جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
پیوندها ÏÑÎæÇÓÊ ÇÔÊÑǘارتباط با ماآرشيوشناسنامهصفحه اصلي
تاریخ 1392/10/28 - روزنامه سراسري صبح ايران(شنبه) نسخه شماره 4623

 خبر 

 عمليات آبرساني به مجتمع گندابه درشهرستان خرم آباد

خرم آباد – خبرنگار آفرينش

رئيس اداره نظارت آبفاي لرستان ازعمليات آبرساني به مجتمع گندابه درشهرستان خرم آباد خبرداد. دالوند رئيس اداره نظارت آبفاي لرستان گفت: عمليات آبرساني به مجتمع گندابه شامل روستاهاي سيف‌آباد و گندابه با 147خانوار و662نفر جمعيت آغاز شد. وي اظهار داشت:حجم عمليات اجرايي اين پروژه شامل حفر يک حلقه چاه،احداث يک واحد ايستگاه پمپاژ و محوطه‌سازي،احداث يک باب حوضچه و پمپاژ80متر مکعبي سنگ و سيمان با دو حلقه چاهک، احداث يک باب مخزن 200متر مکعبي، عمليات لوله‌گذاري خط پمپاژ به طول 5/9کيلومتر،تجهيز يک حلقه چاه و تجهيز 2حلقه چاهک، مي‌باشد. مهندس مجتبي دالوند گفت: با توجه به اعتبار موجود، چاه عميق حفرشده وعمليات لوله‌گذاري خط پمپاژ به طول 5/6کيلومتر نيز آغاز گرديده است.

مسکن تنها سرپناه نيست، امکانات خدماتي ورفاهي نيز ديده شود

کرج - خاکپور

معاون هماهنگي امور عمراني استانداري البرز با بيان اينکه مسکن تنها تأمين سرپناه نيست، برضرورت ديده شدن خدمات رفاهي تأکيد کرد و اين امر را در ارتباط مستقيم با نيازهاي روحي و رواني متقاضيان مسکن دانست.به گزارش خبرنگار آفرينش به نقل از پايگاه اطلاع‌رساني استانداري البرز، مجيد سريزدي در جلسه شوراي مسکن استان که با حضور معاون وزير راه و شهرسازي و به رياست مهندس سيدطاهرطاهري استاندار البرز تشکيل شد، سخنان رئيس جمهور کشور در جريان ديدار با استانداران کشور را مورد اشاره قرار داد و گفت: نگاه توسعه‌اي همان نگاهي است که بايد از سوي مسئولان در هر جايگاهي که هستند مورد توجه قرار گيرد.

کليد پيشرفت و تعالي کشور تربيت دانش آموزان پرسشگر است

خرم آباد – خبرنگار آفرينش

مديرکل آموزش و پرورش استان لرستان گفت: کليد پيشرفت و تعالي کشور در تربيت دانش آموزان پرسشگر است.

گودرز کريمي‌فر در کارگاه آموزشي توجيهي معاونين پرورشي و روساي ادارات فرهنگي و هنري آموزش پرورش غرب کشور با تاکيد بر ايجاد روحيه پرسشگري بين دانش آموزان اظهار داشت: به طور حتم وجود اين روحيه بين دانش‌آموزان موجب شکوفايي خلاقيت و استعدادهاي آنها مي‌شود..

وي با اشاره به اجراي طرح پرسش مهر رئيس جمهور در کشور بيان داشت: اجراي اين طرح در راستاي تربيت دانش آموزان خلاق، پرسشگر و کنجکاو است.

مدير کل آموزش و پرورش استان لرستان با بيان اينکه ايجاد روحيه پرسش و پاسخ مسيري درست براي تحقيق و پژوهش است عنوان کرد: بايد ايجاد شبکه‌هاي تحقيقاتي در دستور کار قرار گيرد.

کريمي فر با تاکيد برانجام کارهاي تحقيقاتي از سوي دانش‌آموزان براساس اولويتهاي مدنظر آموزش و پرورش تصريح کرد: همچنين برقراري ارتباط سازمان يافته دانش‌آموزان با موسسات آموزش عالي نيز بايد از برنامه‌هاي اساسي آموزش و پرورش باشد.

وي با تاکيد بر ضرورت سوق دادن دانش‌آموزان به سمت کارهاي پژوهش‌محور تصريح کرد: همچنين بايد زيرساختهاي لازم از سوي آموزش و پرورش براي انجام کارهاي تحقيقاتي دانش‌آموزان فراهم شود.

کتابچه برنامه‌ريزي فرديس تهيه و تدوين مي‌شود

کرج - خاکپور

فرماندار شهرستان فرديس از تهيه و تدوين کتابچه برنامه‌ريزي و هدفگذاري اين شهرستان خبر داد و گفت: برنامه‌ريزيهاي راهبردي شهرستان فرديس در کتابچه‌اي حاوي برنامه‌هاي کوتاه‌مدت، ميان‌مدت و بلندمدت گردآوري مي‌شود.

به گزارش خبرنگار آفرينش به نقل از روابط عمومي فرمانداري فرديس، مهدي مهرور با بيان اين مطلب در اولين جلسه شوراي اداري شهرستان فرديس که با حضور نمايندگان مردم در مجلس شوراي اسلامي، امام جمعه فرديس، معاونان فرماندار، مديران کل و رؤساي دستگاههاي خدماتي استان و شهرستان فرديس در سالن اجتماعات شهرداري منطقه 10 کرج برگزار شد، اظهار داشت: اين مجموعه يکي از نيازهاي فعلي شهرستان فرديس است.

وي افزود: جانمايي شهرک اداري فرديس در حال حاضر در دستور کار فرمانداري قرار دارد تا با مکان‌يابي مناسب بتوان ادارات شهرستاني را مستقر کرد.

اتاق اصناف فرديس راه‌اندازي مي‌شود

فرماندار شهرستان فرديس همچنين از راه‌اندازي اتاق اصناف فرديس خبر داد و گفت: از زمان تشکيل و راه‌اندازي فرمانداري فرديس 32 اتحاديه در اين شهرستان مستقر شده‌اند. در اين راستا راه‌اندازي اتاق اصناف فرديس گامي بسيار مهم در جهت ساماندهي صنوف اين شهرستان به شمار مي‌رود.

وي افزود: ساماندهي صنوف مختلف اين شهرستان در آستانه سال جديد اقدام مهمي است که در دستور کار فرمانداري بوده و مي‌تواند آرامش را بر بازار شهرستان حاکم کرده و رضايتمندي مردم را تامين کند.

ادارات فرديس دهه فجر را با شکوه بيشتري برگزار کنند

وي در پايان سخنان خود به برنامه‌ريزيهاي صورت گرفته در آستانه سي وپنچمين سالگرد پيروزي انقلاب اسلامي در شهرستان فرديس اشاره کرد و گفت: با توجه به اينکه اولين سال تاسيس شهرستان فرديس مصادف با گراميداشت سي و پنچمين سالگرد پيروزي انقلاب اسلامي شده است بايد با شکوه بيشتري اين دهه را گرامي داشت. چراکه راه‌اندازي اين شهرستان يکي از برکات نظام مقدس جمهوري اسلامي به منظور کاهش مشکلات مردم و رسيدگي بهتر به تامين امکانات خدماتي و رفاهي بوده است که بايد مورد توجه قرار گيرد.

گفتني است فرماندار فرديس در پايان نخستين جلسه شوراي اداري شهرستان، مديران ادارات مختلف شهرستان را معرفي و براي آنان آرزوي توفيق و سلامتي کرد.

افتخاري خواستار شد؛

قوه قضاييه با اقتدار به موضوع اراضي روستاي تماشا رسيدگي کند

پرديس - خبرنگارآفرينش

نماينده مردم تهران، ري، شميرانات و اسلامشهر در مجلس شوراي اسلامي، رعايت قانون و ورود با قدرت قوه قضاييه به موضوع اراضي روستاي "تماشا" شهرستان پرديس را خواستار شد.

لاله افتخاري در گفتگو با خبرنگار آفرينش اظهار داشت: انتظار قانونگذاران چه در اين مورد و چه در ساير موارد رعايت کامل قانون است؛ در اين خصوص تعارف و اختصاص برخي امکانات به برخي افراد خاص قابل پذيرش نيست.

وي ادامه داد: انتظار اين است که همه مسئولان نظام مقدس اسلامي از جمله فرمانداري شهرستان پرديس کاملاً پيگير موضوع اراضي روستاي تماشا اين شهرستان باشند و قوه قضاييه نيز با اقتدار وارد اين موضوع شود.

به گفته اين مسئول، کوتاهي امروز در قبال مسائلي نظير اراضي روستاي تماشا پرديس ظلم به آيندگان است و نسلهاي بعدي چرايي وقايع امروز را از ما خواهند پرسيد.

ممارست در پيگيري مشکلات مردم پرديس

نماينده مردم تهران، ري، شميرانات و اسلامشهر در مجلس شوراي اسلامي ادامه داد: طي بازديدي که در روزهاي گذشته از نواحي مختلف شهرستان پرديس انجام شد، مشکلات مردم مورد بحث و بررسي قرار گرفت؛ اين بازديد به برگزاري جلسات بعدي با مسئولان نهادهاي مختلف منجر و به تبع آن کارگروههاي کارشناسي براي رفع مشکلات شکل گرفت.

افتخاري اضافه کرد: اين مشکلات همچنان در حال پيگيري براي رفع نهايي هستند و بايد با کمک مردم و مسئولان ظرفيتهاي بالقوه شهرستان به بالفعل درآيد. افتخاري افزود: يکي از کارگروههاي مذکور با هدف ارتقاي سطح بهداشت و درمان منطقه شکل گرفت که پيگيريها در آن حوزه نيز ادامه دارد.

اين مسئول از تداوم پيگيريها درخصوص شرايط مناطق کارگاهي شهرستان خبر داد و گفت: چندي پيش در اين رابطه نشستي با وزير صنعت، معدن و تجارت برگزار شد. وي ادامه داد: علاوه بر مسائل مطروحه، نشستي نيز با رئيس سازمان محيط زيست انجام شد تا امور پيراموني محيط زيست منطقه مورد بحث و بررسي بيشتر قرار گيرد. نماينده مردم تهران، ري، شميرانات و اسلامشهر در مجلس شوراي اسلامي افزود: اين پيگيريها درخصوص ايجاد شرايطي براي کارآفريني بيشتر در منطقه و رفع مشکل بيکاري نيز انجام شده است تا گرههاي منطقه يک به يک باز شود. بر پايه اين گزارش و طبق گفته مهدي مهاجر، فرماندار شهرستان پرديس، روستاي تماشا از توابع بخش جاجرود شهرستان پرديس است که در گذشته با پيگيريهاي برخي دفاتر دولتي، دو مرکز دانشگاهي و يک سازمان اداري، و بخشي از اراضي زراعي آن به ويلا تبديل شد. اما در دولت جديد جلوي ادامه اين طرح گرفته شد.


نسخه چاپي ارسال به دوستان
 
سياسي
خبر دانشگاه
دانش و پژوهش
اقتصاد و بازار
مرز پر گهر
در قلمرو ورزش
آگهي
صفحه اصلی - شناسنامه آفرینش - آرشیو آفرینش - ارتباط با ما - درخواست اشتراک - پیوندها - جستجوی پیشرفته