جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
پیوندها ÏÑÎæÇÓÊ ÇÔÊÑǘارتباط با ماآرشيوشناسنامهصفحه اصلي
تاریخ 1392/09/17 - روزنامه سراسري صبح ايران(يكشنبه) نسخه شماره 4592

 خبر 

 ايجاد امکانات ويژه معلولان با مشارکت آموزش ‌و پرورش استثنايي

دماوند - ايرج صادقعلي

شهردار دماوند تاکيد کرد: امکانات رفاهي و فرهنگي معلولان با همکاري و مشارکت آموزش‌ و پرورش استثنايي در دماوند ايجاد شود. به گزارش خبرنگارآفرينش، عباس صفري در آيين بزرگداشت روز معلولان ويژه شهرهاي رودهن، دماوند و فيروزکوه بيان کرد: در مجموعه شهرداري، موظف هستيم در بهسازي پياده‌روها به حقوق و محدوديت‌هاي معلولان نيز توجه داشته باشيم. وي با بيان اينکه بايد نگاه به معلولان را تغيير دهيم، افزود: معلول ناتوان نيست؛ بلکه انساني است که در کنار محدوديت‌هايي که دارد، توانايي‏‌هاي کشف نشده‌اي نيز در او نهفته است. صفري اين ديد و نگاه به معلولان را در جامعه باعث افزايش اعتماد به ‌نفس و برون‌گرايي در آنان خواند و ادامه داد: در اخبار گذشته تا امروز، کم نبوده‌اند افراد معلول و محدودي که کارهاي بزرگي که شايد از نگاه عموم درتوانشان نبود را به خوبي انجام داده‌اند.

ديدار مديرکل فرهنگ و ارشاداسلامي مازندران از خانواده خبرنگار شهيد سيف‌ا... تبريزي

ساري – خبرنگار آفرينش

ابراهيمي مديرکل فرهنگ و ارشاد اسلامي مازندران درديدار از خانواده خبرنگار شهيد سيف‌ا... تبريزي، به برگزاري يادواره سرداران و 10هزار شهيد مازندران در دي ماه سال جاري اشاره کرد و گفت: برگزاري اين کنگره، تاثيرماندگاري بر تاريخ ولايتمداري استان مازندران خواهد داشت.

ابراهيمي همچنين از برگزاري يادواره شهداي هنرمند مازندران درآينده نزديک خبر داد. . خبرنگار شهيدسيف‌ا... تبريزي در سال 1341 در شهرستان کوهي خيل مازندران به دنيا آمد. وي تحصيلات خود را تا مقطع ديپلم ادامه داد و بعد از آن به تشويق يکي از معلمانش با حرفه خبرنگاري آشنا شد و فعاليت خودرا با صدا و سيماي مرکز مازندران آغاز کرد و چندين بار به عنوان خبرنگار به مناطق عملياتي جنگ اعزام شد.

شناسايي حدود 11 هزار معلول در آذربايجان غربي

اروميه – خبرنگار آفرينش

مديرکل بهزيستي آذربايجان غربي گفت: حدود 11 هزار معلول در آذربايجان غربي شناسايي شده است.راضيه خدادوست اظهار داشت: سال 91 بيش از 6 ميليارد تومان اعتبار توانبخشي در آذربايجان غربي داشتيم که عمده خدمات و اکثر هزينه‌هاي مربوط پرداخت مي‌شود.وي اظهارداشت: يکي از مشکلاتي که در بحث حمايت‌هاي اجتماعي به معلولان مطرح بوده پايين بودن ميزان مستمري اين افراد است و در سال‌هاي گذشته به لحاظ اينکه تورم در جامعه کمتر بود محسوس نبود در کنار آن خدمات ديگري نيز ارائه مي‌شد.خدادوست ادامه داد: امروز با توجه بالا بودن تورم مستمري که سازمان براي اين عزيزان پرداخت مي‌کند جوابگوي نيازهاي افراد نبوده و کفاف نمي‌کند و سازمان بهزيستي به دنبال افزايش مستمري افراد است.

وي گسترش موضوع توانبخشي مبتني بر جامعه را از خدمات سازمان بهزيستي عنوان کرد و متذکر شد: اين موضوع از سال‌هاي گذشته آغاز شده و سازمان بهزيستي توفيق داشته که در همه روستاهاي آذربايجان غربي معلولان را شناسايي کند.

خدادوست ادامه داد: هدف از خدمات ارائه شده اين است که به جاي اينکه معلول طي مسافت و مشکلات اياب و ذهاب داشته باشد همکاران به محل زندگي افراد مراجعه و خدمات در منزل ارائه کنند. وي با بيان اينکه سازمان بهزيستي حدود يک‌هزار و 441 روستا را شناسايي کرده، تصريح کرد: حدود 11 هزار معلول در آذربايجان غربي شناسايي و پذيرش شده و ارائه خدمات انجام مي‌شود.

خدادوست يادآور شد: طرح ديگري که امسال براي نخستين موفق به اجراي آن خواهيم بود طرح مراقبت از معلولان در خانه بوده و اين طرح در راستاي اين است که معلول را از خانواده منفک نکنيم و در اين طرح خدمات و آموزش به خانواده ارائه مي‌شود.مديرکل بهزيستي آذربايجان غربي در پايان تاکيد کرد: بايد خود معلولان استعداد خود را ارتقا بدهند و خانواده‌ها نيز وضعيت معلولان را شناسايي کنند و درراستاي شکوفا شدن استعداد عزيزان تلاش وافري داشته باشند.


نسخه چاپي ارسال به دوستان
 
سياسي
خبر دانشگاه
دانش و پژوهش
اقتصاد و بازار
مرز پر گهر
در قلمرو ورزش
آگهي
صفحه اصلی - شناسنامه آفرینش - آرشیو آفرینش - ارتباط با ما - درخواست اشتراک - پیوندها - جستجوی پیشرفته