جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
پیوندها ÏÑÎæÇÓÊ ÇÔÊÑǘارتباط با ماآرشيوشناسنامهصفحه اصلي
تاریخ 1392/10/25 - روزنامه سراسري صبح ايران(چهارشنبه) نسخه شماره 4621

 در استان 

 بايد زمينه حمايت از قشر سالمند را فراهم سازيم.

كرج – خبرنگار آفرينش

رئيس شوراي ملي سالمندان کشور اعلام کرد: براساس پيش‌بيني‌ها تا سال 2050 تعداد 24 ميليون سالمند در کشور خواهيم داشت و از اين رو بايد زمينه و بستر نگهداري و حمايت از اين قشر را فراهم سازيم.

به گزارش خبرنگار آفرينش به نقل از پايگاه اطلاع‌رساني استانداري البرز، دکتر حسين نحوي نژاد در جريان تشکيل « نخستين شوراي سالمندان استان» که در سالن استانداري البرز و به رياست استاندار البرز سيدطاهر طاهري تشکيل شد، ضمن آسيب شناسي مسائل مرتبط با سالمندان، پرهيز از جزيره‌اي عمل کردن دستگاههاي حمايتي را مورد اشاره قرار داد و گفت: ارائه خدمات جزيره‌اي به سالمندان جامعه، نتيجه ثمربخشي را به همراه نخواهد داشت.

وي افزود: فلسفه وجودي شوراي ملي سالمندان نيز تنها براي ديکته و شرح وظايف قانوني نيست بلکه حفظ هويت سازماني و به عنوان ديده بان مشکلات سالمندان، دسته‌بندي و آناليز آنها است.رئيس شوراي ملي سالمندان کشور عنوان کرد: اگر قرار است اتفاقي در حوزه سالمندان بيافتد بايد با وضعيت اقليمي و کارکردهاي استانها همخواني داشته باشد.

تماشاي زياد تلويزيون باعث بروز آلزايمر در سالمندان مي‌شود

رييس شوراي ملي سالمندان ايران در ادامه تماشاي بيش از حد سالمندان به برنامه‌هاي تلويزيون را موجب بروز آلزايمر در آنها دانست و گفت: درراستاي ارائه خدمات موثر به سالمندان سازمانهاي بيمه گر، شهرداريها و... بايد فعاليتهاي خود را به نحو احسن انجام دهند.

ردپاي حمايت از سالمندان در کشور ما چندان قديمي نيست

نحوي‌نژاد ادامه داد: ردپاي حمايت از سالمندان در کشور ما چندان قديمي نيست؛ در حالي که در مجامع جهاني بيش از نيم قرن است که اهداف هشتگانه فقرزدايي و توجه به سالمندان مورد توجه قرار گرفته است.

جمعيت سالمند کشور به 24 ميليون نفر مي‌رسد

اين مسئول در ادامه پيش‌بينيهاي جهاني در رابطه با افزايش جميعت سالمندان در کشور را يادآور شد و گفت: براساس پيش‌بينيها تا سال 2050 جمعيت سالمندان ايران به 24 ميليون نفر مي‌رسد و بايد بسترهاي حمايتي از قشر سالمند در جامعه فراهم شود.

7 درصد سالمندان کشور تنها زندگي مي‌کنند

وي افزود: 7 درصد سالمندان کشور تنها زندگي مي‌کنند و يا درآسايشگاهها نگهداري مي‌شوند.

گفتني است توجه به بيمه سلامت سالمندان جامعه و ايجاد اميد به زندگي در اين قشر از جمله تأکيدات رييس شوراي ملي سالمندان ايران در جلسه شوراي ويژه سالمندان استان البرز بود.


نسخه چاپي ارسال به دوستان
 
سياسي
خبر دانشگاه
دانش و پژوهش
اقتصاد و بازار
مرز پر گهر
در قلمرو ورزش
آگهي
صفحه اصلی - شناسنامه آفرینش - آرشیو آفرینش - ارتباط با ما - درخواست اشتراک - پیوندها - جستجوی پیشرفته