جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
پیوندها ÏÑÎæÇÓÊ ÇÔÊÑǘارتباط با ماآرشيوشناسنامهصفحه اصلي
تاریخ 1392/09/13 - روزنامه سراسري صبح ايران(چهارشنبه) نسخه شماره 4589

 هادي ساعي: نمي‌دانم چه کسي حدادي را جايگزين ميران کرده 

 
هادي ساعي رئيس کميسيون ورزشکاران با تاکيد بر اينکه از جايگزين شدن احسان حدادي به جاي محمود ميران به عنوان يکي از نمايندگان ورزشکاران در مجمع انتخاباتي کميته ملي المپيک بي اطلاع است، به مهر گفت: اين کار توسط هرفردي که انجام شده، غير قانوني است. اگر قرار بر تغيير نماينده ورزشکاران باشد بايد با تائيد من انجام شود درحاليکه من از اين موضوع بي اطلاع هستم.ساعي در پاسخ به اين پرسش که " اعلام شده احسان حدادي در مجمع انتخاباتي کميته ملي المپيک جايگزين محمود ميران شده است. آيا اين موضوع را تاييد مي‌کنيد"؟، اظهار داشت: من از اين موضوع بي اطلاعم اما اگر هم چنين کاري انجام شده باشد، غيرقانوني است.

وي با تاکيد بر اينکه فهرست 6 نماينده کميسيون ورزشکاران پيش از اين اعلام شد در پاسخ به اين پرسش که "قرار نبود اين فهرست تغيير کند"؟، يادآور شد: نمايندگان ما مشخص شده بودند و قرار هم نبود تغيير کنند. البته قرار بود يک نشست داشته باشيم که هنوز برگزار نشده است.

با اين اوصاف نمي‌دانم جايگزين کردن حدادي کار چه کسي است و بر اساس چه قانوني انجام شده است. رئيس کميسيون ورزشکاران تاکيد کرد: من، رئيس کميسيون ورزشکاران هستم و بايد تغيير و جابه‌جايي نماينده ورزشکاران با تاييد و امضاي من انجام شود در حاليکه از تغيير مورد نظر هيچ اطلاعي ندارم. اگر اين کار انجام شده و واقعيت داشته باشد، توسط کميسيون نبوده است.

ساعي خاطرنشان کرد که اين موضوع را به طور جدي پيگيري خواهد کرد سپس به پرسش مطرح شده در رابطه با حضور نماينده کميسيون ورزشکاران در جلسات هيات اجرايي پاسخ داد. "کميته بين‌المللي المپيک دو سال پيش حضور نماينده ورزشکاران در جلسات هيات اجرايي را تصويب کرد. اما طي اين مدت و تا دو هفته پيش جلسات هيات اجرايي بدون نماينده ورزشکاران برگزار مي‌شد. چرا"؟، وي در اين رابطه گفت: بله؛ IOC خيلي وقت پيش حضور نماينده ورزشکاران در هيات اجرايي را تصويب کرد اما نمي‌دانم چرا تا حالا نماينده‌اي در اين نشست‌ها نداشتيم. وي خاطرنشان کرد: اصلا تا پيش از اين کميسيون ورزشکاران در ايران هيچ اهميتي نداشت و کسي به آن توجه نمي‌کرد. حالا خيلي مهم شده است و حتي نمايندگان آن در مجمع حق راي پيدا کرده‌اند. به همين دليل مورد توجه خيلي‌ها قرار گرفته است. رئيس کميسيون ورزشکاران در مورد اينکه "با توجه مصوبه سال 2011 کميته بين‌المللي المپيک آيا نيازي است که براي حق راي نماينده ورزشکاران در هيات اجرايي مصوبه IOC گرفته شود. چون افشارزاده در نشست دو هفته پيش هيات اجرايي چنين موضوعي را مطرح کرد که براي حق راي نماينده کميسيون ورزشکاران بايد مجوز قانوني بگيريم"؟، تاکيد کرد: نيازي به مجوز کميته بين‌المللي المپيک نيست. اين کميته دو سال پيش حضور نماينده ورزشکاران را تصويب کرد و نيازي نيست حالا براي او مجوز بگيريم.


نسخه چاپي ارسال به دوستان
 
سياسي
خبر دانشگاه
دانش و پژوهش
اقتصاد و بازار
مرز پر گهر
در قلمرو ورزش
آگهي
صفحه اصلی - شناسنامه آفرینش - آرشیو آفرینش - ارتباط با ما - درخواست اشتراک - پیوندها - جستجوی پیشرفته