسه هيئت اجرايي پاداش خوبي براي آنها در نظر بگيريم.

کياني:

غيبت علي کريمي اتفاق خوبي نيست

مهدي کياني هافبک دفاعي تراکتورسازي معتقد است که در آستانه بازي با پرسپوليس، بالا رفتن تعداد مصدومان تراکتور کار را براي اين تيم سخت خواهد کرد. کياني ابتدا در خصوص وضعيت تراکتور در آستانه بازي با پرسپوليس گفت:« ما از لحاظ فني شرايط خوبي داريم ولي متاسفانه مصدوميت بازيکنان تراکتور دست جلالي را بسته است و اين موضوع کار ما را سخت خواهد کرد. تراکتور دو محروم دارد و پنج، شش بازيکن مصدوم هستند ولي با همه اين شرايط بايد بگويم که گرفتن سه امتياز بازي با پرسپوليس براي ما خيلي واجب است و براي پيروزي تمام وجودمان را در زمين مسابقه خواهيم گذاشت.» هافبک دفاعي تراکتورسازي در پاسخ به اين سوال که چرا بازيکنان تراکتور در اين فصل اينقدر مصدوم مي‌شوند خاطرنشان کرد:« واقعا نمي‌دانم چه دليلي دارد که ما اين همه مصدوم مي‌دهيم. اين مصدوميت‌ها بي‌دليل نيست و بايد کارشناسي شود. ضمن اينکه غيبت علي کريمي هم در بازي با پرسپوليس اتفاق خوبي نخواهد بود.»

خوليو ولاسکو:

به بازيکنانم مي‌بالم

"خوليو ولاسکو" سرمربي تيم واليبال ايران در نشست خبري پايان بازي گفت: ما با سرويس‌هايمان براي ژاپن مشکلاتي ايجاد کرديم. خوب دفاع کرديم و پاسورهايمان خيلي بازي خوبي ارائه کردند. اعتماد به نفس ما براي اين بازي بالا بود. سرمربي تيم واليبال ايران در ادامه اظهار داشت: اين براي نخستين بود که در تورنمنتي اينچنين سطح بالا بازي مي‌کرديم. خيلي به بازيکنانم مي‌بالم.

نبي:

بازي با آمريکا براي تيم ملي شدني نيست

مهدي محمدنبي دبيرکل فدراسيون فوتبال، در گفت‌وگو با ايسنا، گفت: تيم ملي 6 بازي تدارکاتي در برنامه دارد. طبق برنامه‌ريزي که انجام داديم سه اردو در کشورهاي پرتغال، اسپانيا و برزيل خواهيم داشت که تمامي آنها پس از 20 فروردين 93 خواهد بود.

بنابراين با توجه به مسافت‌هاي طولاني ميان کشورها و همين طور زمان محدودي که از آن زمان تا شروع جام جهاني وجود دارد مي‌توانم بگويم بازي با آمريکا برايمان مقدور نيست. وي که اين صحبت را در واکنش به سوالي مبني بر اينکه "کارلوس کي‌روش با بازي با تيم آمريکا مخالفت کرده و بر بازي با تيم‌هاي اسپانيا و پرتغال تاکيد داشته است"، انجام داد، دراين‌باره افزود: طبق برنامه‌ريزي که انجام داديم و تلاش‌هايي که در حال انجام است، بنا داريم با تيم‌هاي ملي پرتغال و اسپانيا در زماني که در کشورهايشان حضور داريم، بازي کنيم. همانطور که گفتم 6 بازي تدارکاتي مهم براي تيم ملي برنامه‌ريزي مي‌شود که بازي‌هاي فوق مربوط به پس از 20 فروردين است و به دنبال حريفان تدارکاتي تا پايان امسال و سال آينده هستيم.

دبيرکل فدراسيون که به استقبال ملي‌پوشان فوتبال ساحلي رفته بود درباره قهرماني اين تيم در جام بين قاره‌اي اظهار کرد: مشخصا عملکرد اين تيم خوب بوده است.

فوتبال ساحلي اولين رشته‌ گروهي است که در جهان چنين مدالي را براي کشورمان به دست مي‌آورد. تيم ايران با بازي‌هاي قدرتمندانه به اين موفقيت رسيد که جا دارد به همه مردم کشورمان اين پيروزي را تبريک بگويم و اميدوارم اين بردهاي شيرين براي کشور تداوم يابد. وي گفت: موفقيت تيم ملي فوتبال ساحلي در جام بين قاره‌اي را به روح پاک شهداي فاجعه ناگوار انفجار در نزديکي سفارت ايران در بيروت تقديم مي‌کنيم. دبيرکل فدراسيون در پاسخ به اينکه فدراسيون چه برنامه‌اي براي تجليل از ملي‌پوشان فوتبال ساحلي دارد و آيا واقعا نمي‌خواهد به آنها پاداشي اعطا کند، گفت: قاعدتا هم وزارت ورزش و جوانان و هم فدراسيون با توجه به مصوباتي که دارند، پاداش‌هايي را به اين ملي‌پوشان تقديم خواهند کرد. همچنين جا دارد از سفارت ايران در امارات و همين طور رسانه‌ها که مسابقه‌ها و اخبار تيم ايران را پوشش دادند، تشکر کنم.

همچنين بايد از طرفداران ايراني تيم ملي که حضور دلگرم کننده‌اي در دوبي داشتند و از تيم ايران حمايت کردند، تشکر کنم. به رغم تمام نيرنگ‌هايي که ميزبان بازي‌ها به کار بست اما خوشحاليم با همراهي هموطنان‌مان شاهد به اهتزاز درآمدن پرچم ايران در سواحل جنوبي خليج فارس بوديم. نبي در پايان گفت: قبل از اعزام تيم ملي به امارات، حسين هدايتي هم حمايت‌هاي مادي و معنوي انجام داد که بايد از او هم تشکر کنم.


نسخه چاپي ارسال به دوستان
 
سياسي
خبر دانشگاه
دانش و پژوهش
اقتصاد و بازار
مرز پر گهر
در قلمرو ورزش
آگهي
صفحه اصلی - شناسنامه آفرینش - آرشیو آفرینش - ارتباط با ما - درخواست اشتراک - پیوندها - جستجوی پیشرفته