جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
پیوندها ÏÑÎæÇÓÊ ÇÔÊÑǘارتباط با ماآرشيوشناسنامهصفحه اصلي
تاریخ 1392/09/11 - روزنامه سراسري صبح ايران(دوشنبه) نسخه شماره 4587

 سوت پايان 

 سوارز:

پيروزي ليورپول از گل زدن من مهم تر است

لوئيز سوارز مهاجم ليورپول که به عنوان بهترين بازيکن ماه نوامبر باشگاه ليورپول برگزيده شد، در مصاحبه اي پس از کسب اين عنوان گفت: اگر من گل بزنم من خوشحالم و اگر من گل نزنم و ليورپول پيروز شود اين برد براي من اهميت بيشتري دارد . مردم صحبت هاي زيادي در مورد بهترين گلزن مي کنند و من تلاش مي کنم که با گلزني به تيم کمک کنم. وقتي که شما يک کودک هستيد اميداوريد که در آينده در بالا ترين سطح باشيد و من حالا جز 23 بازيکن برتر جهان هستم و اين يک چيز زيبا و باور نکردني براي من است و اين فقط به خاطر من نيست و به خاطر بازيکنان تيم ملي اروگوئه و باشگاه ليورپول است و اين عالي است. اين فوروارد اروگوئه اي که جزو 23 بازيکن منتخب براي کسب عنوان توپ طلا بود، آخرين گل خود براي ليورپول را در دربي مرسي سايد و از روي ضربه ايستگاهي به ثمر رساند. سوارز دراين باره مي گويد: وقتي که من اعتماد به نفس در زمين دارم با استيون صحبت مي کنم که بعضي اوقات او ضربه را مي زند و بعضي اوقات ديگر من ضربه ازاد را مي زنم.در مقابل اورتون ، شما اميدوار به يک ضربه ازاد عالي هستيد و من فکر مي کنم که ان يک گل زيبا بود ، من بهترين تلاش هاي خود را خواهم کرد و اگر من 4 يا 5 گل دوباره به ثمر برسانم اين اهميت زيادي براي کمک به تيم دارد.

گفتني است شماره 7 ليورپول، تا کنون موفق به ثمر رساندن 7 گل در 9 بازي ليورپول در ليگ برتر شده است.

قنبرزاده:

اولويت ما کسب سهميه ليگ قهرمانان است

مديرعامل باشگاه نفت تهران که تيمش در آغاز نيم فصل دوم به يک قدمي صدر جدول رسيد، اولويت تيمش را رسيدن به سهميه ليگ قهرمانان آسيا عنوان کرد. منصور قنبرزاده در گفت‌وگو با ايسنا، درباره پيروزي نفت تهران برابر فجر سپاسي در هفته‌ نخست نيم فصل دوم ليگ برتر و رسيدن تيمش به يک قدمي صدر جدول، اظهار کرد: در نيم فصل دوم امتياز گرفتن سخت‌تر است، چون بازي‌ها فشردگي بيشتري دارند و فصل بازندگي هم هست. وي ادامه داد: به جز بازي با ملوان، مس، سپاهان و صبا ساير بازي‌هاي ما در نيم فصل دوم در خانه است. اين نکته به ما کمک مي‌کند چون شرايط مسافرت در زمستان خيلي سخت مي‌شود. بايد بتوانيم از اين فرصت براي رسيدن به هدف نهايت استفاده را ببريم. قنبرزاده در پاسخ به اين سوال که هدف تيمش در پايان فصل چيست؟ گفت: مطمئنا رسيدن به قهرماني در ذهن ما هست، اما اولويت کسب سهميه ليگ قهرمانان آسيا است. اگر واقع بين باشيم و انصاف داشته باشيم، خواهيم ديد که گرفتن سهميه آسيايي موفقيت خيلي بزرگي است. وي افزود: نفت نسبت به تيم‌هاي پايين جدولي کمتر هزينه کرده و حتي مي‌شود گفت که اين تيم‌ها حداقل دو برابر ما هزينه کرده‌اند.

نسبت هزينه‌هاي ما در مقايسه با شش – هفت تيم بالاي جدول يک به چهار است! همچنين به جز نفت ، تمام 10 تيم بالاي جدول بازيکن خارجي دارند. مولفه‌هاي ديگري هم هست که اگر با توجه به آنها تلاش کنيم و سهميه را بگيريم موفقيت خوبي نصيب‌مان شده است. مديرعامل باشگاه نفت تهران همچنين درباره مراسم معرفي برترين‌هاي آسيا که دست ايران از تمام جوايز آن دور ماند، گفت: سال قبل که فدراسيون فوتبال ايران به عنوان برترين فدراسيون آسيا شناخته شد، بسياري از مطبوعات و رسانه‌هاي ديداري و شنيداري انتقاد کردند و گفتند که اين جايزه فرماليته بوده است. وقتي خودمان را اين طور زير سوال مي بريم و در يک برهه اين طور عمل مي‌کنيم ، بايد انتظار چنين روزي را هم داشته باشيم که حق ما را ندهند.

به هر حال فوتبال ما از سوي AFC رصد مي‌شود. فوتبال ما هر چقدر هم منتقد داشته باشد، وقتي اين طور خودزني مي‌کند،‌ تبعاتي دارد. وي ادامه داد: سال قبل فوتبال ايران موفقيت چنداني نداشت، ولي برتر آسيا شد. امسال موفقيت‌هاي چشمگيري داشتيم که بر اساس آنها حق فدراسيون ما اين بود که در آسيا اول باشد. همچنين نکونام به حق شايسته عنوان برترين فوتباليست آسيا بود. به هر شکل، عملکرد ما در اين که موفقيت سال قبل را کوچک جلوه داديم در اين زمينه موثر بود. قنبرزاده همچنين درباره اين که مساله اشاره شده در انتخاب ميزبان جام ملت‌هاي آسيا در سال 2019 چقدر موثر است؟ گفت: مطمئنا اين مساله بي تاثير نيست. بايد در تشکلات خودمان انسجام لازم را داشته باشيم تا مجامع بين‌المللي ما را بهتر و بيشتر بپذيرند.

اظهارات آرسن ونگر پس از پيروزي برابرکارديف سيتي

سرمربي آرسنال پس از پيروزي 3 برصفر شنبه شب مقابل کارديف سيتي در ليگ برتر و تثبيت صدرنشيني اين تيم لندني، پاسخ گوي سوالات خبرنگاران بود:

ملکرد خوبي داشتيم. سه گل زديم نه تنها از نظر هجومي بلکه در فاز دفاعي هم موفق عمل کرديم. در کل تمرکز تيم خيلي خيلي خوب بود. به آن احتياج داشتيم ، زيرا مي دانستيم کارديف روي شروع هاي مجدد ممکن است کار دست ما بدهد. آن ها در نبردها قدرتمند هستند و بواسطه ي حمايت هواداران خود حر کات خوبي انجام مي دهند.

در مورد نبرد براي قهرماني چند بازي هنوز زود است و بايد جلوتر برويم ، اما اينکه مي توانيم ثبات خود را نشان بدهيم نشانه ي مثبتي از تيم ما است. بعد از هر برد قوي تر مي شويد. اگر بتوانيم روي تمرکزمان دقت بيشتري کنيم و اشتياق به بهتر شدن را حفظ کنيم ، يقينا شانس خوبي خواهيم داشت.

در ابتداي فصل باور به صدرنشيني نداشتم، چون شما به خاطر مي آوريد که در روز اول و در خانه به آستون ويلا باختيم و کسي تصور اين روز را هم نمي کرد. به همين دليل بايد ضرورت اين مهم را به خوبي درک کنيم و تمرکزمان را در همين سطح حفظ نماييم ، چون همه چيز ممکن است به سرعت تغيير کند و شما کمي مي توانيد کار را ساده بگيريد نه خيلي.

درباره درخشش آرون رمزي، بايد بگويم که مرا شگفت زده کرده است و او رشد کرده و به بلوغ رسيده ، نه تنها به عنوان يک فوتباليست بلکه به عنوان يک انسان. سال ها پيش در يک ديدار حذفي به اينجا آمديم و او يک بازي خيلي خيلي سخت داشت. اکنون اين به شما نشان مي دهد که او به عنوان يک فرد چه قدر رشد کرده است. و مي تواند دفاع کند ، مي تواند حمله کند و مي تواند گل بزند ، چه چيز بيشتري مي خواهيد؟ و اينکه او هنوز جوان است ، قابليت ديگري که من اکنون ندارم. وقتي به پيشرفت او در دو سال اخير نگاه مي کنيد ، مي بينيد که مي تواند بهتر از اين هم بشود پس چرا بايد متوقف شود؟ فکر مي کنم چيزهاي بيشتري براي رو کردن خواهد داشت و اگر به روند فعلي فوتبال خود ادامه دهد ، آينده ي خوبي در ولز خواهيد داشت.

سرمربي آرسنال در پايان در خصوص ساير رقباي خود در ليگ برتر هم گفت: وشحالم که کارمان را اينجا انجام داديم و فردا به تماشاي بازي ساير تيم ها خواهيم پرداخت. اين تمام کاري است که از دستمان بر مي آيد ، وظيفه ي مان را انجام دهيم و براي بازي بعدي آماده شويم. فاصله ي بين تيم ها در حال حاضر ، خيلي زياد نيست. اگر خيلي شل بگيريد و صد در صد روي کارتان متمرکز نباشيد ممکن است امتياز از دست بدهيد ، پس اساسا" هدف ما اين است که با تمرکز کامل گام به هر بازي بگذاريم.


نسخه چاپي ارسال به دوستان
 
سياسي
خبر دانشگاه
دانش و پژوهش
اقتصاد و بازار
مرز پر گهر
در قلمرو ورزش
آگهي
صفحه اصلی - شناسنامه آفرینش - آرشیو آفرینش - ارتباط با ما - درخواست اشتراک - پیوندها - جستجوی پیشرفته