جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
پیوندها ÏÑÎæÇÓÊ ÇÔÊÑǘارتباط با ماآرشيوشناسنامهصفحه اصلي
تاریخ 1392/10/15 - روزنامه سراسري صبح ايران(يكشنبه) نسخه شماره 4612

 مخالفت دولت با عضويت نمايندگان مجلس در شوراي نظارت بر مذاکرات هسته اي 

 عضو کميسيون امنيت ملي و سياست خارجي مجلس شوراي اسلامي گفت: اعضاي هيات نظارت بر تيم مذاکره کننده هسته اي که 4 يا 5 عضو دارد، از سوي مقامات ارشد نظام تعيين شده اند.«ابراهيم آقامحمدي» در گفت وگو با ايرنا در پاسخ به اين سوال که آيا اين هيات در گذشته نيز وجود داشته يا نه؟ گفت: به شکل فعلي پيش از اين چنين هياتي وجود نداشته و احتمالا افرادي اين نظارت را داشته اند.وي تاکيد کرد: تيم تشکيل شده بايد بر اجراي درست آنچه که منويات نظام است، نظارت کرده و برنامه هايي که به آنان داده مي شود را دقيقا اجرايي کند.

نماينده مردم خرم آباد در مجلس شوراي اسلامي در پاسخ به اين سوال که اين چهار يا پنج نفر چه کساني هستند، اظهار داشت: به تدريج اين اسامي مشخص مي شود.آقامحمدي در پاسخ به اين سوال که آيا موافق تشکيل اين هيات ناظر است؟ گفت: با تشکيل چنين هياتي موافقم و آن را به مصلحت مي دانم.اين نماينده مجلس در پاسخ به اينکه آيا نمايندگان مجلس عضو اين تيم هستند، اظهار داشت: نمايندگان مجلس خواستار اين موضوع بودند که از ميان نمايندگان مجلس هم به عنوان ناظر بر تيم مذاکره کننده هسته اي انتخاب شوند، اما رييس جمهوري اين موضوع را قبول نکرد.

وي اظهار داشت: در بحث راکتور اراک استنباط ما اين است که بدون هماهنگي با مقامات ارشد نظام عمل شده و اين جزو خط قرمزهايي بود که بايد رعايت مي شد.آقامحمدي تصريح کرد: البته نمي دانيم تيم مذاکره کننده در چه شرايطي قرار داشت، گر چه ابهامات ديگري هم وجود دارد.

سيد عباس عراقچي شامگاه جمعه و در حاشيه مراسم هفتمين روز درگذشت مادر وزير امور خارجه در پاسخ به سوال خبرنگار ايرنا مبني بر اينکه، آيا نهادي براي نظارت بر عملکرد تيم مذاکره کننده هسته اي تشکيل شده است يا نه، گفت: در اين مورد اطلاعي ندارم.اين در حالي است که اسماعيل کوثري، عضو کميسيون امنيت ملي و سياست خارجي مجلس بيان کرده بود که دو عضو به هيات ناظر بر مذاکرات هسته اي اضافه شده است.


نسخه چاپي ارسال به دوستان
 
سياسي
خبر دانشگاه
دانش و پژوهش
اقتصاد و بازار
مرز پر گهر
در قلمرو ورزش
آگهي
صفحه اصلی - شناسنامه آفرینش - آرشیو آفرینش - ارتباط با ما - درخواست اشتراک - پیوندها - جستجوی پیشرفته