جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
پیوندها ÏÑÎæÇÓÊ ÇÔÊÑǘارتباط با ماآرشيوشناسنامهصفحه اصلي
تاریخ 1392/09/17 - روزنامه سراسري صبح ايران(يكشنبه) نسخه شماره 4592

 خبر 

 نمايندگان پژو و رنو :

فعلاً برنامه‌اي براي توليد در ايران نداريم

يک مقام آگاه با تشريح جزئيات جلسه محرمانه نعمت‌زاده با نمايندگان پژو و رنو در حاشيه همايش بين‌المللي صنعت خودرو ايران که ابتداي هفته گذشته برگزار شد، اظهار داشت: در اين جلسه‌ که با حضور وزير صنعت، نمايندگان شرکت‌هاي خودروساز پژو و رنو و مديران ايران خودرو و سايپا برگزار شد، نعمت‌زاده خطاب به نمايندگان پژو و رنو گفت حالا که تحريم‌ها تمام شده، چه برنامه‌اي براي حضور در ايران داريد؟ نماينده پژو اعلام کرد برنامه‌اي براي اين کار نداريم و هنوز رفع تحريم صنعت خودروي ايران به ما ابلاغ نشده است.

به گزارش آفرينش به نقل ازستاد برگزاري همايش بين‌المللي صنعت خودرو ايران ،وي تأکيد کرد: نمايندگان پژو و رنو تنها براي اين به ايران آمده بودند که ببينند در اينجا چه خبر است.

اين مقام آگاه ادامه داد: وزير صنعت در واکنش به اين صحبت نماينده پژو، گفت که بعد از دو سال به ايران برگشته‌ايد و حال مي‌گوييد هيچ برنامه‌اي نداريد؟ نماينده پژو گفت هنوز موضوع رفع تحريم‌‌ها به ما ابلاغ نشده است، وزير صنعت گفت تحريم‌ها تمام شده است، نماينده پژو در واکنش به اين صحبت وزير گفت از نظر شما تحريم‌ها تمام شده، ولي دولت ما چيزي را به ما اعلام نکرده است.وي با بيان اينکه مسئولان شرکت پژو دوباره تحريم‌ها را بهانه‌اي براي توجيه کارهاي جديد خود قرار داده‌اند، گفت: با اين حال، باز هم وزير صنعت از آنها خواست تا بيايند و با صنعت خودروي ايران همکاري کنند.

برنامه توسعه فعاليت هاي اکتشافي در معادن اجرايي مي شود

معاون وزير صنعت، معدن و تجارت گفت: ابراز تمايل بخش خصوصي براي مشارکت در اجراي طرحهاي معدن و صنايع معدني مي تواند سهم دولت را در اين حوزه کاهش دهد. به گزارش آفرينش به نقل از پايگاه اطلاع رساني ايميدرو؛ مهدي کرباسيان در نشست هيات مديره انجمن توليد کنندگان فولاد اظهار داشت: برنامه گسترش حضور بخش خصوصي در توسعه صنعت فولاد در دستور کار قرار دارد و براي اين منظور مقدمات فراخوان را دنبال مي کنيم.به گفته وي، بر اساس اين برنامه، مشارکت بخش خصوصي در طرح هاي معدني و صنايع معدني به 65 درصد و سهم دولت به 35درصد خواهد رسيد.

کرباسيان اين را هم گفت که به زودي برنامه اي براي توسعه فعاليت هاي اکتشافي در معادن اجرايي مي شود، به شکلي که 200 هزار کيلومتر مربع از مساحت کشورمان را در بر مي گيرد.


نسخه چاپي ارسال به دوستان
 
سياسي
خبر دانشگاه
دانش و پژوهش
اقتصاد و بازار
مرز پر گهر
در قلمرو ورزش
آگهي
صفحه اصلی - شناسنامه آفرینش - آرشیو آفرینش - ارتباط با ما - درخواست اشتراک - پیوندها - جستجوی پیشرفته