جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
پیوندها ÏÑÎæÇÓÊ ÇÔÊÑǘارتباط با ماآرشيوشناسنامهصفحه اصلي
تاریخ 1392/10/03 - روزنامه سراسري صبح ايران(سه شنبه) نسخه شماره 4605

 هفته بيستم ليگ برتر؛
 شايد باز هم تغيير 

هفته بيستم از رقابتهاي فوتبال ليگ برتر باشگاه‌هاي کشور امروز سه‌شنبه با برگزاري 8 مسابقه پيگيري مي‌شود، هفته‌اي که با اتمام آن، دو سوم ليگ سيزدهم به پايان مي‌رسد و شايد باز هم شاهد تغييرات در بالا و پائين جدول باشيم. در اين هفته پرسپوليس درحالي به انزلي مي‌رود که اگر در اين شهر امتياز از دست بدهد، با توجه به اينکه نفت تهران و استقلال در خانه به ميدان مي‌روند، ممکن است صدرجدول را از دست بدهد.

ملوان بندرانزلي - پرسپوليس

پيروزي در دو هفته اخير برابر مس کرمان و ذوب‌آهن باعث صدرنشيني پرسپوليس تهران شده است. البته با توجه به اختلاف بسيار نزديک امتيازها بين 6 تيم بالاي جدول، از دست دادن يک امتياز هم باعث سقوط چند پله‌اي يک تيم مي‌شود.

ميزبان پرسپوليس هرچند در بازي خانگي قبلي‌اش مقابل راه‌آهن مغلوب شد اما با کسب 6 پيروزي از 8 ديدار گذشته يکي از موفق‌ترين تيم‌هاي ليگ برتر در هفته‌هاي گذشته خصوصا نيم فصل دوم ليگ بوده است. آنها که هفته پيش به لطف پيروزي برابر صنعتي در اهواز و شکست سايپا از پرسپوليس، به رده هفتم صعود کرد، براي حفظ يا ارتقاي اين رتبه به پيروزي مقابل پرسپوليس مي‌انديشد.

گسترش فولاد تبريز - صباي قم

شاگردان رسول خطيبي نيم فصل دوم را با 3 تساوي و يک شکست آغاز کرده‌اند، هرچند دو تساوي آنها برابر استقلال و سپاهان ، در خارج از خانه رقم خورد اما اين نتايج باعث شده اين تيم تبريزي در بين 6 تيم پاياني جدول قرار بگيرد. آنها که آخرين بار در هفته دوازدهم ليگ به پيروزي رسيده‌اند، در اين بازي خانگي مي‌خواهند به بحران 8 هفته‌اي خود در کسب برد پايان دهند اما قطعا براي رسيدن به اين هدف کار سختي را برابر صباي قم پيش رو دارد.

مس کرمان - تراکتورسازي تبريز

مس براي نجات از قعرجدول و تراکتورسازي براي بازگشت به صدر نياز به پيروزي در اين بازي دارند. مسي‌ها که در هفته‌هاي اخير همچنان اسير حواشي ديدار خود با پرسپوليس هستند و اين بازي را هم بايد بدون سرمربي پشت سربگذارند، اگر در اين بازي پيروز شوند، فرصت نجات از قعرجدول را دارند.

در اين بازي تراکتورسازي‌ها هم براي جبران ناکامي در دو بازي گذشته به ميدان مي‌آيند. آنها که در اين دو هفته برابر دو تيم اصفهاني در خانه ناکام ماندند، در کرمان به فکر پيروزي و صعود به رده‌هاي بالاتر جدول هستند. بايد ديد در پايان اين بازي مظلومي مي‌تواند تيمش را نجات دهد و يا مجيد جلالي در اين بازي سخت، نمي‌گذارد تيمش وارد بحران در نتيجه‌گيري شود.

فولاد خوزستان - راه‌آهن

پيروزي در دو بازي گذشته باعث شد تيم فوتبال خوزستان فاصله خود را با صدرجدول کاهش دهد. آنها اميدوارند در اين بازي خانگي برابر يکي از قعرنشينان ليگ به پيروزي برسند تا در صورت ناکامي تيم‌هاي بالانشين تهراني، به صدرجدول باز گردند. اما راه‌آهن که روزهاي پرنوساني را با ابراهيم‌زاده سپري مي‌کند، اگر نتواند در اهواز پيروز شود، به جمع فانوس بدستان نزديک خواهد شد.

نفت تهران - استقلال خوزستان

رسيدن به رده دوم، جايگاهي بسيار خوب براي مردان يحيي گل‌محمدي است، آنها اگر بتوانند در تهران مقابل صنعتي خوزستان پيروز شوند و پرسپوليس در انزلي متوقف شود، اين تيم تهراني به صدرجدول مي‌رسد. البته پيش از اين نفت چندين مرتبه فرصت رسيدن به صدرجدول را داشت اما هر بار به دليلي آن را از دست داد.

استقلال تهران - داماش گيلان

استقلال براي رسيدن به صدرجدول بايد منتظر شکست دو تيم تهراني ديگر باشد و با بردن داماش به اين موفقيت برسد. تيم قلعه‌نوعي که در دو هفته گذشته فجرسپاسي و صباي قم پيروز شده است، اگر در اين بازي پيروز شود، شانس رسيدن به جايگاه بهتري را دارد اما از دست دادن امتياز، اين تيم را به رده‌هاي پائين‌تر خواهد رساند.


نسخه چاپي ارسال به دوستان
 
سياسي
خبر دانشگاه
دانش و پژوهش
اقتصاد و بازار
مرز پر گهر
در قلمرو ورزش
آگهي
صفحه اصلی - شناسنامه آفرینش - آرشیو آفرینش - ارتباط با ما - درخواست اشتراک - پیوندها - جستجوی پیشرفته