جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
پیوندها ÏÑÎæÇÓÊ ÇÔÊÑǘارتباط با ماآرشيوشناسنامهصفحه اصلي
تاریخ 1392/10/01 - روزنامه سراسري صبح ايران(يكشنبه) نسخه شماره 4604

 خبر 

 بازرسي ويژه 4 ارگان دولتي از نانوايي‌ها

معاون بازرسي سازمان حمايت از ارسال بسته نظارت و بازرسي بازار شب عيد به استانها خبر داد و گفت: بازار کالاهاي اساسي آرام است ولي بازار حبوبات نه. همچنين طرح ويژه نظارت بر کميت و کيفيت چانه‌هاي خمير در نانوايي‌ها آغاز شد.

به گزارش آفرينش به نقل ازروابط عمومي سازمان حمايت ، مجتبي فرهاني در مورد طرح‌هاي در دست سازمان حمايت براي پايش بازار اظهار داشت: در حال حاضر بازار آرام بوده و در راستاي حمايت از مصرف‌کننده و توليدکننده دو طرح در حال اجرا است، يکي طرح تشديد نظارت و پايش بازار در زمينه کميت و کيفيت کالاها است که از تير ماه شروع شده و 460 هزار بازرسي تاکنون انجام شده است.

وي با بيان اينکه در اين طرح واحد‌هاي بسته‌بندي، عمده‌فروشي و خرده فروشي مورد نظارت قرار گرفتند، گفت: دومين طرحي که توسط سازمان در حال انجام است، طرح نظارت بر واحد‌هاي خبازي از نظر کميت و کيفيت است و در اين راستا کار مشترکي با سازمان غذا و دارو، وزارت بهداشت و دانشگاه علوم پزشکي شروع شده تا بررسي‌هايي در زمينه چانه خمير نان انجام شود.

فراهاني با بيان اينکه قيمت مرغ، تخم مرغ و روغن در دو هفته گذشته اندکي کاهش يافته، است، تصريح کرد: با توجه به اينکه بازار روندي آرام را طي مي‌کند، از اتحاديه‌ها و زير مجموعه‌هاي خود در 31 استان مي خواهيم که همکاران خود را در شهرستان توجيه کنند تا اين روند آرام ادامه داشته باشد.

کاهش 80 هزار ريالي قيمت سکه تمام

در حالي که صرافان بازار ارز روز گذشته نرخ هر دلار آمريکا را بدون تغيير نسبت به روز پنج شنبه هفته گذشته 29 هزار و 450 هزار ريال تعيين کردند، اما نرخ هر قطعه سکه تمام بهار آزادي با 80 هزار ريال کاهش به هشت ميليون و 530 هزار ريال رسيد. به گزارش آفرينش از سطح بازار، همچنين نرخ هر يورو نيز با 5 تومان افت نسبت به روز مذکور 40 هزار و 400 ريال و قيمت هر پوند نيز بدون تغيير 48 هزار و 200 ريال تعيين شد.

نرخ فروش هر قطعه سکه تمام بهار آزادي طرح جديد و قديم به ترتيب با 70 و 80 هزار ريال افت نسبت به پنج شنبه گذشته هر دو با قيمت هشت ميليون و 530 هزار ريال فروش رفت. نيم سکه نيز با 60 هزار ريال افت چهار ميليون و 340 هزار ريال و ربع سکه نيز با 40 هزار ريال افت دو ميليون و 610 هزار ريال بود.قيمت سکه يک گرمي نيز با 30 هزار ريال کاهش يک ميليون و 690 هزار ريال معامله شد و نرخ هر گرم طلاي 18 عيار نيز 87 هزار و 100 ريال تعيين شد.


نسخه چاپي ارسال به دوستان
 
سياسي
خبر دانشگاه
دانش و پژوهش
اقتصاد و بازار
مرز پر گهر
در قلمرو ورزش
آگهي
صفحه اصلی - شناسنامه آفرینش - آرشیو آفرینش - ارتباط با ما - درخواست اشتراک - پیوندها - جستجوی پیشرفته