جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
پیوندها ÏÑÎæÇÓÊ ÇÔÊÑǘارتباط با ماآرشيوشناسنامهصفحه اصلي
تاریخ 1392/11/02 - روزنامه سراسري صبح ايران (چهارشنبه) نسخه شماره 4626

 خبر 

 تمديد زمان ثبت‌نام دوره‌هاي کارشناسي ارشد دانشگاه علمي کاربردي تا سوم بهمن

زمان ثبت‌نام دوره‌هاي کارشناسي حرفه اي ارشد و مهندسي فناوري ارشد سال 1393 دانشگاه جامع علمي کاربردي تا سوم بهمن ماه تمديد شد.

به گزارش آفرينش به نقل از خبرگزاري آنا، متقاضيان مي‌بايست در زمان اعلام شده ازطريق پايگاه الکترونيکي سازمان سنجش آموزش کشور به آدرس اينترنتيwww.sanjesh.org نسبت به ثبت‌نام خود اقدام کنند.

همچنين وجه ثبت‌نام دراين دوره مبلغ 178/000(يکصد و هفتاد و هشت هزار) ريال مي‌باشد که به وسيله کارتهاي عضو شبکه بانکي شتاب قابل‌پرداخت است. گفتني است پذيرش دردوره‌هاي مذکور با آزمون و براي شاغلين به صورت نيمه‌متمرکز انجام مي‌شود.

ميرزاده خبر داد؛

امکان بازنشستگي پيش از موعد کارکنان رسمي

ميرزاده با بيان اين که تشکيل هياتهاي جذب و هياتهاي مميزه استاني در دستور کار قرار گرفته است،گفت: جذب و ارتقاي اعضاي هيات علمي به اين هياتها سپرده خواهد شد.

به گزارش آفرينش به نقل از خبرگزاري آنا، ميرزاده در نشست هيات امناي استانهاي اصفهان، يزد و چهارمحال و بختياري به جايگاه هياتهاي امناي استاني در دانشگاه آزاد اسلامي اشاره کرد و اظهار داشت: هياتهاي امناي استاني که داراي نقشي مثبت و تاثيرگذار در دانشگاه آزاد اسلامي هستند از بهترين مصوبات شوراي عالي انقلاب فرهنگي درباره دانشگاه آزاد اسلامي به شمار مي‌رود.

رييس دانشگاه آزاد اسلامي به موضوع تخفيف و کاهش شهريه‌ها اشاره کرد و افزود: متاسفانه کاهش و تخفيف شهريه‌هاي دانشگاه آزاد مانع از توسعه دانشگاه شده است.ميرزاده به اختيارات هياتهاي امناي استاني براي رفع کسري بودجه اشاره کرد و اظهار داشت: هياتهاي امناي استاني با داشتن اختياراتي مانند تجميع واحدها در واحدهاي مادر، انحلال واحدهاي زيان‌ده و فروش اموال مازاد براي تبديل به احسن مي‌توانند نسبت به حل مشکلات موجود خود اقدام کنند.

وي مهارت‌محوري و پژوهش محوري را از مهمترين برنامه‌هاي مديريت جديد دانشگاه آزاد اسلامي برشمرد و گفت: از آموزشگاههاي سما خواسته‌ايم تا با تغيير محتواي دروس و کارگاههاي فني، ميزان مهارتهاي فني دانش‌آموختگان افزايش پيدا کند.رييس دانشگاه آزاد اسلامي همچنين از صدور بخشنامه‌اي به واحدها به منظور جلوگيري از فعاليت مديران دو شغله در دانشگاه آزاد اسلامي خبر داد.

ميرزاده با بيان اين که پس از تشکيل هياتهاي امناي استاني، تشکيل هياتهاي مميزه استاني را در دستور کار قرار داده‌ايم، اظهار داشت: با تشکيل هياتهاي مميزه استاني، ارتقاي اعضاي هيات علمي به اين هياتها سپرده خواهد شد.

وي همچنين از تغيير کاربري برخي مدارس سما خبر داد و گفت: با اخذ مجوز از وزارت آموزش و پرورش برخي آموزشگاههاي سما به مدارس سماي ورزشي تبديل مي‌شود.رييس دانشگاه آزاد اسلامي در ادامه به برخي عواملي که مانع توسعه تحصيلات تکميلي در دانشگاه آزاد شده، اشاره کرد و بيان داشت: فرايند اخذ مجوز براي توسعه رشته‌ها و جذب اعضاي هيات علمي در واحدها از جمله مواردي است که توسعه تحصيلات تکميلي را با مشکل روبرو ساخته است.

وي افزود: فراخوان جذب اعضاي هيات علمي با نياز استانها متناسب نيست، به همين سبب بايد استانها مجددا نيازهاي خود را اعلام کنند تا به فراخوان افزوده شود.وي همچنين از تدوين بخشنامه‌اي براي امکان بازنشستگي پيش از موعد کارکنان رسمي اين دانشگاه خبر داد و افزود: در اين بخشنامه تسهيلاتي براي امکان بازنشستگي کارکنان به صورت غيراجباري با سابقه کاري 25 سال فراهم مي‌شود که جزييات آن متعاقبا اعلام خواهد شد.

جزئيات آغاز نيمسال دوم حوزه‌هاي علميه خواهران اعلام شد

تقويم نيمسال دوم تحصيلي حوزه‌هاي علميه خواهران ابلاغ شد که براساس آن 14 بهمن‌ماه زمان آغاز نيمسال دوم تحصيلي اين حوزه‌هاي علميه خواهد بود.به گزارش آفرينش از 14 بهمن ماه طلاب خواهر همزمان در واحدهاي آموزشي سطح دو (کارشناسي) و سطح سه (کارشناسي ارشد) حضور مي‌يابند و امتحانات اين نيمسال براي طلاب مقطع سطح دو از 18 خرداد تا چهار تير سال آينده و براي طلاب مقطع سطح 3 از 19 خرداد تا 5 تير برگزار خواهد شد.

زمان انتخاب واحد طلاب در مقطع سطح 2 از اول تا دهم بهمن بر اساس سال ورود خواهد بود و زمان حذف و اضافه اين دسته از طلاب نيز 28 بهمن تا ششم اسفندماه اعلام شده است.مديريت آموزش حوزه‌هاي علميه خواهران، زمان حذف اضطراري طلاب مقطع سطح دو را 16 تا 18 ارديبهشت سال آينده اعلام کرد.

در سطح سه نيز طلاب از 5 تا 10 بهمن ماه براي انتخاب واحد فرصت دارند که زمان حذف و اضافه اين دسته از طلاب چهارم تا ششم اسفندماه و زمان حذف اضطراري آنها 16 تا 18 ارديبهشت سال آينده خواهد بود.


نسخه چاپي ارسال به دوستان
 
سياسي
خبر دانشگاه
دانش و پژوهش
اقتصاد و بازار
مرز پر گهر
در قلمرو ورزش
آگهي
صفحه اصلی - شناسنامه آفرینش - آرشیو آفرینش - ارتباط با ما - درخواست اشتراک - پیوندها - جستجوی پیشرفته