جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
پیوندها ÏÑÎæÇÓÊ ÇÔÊÑǘارتباط با ماآرشيوشناسنامهصفحه اصلي
تاریخ 1392/09/17 - روزنامه سراسري صبح ايران(يكشنبه) نسخه شماره 4592

 گزارش 

 مهندس گلپايگاني:

فعاليتهاي صد روزه شرکت ملي حفاري ايران در دولت يازدهم

اهواز – خبرنگار آفرينش

مديرعامل ملي حفاري از تكميل 40 حلقه چاه اكتشافي توسعه‌اي و تعميري در يكصد روز گذشته خبرداد.در تشريح اقدامات ملي حفاري در 100 روز گذشته از آغاز به كار دولت تدبير و اميد خبر داد و گفت: طي اين مدت 40 حلقه چاه شامل 17 حلقه توسعه‌اي، 5 حلقه اكتشافي/ توصيفي و 18 حلقه تعمير تكميلي/ به متراژ بيش از 98000 متر در مدار توليد قرار گرفته است.

وي افزود: در مدت پيش گفته 8 حلقه چاه به مدت 74 روز زودتر از برنامه پيش‌بيني شده تكميل شده است که از نظر اقتصادي بسيار ارزشمند است.گلپايگاني در ادامه مهمترين اقدامات انجام شده سخت كوشان صنعت حفاري را در بخش هاي فني مهندسي، پروژه‌ها، پژوهش، آموزش و ديگر فعاليت ‌ها يادآور و بيان کرد: متخصصان واحدهاي خدمات فني مهندسي در يكصد روز ابتدايي دولت يازدهم، بيش 2 هزار مورد عمليات خدمات فني شامل لوله مغزي سيار، سيمانكاري، اسيدكاري، حفاري فروتعادلي، آزمايش چاه، تزريق نيتروژن ، نمودارگيري درون چاهي، چاهپيمايي، نمودارگيري از سيال حفاري به چاههاي نفت و گاز در اقصي نقاط ميهن اسلامي ارائه نمودند.

مديرعامل ملي حفاري به حفاري چاه هاي جهت دار و افقي پرداخت و اظهار کرد: در اين مدت 18 حلقه چاه انحرافي/ افقي به متراژ 12 هزار و 600 متر توسط سخت‌کوشان اين شرکت تكميل شده است.

وي در ادامه به يكي از عملياتهاي تخصصي و پيچيده اشاره کرد و گفت: متخصصين ملي حفاري در ميدان نفتي آذر طولانيترين جداره سنگين 20 اينچ چاههاي نفت و گاز را در عمق 2 هزار متري طراحي و طي 50 ساعت عمليات مستمر و بدون وقفه به انجام رسانند و پس از آن با بكارگيري تجهيزات و ماشين آلات پيشرفته و تهيه فرمولاسيون دو غاب سيمان، جداري فوق را به حجم 3430 بشکه، سيمانکاري و اجرا نمودند.

گلپايگاني در ادامه به فعاليت پروژه‌هاي حفاري اشاره و افزود : در حال حاضر متخصصان ملي حفاري با بكارگيري دستگاههاي خشكي و دريايي در پروژه‌هاي فاز يك ، 12، 14، 17، 18پارس جنوبي، آذر ، يادآوران، ياران، آزادگان و ... چاههاي نفت و گاز را در دست اجرا دارند كه در مدت پيش گفته 6 حلقه تكميل و تحويل واحد هاي متقاضي شده است.

مديرعامل ملي حفاري توجه به امر پژوهش، تحقيقات و ساخت داخل را از اولويتهاي كار شركت عنوان كرد و گفت: حمايت از ساخت داخل، توليد كالاي با كيفيت و بومي‌سازي تجهيزات و قطعات موردنياز اين صنعت راهبري، ارتقاي سطح كيفي خدمات، خط‌مشي اصلي شركت بوده و مي‌باشد.وي افزود: علاوه بر توليد قطعات پرمصرف موردنياز توسط سازندگان و توليدكنندگان داخلي طي اين مدت براي اولين بار سيستم اتوموو (جابجايي خودكار دستگاه حفاري) توسط متخصصان ملي حفاري در ميدان آزادگان شمالي با موفقيت بكارگيري شد و هم اكنون نيز بسيار از قطعات و تجهيزات پيچيده با حمايت ملي حفاري توسط سازندگان داخلي در دست طراحي و ساخت قرار دارد.

مراسم تکريم و معارفه مديرعامل فولاد مبارکه اصفهان برگزار شد

اصفهان – بهروز راعي

در مراسم تكريم و معارفه مدير عامل شركت فولاد مباركه اصفهان که با حضور معاون وزير صنعت، معدن و تجارت، جمعي از نمايندگان مردم استان اصفهان در مجلس شوراي اسلامي، استاندار اصفهان و کارکنان و مديران شرکت فولاد مبارکه برگزار شد، دکتر بهرام سبحاني به عنوان مديرعامل شرکت فولادمبارکه معرفي شد.

به گزارش خبرنگار ما از اصفهان، دکتر بهرام سبحاني در اين مراسم بازگشت خود پس از 20 سال به شرکت فولاد مبارکه را بازگشت به خانه خود تعبير کرد و گفت: من سال 62 وارد فولاد مباركه شدم و در آن زمان و در دوران ساخت فولاد مباركه مشغول آماده سازي سايت بوديم.

به هرحال آنچه امروز به عنوان فولاد مباركه و يا بهتر بگويم غول فولاد خاورميانه مطرح است به صورت امانت به دست من سپرده شده و حاصل زحمت عزيزان بسياري است كه از ابتداي شروع فعاليت اين بنگاه صنعتي - اقتصادي فعاليت داشته اند تا به امروز كه فولاد مباركه به عنوان بزرگترين واحد صنعتي مشغول به كار است.

مديرعامل شرکت فولاد مبارکه اصفهان با بيان اينكه حيات واحدهاي فولادي به توسعه و مرگ آنها به توقف توسعه وابسته است، خاطر نشان كرد: منحني افزايش ظرفيت جهاني اصلا توقف ندارد و شامل رقمهاي نجومي است و فولاد مباركه نيز نمي‌تواند خود را از اين روند جهاني مستثني كند.

وي با بيان اينكه فولاد مباركه بايد جايگاهي براي خود در توليد جهاني تعريف كند، اضافه كرد: فولاد مباركه بايد سهمي براي توليد جهاني براي خود تعيين كند و بنابراين لازم است در اين راستا هدفگذاري شود و به دنبال توسعه‌ها پيش رفت.

مديرعامل فولاد مباركه با بيان اينكه هميشه در توسعه محدوديتهايي وجود دارد، ادامه داد: در حال حاضر واحدهايي كه اجرا و ظرفيتهايي براي آنها تعريف شده به لحاظ توازن در زنجيره توليد در سنگ آهن و فولاد داراي گلوگاههايي هستند كه دست آنها را براي رسيدن به ظرفيتهاي تعيين شده مي‌بندد.

سبحاني نخستين اولويت فولاد مباركه را سرمايه گذاري صحيح براي رفع اين گلوگاهها دانست و گفت: توسعه عمودي و افقي بايد با يكديگر انجام شود و هم چنين توسعه همزمان در واحدهاي بالا دستي و واحدهاي پايين دستي صورت پذيرد.

مدير عامل فولاد مباركه با بيان اينكه فولاد مباركه بايد خود را به به بازار يك و نيم ميليارد تني جهاني وصل كند، اظهار كرد: با اين اقدام آسيب‌پذيري شركت كاهش مي‌يابد و به همين دليل از مسوولان درخواست مي‌كنيم در بخش صادرات و وادرات دست فولاد مباركه را بيشتر باز بگذارند.

سبحاني با بيان اينكه شركتهاي اقماري مي توانند مسوليت تنظيم بازار را به عهده بگيرند، افزود: به دليل محدوديتهاي بازار داخلي نبايد مانعي براي صادرات ايجاد كرد بلكه مي‌توان مسووليت اين كار را به فولاد مباركه داد تا خود شركت توازن را برقرار كند زيرا عدم اعتماد خارجي مي‌تواند ضربه سنگيني را به فولاد مباركه وارد كند.


نسخه چاپي ارسال به دوستان
 
سياسي
خبر دانشگاه
دانش و پژوهش
اقتصاد و بازار
مرز پر گهر
در قلمرو ورزش
آگهي
صفحه اصلی - شناسنامه آفرینش - آرشیو آفرینش - ارتباط با ما - درخواست اشتراک - پیوندها - جستجوی پیشرفته