جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
پیوندها ÏÑÎæÇÓÊ ÇÔÊÑǘارتباط با ماآرشيوشناسنامهصفحه اصلي
تاریخ 1392/10/28 - روزنامه سراسري صبح ايران(شنبه) نسخه شماره 4623

 ميز خبر 

صديقي: توافق ژنو تاکتيکي براي حفظ مصالح جهان اسلام بود

امام جمعه موقت تهران با اشاره به اجرايي شدن توافق ژنو در روزهاي آينده تاکيد کرد که اين توافق از موضع بيچارگي و بدبختي نبوده بلکه تاکتيک و آزمون جديدي بود که براي حفظ مصالح جهان اسلام و کمک به گرفتاران دنياي غرب از موضع عزت و قدرت به کار گرفته شده است. به گزارش ايرنا ، حجت‌الاسلام و المسلمين کاظم صديقي در خطبه‌هاي نماز جمعه تهران اظهار کرد: اين توافق از موضع بيچارگي،‌بدبختي، فقر، گرسنگي و تحريم نبوده بلکه ملت ما مؤمن، جنگ آزموده، سختي کشيده و وارثان بلال حبشي و مالک اشترند که در سختي‌ها رشد کرده، از سختي‌ها نهراسيدند و تهديدها را به فرصت بدل کردند.

وي افزود: اين توافق يک تاکتيک و آزمون جديدي براي حفظ مصالح جهان اسلام و کمک به گرفتاران دنياي غرب از موضع عزت و قدرت بوده است.

صديقي يادآور شد: توقع عمومي مردم از گروه مذاکره کننده در مراحل اجرايي اين است که اطمينان داشته باشند مردم هيچگاه زيربار ظلم و شرايط تحميلي که به ذلت بيانجامد و مسير رشد، استقلال و فرهنگ ما را مخدوش کند، نرفته‌اند و هيچگاه هم زيربار زور و تحريم نخواهند رفت.

امام جمعه موقت تهران در ادامه از تيم مذاکره کننده هسته‌اي خواست اصول عزت، حکمت و مصلحت و خطوط قرمزي که از ناحيه‌عالي‌ترين مقام دنياي اسلام ارائه مي‌شود را رعايت کنند.

شوراي نگهبان مصوبه تشکيل سازمان مديريت و برنامه‌ريزي را رد کرد

شوراي نگهبان نظر خود را در مورد طرح تشکيل سازمان مديريت و برنامه ريزي کشور اعلام کرد. به گزارش مهر، شوراي نگهبان نظر خود را در مورد طرح تشکيل سازمان مديريت و برنامه ريزي کشور اعلام کرد.

مصوبه جلسه مورخ اول دي ماه مجلس شوراي اسلامي در جلسه مورخ 18/10/1392 شوراي نگهبان مورد بحث و بررسي قرار گرفت که نظر اين شورا به شرح زير اعلام مي‌گردد:

درماده 1، الزام رئيس جمهور به اداره امور برنامه و بودجه و امور اداري و استخدامي کشور از طريق يک سازمان (يک شخصيت حقوقي)، مغاير اصل 126 قانون اساسي شناخته شد. همچنين با استظهار به اينکه نتيجه ادغام دو معاونت در ماده 1، حذف دو معاونت و معاونين ذي‌‌ربط نيز هست، اين امر مغاير اصل 124 قانون اساسي هم مي باشد.

9 بهمن، سفر بازرسان آژانس براي معدن گچين بندرعباس

سخنگوي سازمان انرژي اتمي اعلام کرد: بازرسان آژانس بين المللي انرژي اتمي براي بازديد از معدن گچين براساس بيانيه تهران (تفاهم نامه 20 آبان ماه جاري ميان ايران و آژانس) نهم بهمن ماه به تهران سفر مي کنند. بهروز کمالوندي درگفتگو با ايرنا، افزود: بازديد از معدن گچين براساس تفاهم نامه ميان سازمان انرژي اتمي ايران و آژانس بين الملللي انرژي اتمي انجام مي شود.

وي در پاسخ به سوالي درباره گام دوم اجراي تفاهم نامه اظهارداشت: هنوز دستور کار مذاکرات ايران و آزانس که قرار است 19 بهمن ماه در تهران براي گام دوم بيانيه تهران انجام شود، مشخص نيست.

سخنگوي سازمان انرژي اتمي يادآور شد: بازديد از کارخانه آب سنگين اراک جزو گام اول بود که انجام شد و آژانس بين المللي انرژي اتمي نيز از آن رضايت داشت.

وي تصريح کرد: قرار است دوره گام ها سه ماهه باشد که دوره گام نخست که از 20 آبان براساس تفاهم نامه آغاز شده است که دهه دوم بهمن ماه روزهاي پايان گام اول است و قرار است 6 موضوع يادشده در تفاهم نامه تهران نهايي شود.

افشاي جاسوسي آمريکا از پيامك‌هاي شهروندان سراسر جهان

روزنامه گاردين انگليس فاش کرد، آژانس امنيت ملي آمريکا روزانه نزديک به 200 ميليون پيام کوتاه را از تلفن‌هاي همراه مردم سراسر جهان جمع‌آوري مي‌کرده تا اطلاعاتي نظير برنامه سفرها، اطلاعات دفترچه‌هاي تلفن و تراکنش‌هاي کارت‌هاي اعتباري آن‌ها را استخراج کند.

به گزارش ايسنا، روزنامه گاردين گزارش داد که آژانس امنيت ملي آمريکا طي اين برنامه جاسوسي پيام‌هاي کوتاه موسوم به"Dishfire" تقريبا به جمع‌آوري هر آنچه که مي‌توانسته، پرداخته است.اين روزنامه در اين زمينه به تحقيقات مشترکي که با کانال 4 تلويزيون انگليس به روي اسناد فاش شده از سوي ادوارد اسنودن، کارمند سابق آژانس امنيت ملي آمريکا انجام داده، استناد کرد.

به گفته اين روزنامه انگليسي، اين اسناد همچنين نشان دادند که سازمان جاسوسي انگليس موسوم به GCHQ از پايگاه اطلاعاتي متعلق به آژانس امنيت ملي آمريکا براي جست‌وجوي فرا داده‌هاي مربوط به تماس‌هاي غيرموجه و بي‌هدف مردم در انگليس استفاده مي‌کرده است.

اين گزارش تصريح کرد که در اين پايگاه اطلاعاتي، اطلاعات تماس‌هاي شماره تلفن‌هاي آمريکايي حذف شده و يا به حداقل رسيده است، اما اطلاعات مربوط به کشورهاي ديگر از جمله انگليس همچنان در آن نگهداري مي‌شوند.

ديدار مقامات ديپلماتيک ايران و بحرين در کويت

يک منبع آگاه از گفت‌وگوي امير عبداللهيان با وزير خارجه بحرين خبر داد.

به گزارش مهر يک منبع آگاه در کويت گفت: حسين اميرعبداللهيان در سفر خود به کويت، گفت‌وگوي کوتاهي با وزير مشاور در امور خارجي بحرين داشته است. غانم بن فضل البوعينين و اميرعبداللهيان در حاشيه نشست بررسي اوضاع انساني سوريه در کويت با يکديگر چند دقيقه گفت‌وگو کردند.

هنوز جزئياتي از اين ديدار منتشر نشده است. ‌ سطح روابط تهران در بحرين به دليل اوضاع اين کشور همچنان در سطح کاردار است.

سوريه براي محاکمه قضايي عربستان، قطر و ترکيه آماده مي‌شود

نماينده دائم سوريه در سازمان ملل اعلام کرد که کشورش بر اساس صدها سند و نامه، خود را براي محاکمه قضايي عربستان، قطر و ترکيه آماده مي‌کند.

به گزارش ايسنا، بشار الجعفري، نماينده دائم سوريه در سازمان ملل در مصاحبه با شبکه الميادين اظهار کرد: بر کسي پوشيده نيست که ريشه تروريسم تکفيري و وهابي در عربستان است و صدها تن از افرادي که در "جبهه النصرة" و "جبهه اسلامي" در سوريه مي‌جنگد، عربستاني هستند. وي خاطرنشان کرد: رياست عربستان بر "مرکز بين‌المللي مبارزه با تروريسم" از بزرگترين رسوايي‌هاي عرصه بين‌المللي است. سازمان اطلاعات عربستان با همکاري سازمان اطلاعات ترکيه، اعضاي القاعده را از يمن وارد سوريه مي‌کنند و "جبهه اسلامي" از ابداعات سازمان اطلاعات عربستان است.

اين مقام سوري افزود: سوريه خود را براي محاکمه قضايي عربستان، ترکيه و قطر آماده مي‌کند و صدها سند و نامه در اختيار سازمان ملل قرار مي‌دهد و در زمان مناسب از اين اسناد استفاده خواهد کرد.


نسخه چاپي ارسال به دوستان
 
سياسي
خبر دانشگاه
دانش و پژوهش
اقتصاد و بازار
مرز پر گهر
در قلمرو ورزش
آگهي
صفحه اصلی - شناسنامه آفرینش - آرشیو آفرینش - ارتباط با ما - درخواست اشتراک - پیوندها - جستجوی پیشرفته