جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
پیوندها ÏÑÎæÇÓÊ ÇÔÊÑǘارتباط با ماآرشيوشناسنامهصفحه اصلي
تاریخ 1392/11/02 - روزنامه سراسري صبح ايران (چهارشنبه) نسخه شماره 4626

 ماندگار بر جريده عالم  

به مناسبت سي‌امين سالگرد تاسيس دانشگاه آزاد اسلامي، روزنامه آفرينش ضمن فراخوان از مخاطبان روزنامه براي ارسال مقالات و ديدگاه‌هاي خود، هر روزه در صفحه2 برخي مقالات و سخنراني‌هاي آقاي دكتر عبدالله جاسبي را منتشر مي‌كند.

 اتحاديه دانشگاه هاي جهان اسلام (FUIW)

شوراي اجرايي / اجلاس سيزدهم

دانشگاه هاي بين المللي اسلامي مالزي

21-20 ربيع الاول 1429 هجري قمري /28-27 مارچ 2008/ 9- 8 فروردين 1387

قسمت سي و دو:

ششم: تهيه، چاپ و انتشار مدارک مرجع دانشگاه

1. انتشار مراجع و راهنماهاي استراتژيک براي توسعه آموزش دانشگاه:

الف- انتشار استراتژي براي توسعه آموزش دانشگاه در جهان اسلام

براساس قطعنامه سومين کنفرانس اسلامي وزراي آموزش عالي و پژوهش علمي (کويت، 19 تا21 دسامبر2006) براي تصويب اين استراتژي، و تاييد آن توسط شوراي اجرايي در دوازدهمين اجلاس خود ( کويت 23 آپريل 2007) و چهارمين مجمع عمومي اتحاديه دانشگاه هاي جهان اسلام (کويت 4 تا 5 آپريل 2007)،دبيرخانه اتحاديه برخي اصلاحات را انجام داده واولين نشريه استراتژي را به چاپ رساند.

ب – چاپ راهنماي کيفيت و اعتبارسنجي

دبيرخانه اتحاديه براساس تصميم دوازدهمين اجلاس شوراي اجرايي و قطعنامه چهارمين اجلاس مجمع عمومي در مورد تصويب راهنماي کيفيت و اعتبارسنجي، برخي اصلاحات را بعمل آورده و اولين نشريه اين راهنما را به چاپ رسانيد.

ج- چاپ سند مربوط به " نهاد اسلامي براي کيفيت و اعتبار سنجي ":

دبيرخانه در تعقيب تصميم دوزادهمين اجلاس شوراي اجرايي و قطعنامه چهارمين مجمع عمومي براي تصويب نهاداسلامي جهت کيفيت و اعتبارسنجي، پيش نويس آن را در پرتو مشاهدات صورت گرفته پس از آن اصلاح نمود واولين نشريه اين سند، در حاليکه آن را به عنوان "يک اعتبار سنجي" ملاحظه نمودند به چاپ رسانيد.

د- چاپ ژورنال "الجامعه":

دبيرخانه پس از رها شدن از انتشار پنجمين ژورنال "الجامعه" متعلق به FUIW، که به موضوعات جهاني سازي، آموزش و برنامه استراتژيک آموزشي پرداخت، نامه اي به دانشگاه هاي عضو ارسال نمود وازآنها براي ششمين نشريه با مقالات و مطالعات پژوهشي در مورد موضوع "آموزش دانشگاهي براي خدمت به امت و بيان موضوعات معاصر" تقاضاي مساعدت نمود.

ه- خبرنامه الکترونيکي FUIW:

دبيرخانه دريک پيشنهاد براي توسعه وب سايت FUIW، غني سازي منابع آن و معرفي عملکرد آن و دانشگاه هاي عضو، خبرنامه الکترونيکي FUIW را، با نمايش اخبار و اطلاعات مهم درمورد اتحاديه و دانشگاه ها راه اندازي نمود.

2. ترجمه راهنماي مراکز پژوهشي دانشگاهي:

دبيرخانه دريک پيشنهاد براي معرفي مراکز پژوهشي علمي دانشگاه هاي عضو و پياده کردن کار صورت گرفته در تنظيم وطبقه بندي داده ها و ترجمه آنها به انگليسي، راهنما را براي استفاده عموم به زبان عربي ترجمه کرد.


نسخه چاپي ارسال به دوستان
 
سياسي
خبر دانشگاه
دانش و پژوهش
اقتصاد و بازار
مرز پر گهر
در قلمرو ورزش
آگهي
صفحه اصلی - شناسنامه آفرینش - آرشیو آفرینش - ارتباط با ما - درخواست اشتراک - پیوندها - جستجوی پیشرفته