جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
پیوندها ÏÑÎæÇÓÊ ÇÔÊÑǘارتباط با ماآرشيوشناسنامهصفحه اصلي
تاریخ 1392/09/11 - روزنامه سراسري صبح ايران(دوشنبه) نسخه شماره 4587

 ميز خبر 

موساد : ايران لحظه آخر نظر اوباما را تغيير داد

ارشناسان و مقامات سازمان جاسوسي اسراييل (موساد) و رژيم صهيونيستي بر اين باورند که عامل اصلي عدم حمله اوباما به سوريه در پي بحران استفاده از سلاح هاي شيميايي در اين کشور، ارتباطات و تماس هاي محرمانه بين ايران و آمريکا در عمان بوده است.

به گزارش عصر ايران به نقل از وب سايت " تايمز اسراييل" شبکه 2 تلويزيون رژيم صهيونيستي با پخش گزارشي در اين باره به نقل از برخي مقامات و تحليلگران سازمان جاسوسي اسراييل (موساد ) و دولت نتانياهو اين ادعا را مطرح کرد.

بر اساس اين گزارش اوباما در لحظات آخر تصميم خود را براي حمله به سوريه تغيير داده است و علت آن تماس هاي محرمانه وي با ايران از طريق کانال عمان بوده است.

اين گزارش مي افزايد ايران در اين مذاکرات به آمريکا پينشهاد داده تا در ازاي خلع سلاح شيميايي سوريه، به اين کشور حمله نکند و از سوي ديگر به حکومت بشار اسد فشار آورده است تا اين طرح را بپذيرد.

44 کشته و زخمي در درگيري‌هاي لبنان

در ادامه درگيري‌هاي جديدي که روزيکشنبه در شمال لبنان به وقوع پيوست، 14 تن کشته و 30 تن ديگر زخمي شدند.

به گزارش شبکه خبري اسکاي نيوز عربي، در درگيري‌هايي که بار ديگر در شهر طرابلس در شمال لبنان رخ داد دستکم 14 تن کشته و 30 تن ديگر زخمي شدند.

سايت اينترنتي النشره نيز اعلام کرد: درگيري‌ها در شماري از بخش‌ها و محورهاي شهر طرابلس بالا گرفته و صداي شليک گلوله و خمپاره به گوش مي‌رسد. همچنين اين سايت خبري پيشتر اعلام کرده بود که آرامش نسبي در برخي از بخش‌هاي طرابلس برقرار شده است.

بنا به گزارش اين سايت در درگيري‌هاي شبانه در شهر طرابلس بيش از 50 خمپاره شليک شد.

تسليحات شيميايي سوريه ظرف 6 ماه در درياي مديترانه از بين مي‌رود

رئيس هيات مشترک سازمان ملل و سازمان منع استفاده از سلاح‌هاي شيميايي در سوريه اعلام کرد: سلاح‌هاي شيميايي سوريه پس از انتقال به بندر "اللاذقيه" ظرف شش ماه در دريا از بين برده خواهد شد.

به گزارش پايگاه خبري سوريه نيوز، سيگريد کاگ، رئيس هيات اعزامي سازمان ملل و سازمان منع استفاده از سلاح‌هاي شيميايي در سوريه در کنفرانس مطبوعاتي اعلام کرد: سلاح‌هاي شيميايي سوريه از تمامي نواحي اين کشور به بندر "اللاذقيه" منتقل خواهد شد و از آنجا به آب‌هاي منطقه‌اي در درياي مديترانه منتقل مي‌شود.

وي افزود: مواد شيميايي توسط چند کشتي به درياي مديترانه منتقل شده و روي يک کشتي آمريکايي ظرف شش ماه از بين برده خواهد شد.


نسخه چاپي ارسال به دوستان
 
سياسي
خبر دانشگاه
دانش و پژوهش
اقتصاد و بازار
مرز پر گهر
در قلمرو ورزش
آگهي
صفحه اصلی - شناسنامه آفرینش - آرشیو آفرینش - ارتباط با ما - درخواست اشتراک - پیوندها - جستجوی پیشرفته