جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
پیوندها ÏÑÎæÇÓÊ ÇÔÊÑǘارتباط با ماآرشيوشناسنامهصفحه اصلي
تاریخ 1392/10/17 - روزنامه سراسري صبح ايران(سه شنبه) نسخه شماره 4614

 سخنگوي قوه قضا:
 امکانات لازم براي بازگرداندن پول نفت در اختيار بابک زنجاني قرار مي گيرد 

 
سخنگوي قوه قضاييه گفت: انتشار مطالب کذب توسط رسانه‌ها جرم است و باعث بي‌اعتمادي مردم به آنها مي‌شود.به گزارش ايسنا، حجت‌الاسلام و المسلمين محسني‌اژه‌اي در نشست خبري اظهار کرد: همه مي‌دانيم امروز بدخواهان اسلام و مسلمين در ايران و کشورهاي ديگر تلاش مي‌کنند فساد را ايجاد کنند و آن را گسترش دهند تا جوانان را آلوده کنند و به مطامع خود برسند. محسني‌اژه‌اي اظهار کرد: ممکن است گفته شود فلان شبکه اجتماعي استفاده مفيدي هم دارد. اگر امکان تفکيک باشد يعني از فساد جلوگيري شود اين کار انجام مي‌شود اما اگر امکان تفکيک يعني جلوگيري از فساد و استفاده از قسمت مفيد نيست، بايد جلوگيري شود.

سخنگوي دستگاه قضاييه گفت:‌ بر اساس برخي از اخبار و شواهد امکان داشت بابک زنجاني فرار کند به همين دليل وي را بازداشت کرديم.در ادامه خبرنگاري با اشاره به بازداشت ميلياردر نفتي از سخنگوي دستگاه قضايي پرسيد که دستگيري وي از سوي چه ارگاني بوده است که محسني‌اژه‌اي پاسخ داد: دستگاه قضايي، دولت و مجلس از فعاليت‌هاي صحيح اقتصادي حمايت مي‌کنند. اگر کسي فعاليت صحيح اقتصادي در زمينه ايجاد اشتغال و توليد داشته باشد و سالم باشد از آن حمايت مي‌شود.

سخنگوي دستگاه قضاييه ادامه داد:‌ اگر فردي جرمي مرتکب شد و مورد تعقيب قرار گرفت بايد منتظر بمانيم تا رسيدگي به آن پايان يابد و ببينيم آيا وي مجرم است يا خير؟ اگر بخواهيم از همان ابتدا فضاي جامعه را با اخبار پر کنيم کشور ضرر مي‌کند.

وي تصريح کرد: وي داراي شرکت‌هاي متعدد در داخل و خارج کشور بوده است، اما موضوعي که الان با آن روبرو شده‌اند اين است که وي مبالغي را از برخي دستگاه‌ها يا قراردادهايي را با آنها داشته که وجوه را به آنها برنگردانده است که اين موضوع نيز قابل بررسي است؛ چرا که وي اسنادي را ارائه داده است که بايد بررسي شود که اين اسناد جعلي است يا واقعيت دارد.

محسني‌اژه‌اي خاطرنشان کرد:‌ وي در برخي سايت‌ها بيان کرد که بدهي بيش از دو ميليارد يورويي را پرداخت کرده است و سندها در اين راستا منتشر شد، اما بعدا کشف شد ريالي به حسابي که وي گفته واريز نشده، حال بايد بررسي کرد که اين اسناد جعلي بوده است يا خير؟ آيا اين مبلغ پرداخت شده است يا نه؟

سخنگوي دستگاه قضايي گفت: دستگاه قضايي بيش از يک ماه قبل وارد اين داستان شد به دليل اينکه مبلغ مذکور بسيار زياد و قابل توجه است و قوه قضاييه نتوانسته نسبت به آن بي‌تفاوت باشد، اما همان دستگاه‌ها گفتند که ما داريم از طريق مذاکره جريان را هدايت مي‌کنيم؛ بنابراين دستگاه قضايي تحقيقات را متوقف کرد. نامه‌اي از شرکت‌هاي نفتي به دست من رسيد که شما تحقيقات را متوقف کنيد و مجددا نامه‌اي به ما زدند و گفتند که پولي به اين حساب واريز نشده و خواستار اين شدند که تحقيقات در اين راستا ادامه پيدا کند.

وي در مورد دستگيري اين ميلياردر نفتي گفت: شواهد و اخباري به دست ما رسيد که احتمال فرار ايشان وجود دارد، به همين دليل اين موضوع منجر به بازداشت وي شد که در حال حاضر در بازداشتگاه به وي اعلام شده که هر امکاني را که براي بازگرداندن پولي که از کشور خارج کرده بخواهد در اختيار او قرار مي‌دهيم.


نسخه چاپي ارسال به دوستان
 
سياسي
خبر دانشگاه
دانش و پژوهش
اقتصاد و بازار
مرز پر گهر
در قلمرو ورزش
آگهي
صفحه اصلی - شناسنامه آفرینش - آرشیو آفرینش - ارتباط با ما - درخواست اشتراک - پیوندها - جستجوی پیشرفته