جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
پیوندها ÏÑÎæÇÓÊ ÇÔÊÑǘارتباط با ماآرشيوشناسنامهصفحه اصلي
تاریخ 1392/09/13 - روزنامه سراسري صبح ايران(چهارشنبه) نسخه شماره 4589

 سخنگوي وزارت امور خارجه:
 شرايط مناسب باشد، آيت الله هاشمي به عربستان مي‌روند 

سخنگوي وزارت امور خارجه كشورمان در پاسخ به اين سوال که آيا سفارتخانه‌هاي ايران و انگليس بازگشايي مي‌شوند، گفت: درحال حاضر در اين مورد کار کارشناسي انجام مي‌دهيم و ترجيح مي‌دهيم در زمينه بازگشايي سفارتخانه‌ها گام به گام پيش برويم و هنوز صحبت در مورد زمان اين اقدام زود است.

زمان اجراي توافقنامه ژنو

به گزارش خبرنگار ايلنا، مرضيه افخم در نشست خبري خود در مورد زمان اجرايي شده توافقات ژنو گفت: طي روزهاي 18 و 19 آذر، مذاکرات کارشناسان ايران و 1+5 در ژنو برگزار خواهد شد. هدف اين مذاکرات تفاهم اعضا براي برنامه اقدام مشترک توافق‌نامه ژنو است.وي ادامه داد: کارشناسان و مديران سازمان انرژي اتمي در اين مذاکرات به عنوان ناظر حضور خواهند داشت که هدف از اين حضور سهم دقيق و درست آژانس از تفاهم‌نامه است.

تعيين پيش شرط براي ايران در ژنو 2 تعجب‌آور است

سخنگوي وزارت امور خارجه در پاسخ به سوالي در مورد اينکه حضور ايران در اجلاس ژنو2 مربوط به بحران سوريه چگونه خواهد بود، گفت: ايران اعلام آمادگي کرده که براي کمک به مذاکرات و حل مشکلات سوريه آماده است و تعيين پيش شرط از سوي آمريکا براي حضور ايران تعجب آور است.

وي تاکيد کرد: حضور ما در ژنو2 بدون پيش شرط خواهد بود.

افخم درمورد شرکت ايران در اجلاس منامه نيز گفت: دعوت‌نامه حضور ايران در اين اجلاس دريافت شده و مشاور دکتر ظريف يعني دکتر سجادپور در اين اجلاس شرکت خواهند کرد.سخنگوي وزير امورخارجه كشورمان در مورد پيمان امنيتي افغانستان و آمريکا‏، اظهار داشت: ما با مقامات افغانستان ملاقات و ديدار داشته‌ايم و نظراتمان را به آنها اعلام کرده‌ايم. ما معتقديم که اين پيمان نامه براي منطقه مفيد نيست و تاثيري منفي در موضوعات منطقه دارد. توافق موجود را برخلاف مصالح درازمدت مردم افغانستان مي‌دانيم و اميدواريم تصميمي اتحاذ شود که مصالح مردم افغانستان رعايت شود.

اگر شرايط مناسب باشد؛ آيت الله هاشمي به عربستان مي‌رود

وي در پاسخ به پرسشي درمورد امکان سفر آيت الهس هاشمي رفسنجاني به کشور عربستان اظهار داشت: علاقمندي از طرف كشور عربستان و آيت الهر هاشمي رفسنجاني مطرح شده است و چنانچه شرايط مناسب باشد؛ سفر مذکور انجام خواهد شد. در هر صورت براي اعلام جزئيات و اينکه چه هياتي به همراه آقاي رفسنحاني اعزام خواهد شد؛ زود است.

افخم خاطرنشان کرد: اکنون مرحله جديدي در مناسبات جمهوري اسلامي و غرب شروع شده و اميدواريم گام‌هاي جدي براي برداشتن ديوار بي‌اعتمادي از سوي کشورهاي غربي برداشته شود و از اين فرصت‌ها غرب به خوبي استفاده کند و در مسير جلب اعتماد ايرانيان گام جدي بردارد.


نسخه چاپي ارسال به دوستان
 
سياسي
خبر دانشگاه
دانش و پژوهش
اقتصاد و بازار
مرز پر گهر
در قلمرو ورزش
آگهي
صفحه اصلی - شناسنامه آفرینش - آرشیو آفرینش - ارتباط با ما - درخواست اشتراک - پیوندها - جستجوی پیشرفته