جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
پیوندها ÏÑÎæÇÓÊ ÇÔÊÑǘارتباط با ماآرشيوشناسنامهصفحه اصلي
تاریخ 1392/10/28 - روزنامه سراسري صبح ايران(شنبه) نسخه شماره 4623

 خبر پزشکي 

 زيبايي دستتان به چه قيمت؟

احمد نيکخو، متخصص پوست، مو و زيبايي در گفتگو با خبرنگار کلينيک باشگاه خبرنگاران گفت: متاسفانه امروزه در اکثر آرايشگاه‌ها انجام مانيکور و زدن چسب‌هاي کاشت ناخن، سبب عفونت‌هاي قارچي در سطح پوست خواهد شد.

وي افزود: برداشتن پوست‌ اطراف ناخن منجر به ايجاد عفونت اطراف ناخن‌ها خواهد شد، بنابراين استفاده از اين مواد پلاستيکي که با چسب‌هاي مخصوص بر روي سطح ناخن را مي‌پوشانند، باعث ايجاد حساسيت و عفونت‌هاي قارچي خواهد شد.

اين متخصص پوست، مو و زيبايي تصريح کرد: استفاده از اين چسب‌ها برروي سطح ناخن، مانع از رشد ناخن‌هاي اصلي شده و پياز ناخن صدمه خواهد ديد. بنابراين ديگر ناخن‌ها استحکام و شفافيت خود را از دست خواهد داد.

وي در پايان تصريح کرد: شکستگي ناخن‌ها به دليل کمبود کلسيم و آهن است، بهتر است براي داشتن ناخن‌هاي زيبا و محکم اين کمبودها را جبران کرد. استفاده از کرم بر بروي ناخن مي‌تواند اثر بخش باشد.

هشدار کارشناسان آلماني در مورد مصرف آب‌ معدني

کارشناسان آلماني در گزارش جديدي اظهار داشتند که نزديک به 25 هزار ماده شيميايي در آب معدني‌ وجود دارند که براي بدن مضر هستند.

اين مواد شيميايي موجود در آب معدني‌ها، تاثيرات مشابه با داروهاي قوي بر بدن بر جاي مي‌گذارند.اين بررسي شامل دو مرحله است. در مرحله نخست، کارشناسان 18 نمونه از محصولات آب معدني توليد شرکت‌هاي مختلف را که در سراسر جهان مصرف مي‌شوند، آزمايش کرده و تاثير آن را بر گيرنده‌هاي دو هورمون استروژن و آندروژن بدن آزمايش کردند. همچنين از آب شير هم به عنوان معياري براي مقايسه استفاده شد.اين محققان بر اساس مشاهدات خود متوجه شدند بيشتر انواع آب‌ معدني‌ها با گيرنده‌هاي هر دو نوع هورمون در بدن تداخل دارند اما در مورد آب شير چنين تاثيري مشاهده نشد.

همچنين در مرحله دوم اين مطالعه، پزشکان به بررسي ترکيب‌هاي شيميايي در انواع آب‌ معدني‌ پرداختند تا مشخص شود کدام ترکيب شيميايي موجود در آن‌ها بر عملکرد اين هورمون‌ها تاثير منفي مي‌گذارد.

به گزارش ايسنا به نقل از شبکه خبري فاکس نيوز، در نهايت پزشکان در اين مطالعه تاکيد کردند که به رغم اين اطلاعات هشداردهنده، اين مواد شيميايي در آب‌ معدني‌ براي تمام افراد خطرساز نيستند و براي افراد بالغ و سالم خطري ندارند اما سلامت کودکان خردسال، زنان در سن بارداري و يا زنان حامله در تماس با اين ترکيب‌ها بيشتر به خطر مي‌افتد. اين ترکيب‌هاي شيميايي موجب رشد بي‌رويه، بلوغ زودرس، تولد پيش از موقع، نازايي و يا حتي يائسگي زودرس مي‌شوند.

باکتري‌هاي روده بر فعاليت مغز اثر مي‌گذارند

مطالعات جديد محققان آمريکايي شواهدي را از وجود ارتباط بين باکتري‌هاي روده و مغز ارائه داده‌اند.به گزارش ايسنا، اين يافته‌ها سلامت رفتاري و رواني را در شرايطي مانند اضطراب و اوتيسم ارتقا خواهد داد.دکتر امران مير، استاد پزشکي و روانکاوي دانشگاه کاليفرنيا در لس‌آنجلس، تصاوير ام‌آرآي مغزهاي داوطلبان حاضر در تحقيقات خود را براي مشاهده اثرگذاري باکتري‌هاي روده روي مغز آنها، مطالعه کرده است. با تحليل 60 سوژه، مير دريافت که ارتباطات بين نواحي مغز بسته به اين که کدام نوع باکتري بيشتر در روده فرد غالب است، متفاوت بود.

مطالعات نشان مي‌دهد، همچنين ارتباطي بين باکتري‌هاي روده و اختلالات رفتاري مانند اوتيسم وجود دارند.

گفته مي‌شود، اثرگذاري رژيم‌هاي غذايي داراي چربي، قند و نمک بالا روي باکتري‌هاي روده مي‌تواند در بروز اوتيسم دخيل باشد.


نسخه چاپي ارسال به دوستان
 
سياسي
خبر دانشگاه
دانش و پژوهش
اقتصاد و بازار
مرز پر گهر
در قلمرو ورزش
آگهي
صفحه اصلی - شناسنامه آفرینش - آرشیو آفرینش - ارتباط با ما - درخواست اشتراک - پیوندها - جستجوی پیشرفته