جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
پیوندها ÏÑÎæÇÓÊ ÇÔÊÑǘارتباط با ماآرشيوشناسنامهصفحه اصلي
تاریخ 1392/09/21 - روزنامه سراسري صبح ايران(پنجشنبه) نسخه شماره 4596

 سوت پايان 

 فروزاني:

بالاتر از بارسلونا نيستيم، يک مهاجم بايد خلاقيت داشته باشد

مربي تيم فوتبال پرسپوليس گفت: ما يک پروژه سه ساله را در پرسپوليس شروع کرده‌ايم ولي به قدري جلوتر از برنامه بوديم که حالا مدعي قهرماني هستيم اما حتي در صورت قهرماني، تيم امسال با تيم سال بعد قابل مقايسته نيست. ما بازيکنان خلاقي داريم و اينکه روي خلاقيت آنها در چارچوب کار تيم به گل مي‌رسيم، يک امتياز است نه يک نکته منفي. رضا فروزاني در گفتگو با سايت رسمي باشگاه پرسپوليس افزود: تيم فوتبال پرسپوليس هنوز تا رسيدن به نقطه مطلوب کادر فني، فاصله دارد. قصد شعار دادن نداريم، اين يک واقعيت است. تيم، الان به نقطه‌اي رسيده که همه از آن قهرماني مي‌خواهند. مي‌گويند با اين نفرات حتما بايد قهرمان بشويم. ما دنبال اين مساله هستيم اما آيا اول فصل همين نگاه نسبت به اين بازيکنان وجود داشت؟ با اينکه مکان‌هاي پائين جدول براي ما پيش بيني مي‌شد.

وي ادامه داد: اين تفاوت نشان مي‌دهد آقاي دايي موفق بوده و جلوتر از پيش بيني‌ها و برنامه‌ها حرکت کرديم. الان يکسري مشکلات داريم که عمده آنها در امر گلزني است. در حال انجام اقدامات گوناگون هستيم ولي فراموش نکنيم در ابتداي فصل ما يک برنامه سه ساله داشتيم و رسيدن پرسپوليس به نقطه مطلوب و تبديل شدن به تيمي که در دفاع و حمله بي‌رقيب باشد در اين پروسه تعريف شد اما عملکرد بچه‌ها باعث شد در همين فصل به مدعي قهرماني بدل بشويم. فروزاني افزود: هيچ جاي دنيا وقتي قرار است يک تيم پوست بيندازد، يکساله اتفاق نمي‌افتد. ما مي‌خواهيم قهرمان بشويم و شانس اصلي هستيم اما حتي اگر قهرمان بشويم با حفظ همين تيم، سال آينده بازي‌هايي انجام خواهيم داد که بسيار فراتر از اين فصل خواهد بود.

فقط بايد اين تيم را حفظ کنيم. مربي تيم فوتبال پرسپوليس خاطرنشان کرد: با تدبيري که انديشيده شده است، روند گلزني بهتر خواهد شد اما فصل بعد و فصل بعدتر مرحله به مرحله بهتر مي‌شويم. از سال بعد ليگ در کنترل پرسپوليس خواهد بود. اينکه مي‌گوييم طبق برنامه پيش مي‌رويم، يک ادعا نيست، واقعيت است. مثلا ما براي رفع مشکل تغذيه بازيکنان، مهاجم در قلب دفاع حريف، مسلمان را اضافه کرديم.

از سوي ديگر ديديم براي استفاده از ارسال‌هاي جناحين در خط حمله کمبود داريم که فرزاد حاتمي را اضافه کرديم. به اين ترتيب مي‌توانيم از مدافعان کناري هم استفاده بهتري ببريم و مرحله به مرحله بهتر و کامل‌تر خواهيم شد. فروزاني درباره اينکه آيا سيد صالحي و حاتمي کنار هم بازي خواهند کرد، تصريح کرد: همه گزينه‌ها را در زمين داريم و مي‌خواهيم آنها را بيشتر کنيم. شيوه 1-3-2-4 يک شيوه مدرن، به روز و داراي قابليت تبديل بالا است. پايه بازي پرسپوليس کار روز زمين است و ابزارهاي زيادي براي حرکات پا به توپ و حرکت در عمق داريم اما نمي‌توانيم به اين مساله محدود بشويم. بويژه که مي‌دانيم همه جلوي ما متفاوت بازي مي‌کنند.

از سوي ديگر بازيکنان سرعتي داريم که باعث مي‌شوند تيم‌ها عقب بازي کنند، در چنين مواقعي براي باز کردن بازي بسته حريف، يکي از شيوه استفاده از جناحين زمين است. از اينرو ممکن است زمان‌هايي هم 2-4-4 بازي کنيم و قرار گرفتن حاتمي و سيد صالحي هم از احتمالاتي است که وجود خواهد داشت. مربي پرسپوليس درباره اينکه گفته مي‌شود پرسپوليس در بازي با ذوب آهن روي خلاقيت خلعتبري پيروز شد، گفت: چه کساني با بازي خود، شرايطي را بوجود آوردند که آن فضا ايجاد شود؟ چرا ذوب آهني‌ها فقط نمي‌توانستند روي خلعتبري متمرکز شوند؟ من فقط اين دو سال را مي‌پرسم.

البته خلعتبري با خلاقيت خود گلزني کرد، اصلا کار يک مهاجم همين است. ما که از بارسلونا بالاتر نيستيم. همه جاي دنيا وقتي بازي‌ها گره مي‌خورد، مهاجمان با خلاقيت خود وارد عمل مي‌شوند. خلاقيتي که در چارچوب کار تيم قرار دارد.

فروزاني تصريح کرد: کار حمله مثل کار دفاع از قوانين رياضي پيروي نمي‌کند. در کار دفاع يکسري اصول را رعايت مي‌کنيد و دفاع شکل مي‌گيرد. به همين دليل تغييرات کندتر است ولي ما رو به جلو حرکت مي‌کنيم. اصلا يکي از ايرادهاي بزرگي که در ايران در رده‌هاي پايه ديده‌ام، اين است که مرتب به مهاجم مي‌گويند چه کند، حال آنکه يک مهاجم بايد از بچگي خودش ابتکار به خرج بدهد، تجربه کند و اينطور بار بيايد که در ايران اينطور نيست.

دبيرکل کنفدراسيون فوتبال آسيا مصوبات اخير کميته فوتسال و فوتبال ساحلي AFC را اعلام کرد

به گزارش روابط عمومي فدراسيون فوتبال، الکس سوسي- دبير کل کنفدراسيون فوتبال آسيا با ارسال نامه اي به همه دبيران کل فدراسيون هاي عضو از تصويب تصميماتي که کميته فوتسال و فوتبال ساحلي AFC طي جلسه اي در تاريخ 9 شهريور 92 در شهر ناگوياي ژاپن گرفته بود، خبر داد.

گفتني است اين تصميمات که با تأييد کميته اجرايي کنفدراسيون فوتبال آسيا تصويب شده شامل موارد زير است:

1. طي اين جلسه با ميزباني تايلند در مرحله نهايي رقابتهاي فوتسال آسيا 2014 با اکثريت آراء موافقت شد. گفتني است زمان برگزاري اين رقابتها از تاريخ 10 لغايت 20 ارديبهشت 93 خواهد بود.

2. بخشي از صحبت ها در اين جلسه در ارتباط با معرفي رقابتهاي جديد و سازماندهي برخي ديگر از آنها بود. از رقابتهاي جديد مي توان به مسابقات قهرماني فوتسال زير 21 سال آقايان که از سال 2017 هر دو سال يکبار برگزار مي شود و معرفي رقابتهاي قهرماني فوتسال بانوان آسيا که از سال 2015 هر چهار سال يکبار برگزار مي شود، اشاره کرد.

گفتني است 10 تيم منتخب براساس رنکينگ دور سوم و چهارم بازي هاي داخل سالني براي حضور در رقابتهاي قهرماني فوتسال بانوان 2015 آسيا دعوت خواهند شد که تيم فوتسال بانوان ايران نيز جزو اين 10 تيم خواهد بود. همچنين از موارد مهم ديگر بررسي شده در اين جلسه رقابتهاي باشگاهي فوتسال آقايان آسيا بود که از سال 2014 به صورت دو سال يکبار با حضور 6 تيم اول از رنکينگ کنوني سازماندهي خواهد شد.

همچنين از اين پس ميزبان و قهرمان دور قبل اين دوره از مسابقات به صورت مستقيم صعود خواهند کرد.

3. از ديگر موارد بررسي شده در اين جلسه مي توان به چهارمين دوره از بازي هاي المپيک ساحلي آسيايي اشاره کرد. اين دوره از مسابقات از تاريخ 23 لغايت 30 آبان 93 با 17 ورزش ساحلي در پوکت تايلند توسط کميته المپيک سازماندهي خواهد شد. گفتني است طي اين جلسه مديراني جهت همکاري با کميته المپيک آسيا در بخش فني و عملياتي رقابتهاي فوتبال ساحلي برگزيده شدند.

اردوي آماده‌سازي تيم استقلال تهران

به گزارش سايت رسمي باشگاه استقلال، تيم استقلال تهران اردوي آماده‌سازي خود را جهت ديدار با فجرسپاسي‌شيراز در هتل اوين تهران برگزار مي‌کند استقلال پس از پايان تمرين عصر جمعه با 18 بازيکن به هتل اوين مي‌رود تا خود را آماده ديدار مقابل فجرسپاسي شيراز در هفته هجدهم ليگ‌برتر کند.


نسخه چاپي ارسال به دوستان
 
سياسي
خبر دانشگاه
دانش و پژوهش
اقتصاد و بازار
مرز پر گهر
در قلمرو ورزش
آگهي
صفحه اصلی - شناسنامه آفرینش - آرشیو آفرینش - ارتباط با ما - درخواست اشتراک - پیوندها - جستجوی پیشرفته