جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
پیوندها ÏÑÎæÇÓÊ ÇÔÊÑǘارتباط با ماآرشيوشناسنامهصفحه اصلي
تاریخ 1392/10/15 - روزنامه سراسري صبح ايران(يكشنبه) نسخه شماره 4612

 حمايت دولت از خانه احزاب؛
 وزير کشور: احزاب منحل‌شده حکم قضايي دارند 

 
وزير کشور در پاسخ به پرسشي درباره نحوه صدور پروانه به احزاب گفت: ما در مورد صدور پروانه، بر اساس قانون عمل مي‌کنيم و از زمان آغاز دولت تدبير و اميد تاکنون 19 تقاضا در اين ارتباط به وزارت کشور ارسال شده و وزارت کشور نيز متناسب با قانون احزاب پروانه فعاليت صادر مي‌کند.به گزارش ايسنا، عبدالرضا رحماني فضلي در حاشيه در نشست هم‌انديشي با دبيران کل و نمايندگان احزاب و تشکل‌هاي سياسي، در جمع خبرنگاران در برابر پرسشي درباره وضعيت احزاب منحل شده در دولت قبل و درخواست برخي از نمايندگان احزاب در اين جلسه در ارتباط با تعيين تکليف اين احزاب پاسخ داد: طبق قانون احزاب، قوه قضائيه در زمينه انحلال احزاب صاحب اختيار است. اين احزاب حکم قضايي دارند و بايد از طريق قوه قضائيه پيگيري شود و اگر وزارت کشور بتواند کمکي در راستاي احقاق حق انجام دهد، اقدام مي‌کند ولي در نهايت اين امر بر عهده قوه قضائيه است.

وي همچنين در مورد ادامه اينگونه جلسات با نمايندگان احزاب گفت: تاکيد بر اين شد که به صورت دوره‌اي اين جلسات را داشته باشيم. البته ما اميدواريم که جلسه بعدي‌مان در محضر رئيس‌جمهور باشد و در جلسات بعد‌تر از حضور سران قواي ديگر نيز استفاده کنيم که با اين تعامل نظرات و ديدگاه‌ها مطرح شود.رحماني فضلي همچنين در مورد اصلاح قانون احزاب و اينکه دولت قبل لايحه‌اي داده بود و آيا دولت جديد بر اساس همان لايحه عمل مي‌کند؟ اظهار کرد: دولت قبل لايحه‌اي را در مورد اصلاح قانون احزاب نداده بود، بلکه در راستاي اصلاح قانون احزاب و بازنگري در آن با مجلس همکاري‌هايي داشت.

ما در اين دوره در قانون بازنگري‌هايي را انجام داديم و از تجربيات قبلي نيز استفاده کرديم و اکنون پيش‌نويس اين قانون آماده است و ان‌شاءالله آن را در سايت وزارت کشور منتشر مي‌کنيم و يک فرصت يک ماهه مشخص خواهيم کرد که احزاب و کارشناسان نظرات خود را در مورد اين قانون بيان کنند.

وزير کشور در بخش ديگري از گفت‌وگوي خود با خبرنگاران، به عزم دولت براي حمايت از احزاب و همچنين اهميت قانون‌گرايي و رعايت آن از سوي احزاب اشاره کرد و گفت: دولت از فعاليت مجدد خانه احزاب حمايت مي‌کند.وي همچنين در مورد مباحث مطرح شده در مورد يارانه احزاب در راستاي تقويت احزاب اظهار کرد: بايد اين موضوع مورد بررسي قرار بگيرد، ابعاد مختلف آن ديده شود، احزاب ديدگاه‌هايشان را در اين ارتباط به وزارت کشور بدهند و پس از بحث و بررسي، در مورد اين موضوع تصميم‌گيري شود.


نسخه چاپي ارسال به دوستان
 
سياسي
خبر دانشگاه
دانش و پژوهش
اقتصاد و بازار
مرز پر گهر
در قلمرو ورزش
آگهي
صفحه اصلی - شناسنامه آفرینش - آرشیو آفرینش - ارتباط با ما - درخواست اشتراک - پیوندها - جستجوی پیشرفته