جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
پیوندها ÏÑÎæÇÓÊ ÇÔÊÑǘارتباط با ماآرشيوشناسنامهصفحه اصلي
تاریخ 1392/10/28 - روزنامه سراسري صبح ايران(شنبه) نسخه شماره 4623

 ترويج فرهنگ مطالعه در خانواده‌ها همت همگاني مي‌طلبد 

كرج – خبرنگار آفرينش

در جلسه انجمن كتابخانه‌هاي عمومي كرج ، فرماندار كرج خواستار اهتمام بيشتر متوليان امر كتاب در بخش مطالعه و كتابخواني با همكاري سازمانهاي مردم نهاد شد. به گزارش خبرنگار آفرينش به نقل از روابط عمومي اداره كل كتابخانه‌هاي عمومي استان البرز، در بيست و هشتمين جلسه انجمن كتابخانه‌هاي عمومي كرج كه با حضور اعضاي اين انجمن برگزار شد ايراني معاون استاندار و فرماندار ويژه شهرستان كرج با بيان اين مطلب گفت: نقش كتاب در زندگي بشر از ابتدا تا انتهاي تاريخ بر كسي پوشيده نيست.

امروز توسعه، پيشرفت و انقلابهاي متعدد صنعتي و اجتماعي در دنيا را اگر مرور كنيم نقش مطالعه و ديدگاههاي مختلفي كه از كتاب بر بشر منتقل شده كاملا مشخص است.

كسي كه براي كتابخواني برنامه‌ريزي مي‌كند بايد خود اهل مطالعه باشد

ايراني د در ادامه ضمن درخواست از اعضاي اين انجمن جهت آشنايي با مفاهيم مطالعه و روشهاي جذب كتابخوان؛ لزوم مواجهه با اين امر مهم را اهتمام متوليان امر كتاب به مطالعه دانست و افزود: كساني كه متولي امر كتابخواني مردم هستند روزانه چند ساعت براي مطالعه وقت مي‌گذارند؟ به گفته وي كسي كه براي كتابخواني برنامه‌‎ريزي مي‌كند بايد خود اهل مطالعه باشد.ايراني فرماندار ويژه كرج در ادامه افزود: بايد بپذيريم نتوانستيم از فرصتهاي موجود درجهت ارتقاي فرهنگ کتابخواني در بين مردم
استفاده نماييم.

فرهنگ مطالعه در خانواده‌ها همت همگاني مي‌طلبد

مديركل كتابخانه‌هاي عمومي استان البرز نيز در اين جلسه با اشاره به تلاشهاي اين اداره كل در ترويج فرهنگ كتاب گفت: متاسفانه با دست خالي و به تنهايي و بدون كمك مردم و دستگاهها كار به جايي نخواهد رسيدو وي افزود: تلاشهاي مجموعه كتابداران در سطح استان بر كسي پوشيده نيست اما نهادينه كردن فرهنگ مطالعه در خانواده‌ها همت همگاني مي‌طلبد و فرهنگ‌سازي يك شبه در جامعه نهادينه نخواهد شد.

محسني با اشاره به توسعه زيرساختي شاخصهاي كتاب و كتابخواني از حمايتهاي شهرداري قدرداني نمود و گفت: در صورت تصويب اعضاي محترم شوراي اسلامي كرج بودجه‌اي براي ساخت كتابخانه مركزي اختصاص داده خواهد شد و همچنين شهرداري با حمايت از نويسندگان كرجي درراستاي معرفي پيشينه كرج و احداث قرائت‌خانه‌هايي در پاركها اقدام خواهد نمود.


نسخه چاپي ارسال به دوستان
 
سياسي
خبر دانشگاه
دانش و پژوهش
اقتصاد و بازار
مرز پر گهر
در قلمرو ورزش
آگهي
صفحه اصلی - شناسنامه آفرینش - آرشیو آفرینش - ارتباط با ما - درخواست اشتراک - پیوندها - جستجوی پیشرفته