جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
پیوندها ÏÑíÇÝÊ Pdf ÏÑÎæÇÓÊ ÇÔÊÑǘارتباط با ماآرشيوشناسنامهصفحه اصلي
تاریخ 1385/12/14 - روزنامه مستقل سراسري صبح ايران - (دوشنبه) نسخه شماره 2715

 عضو کميسيون عمران مجلس:
 وام هاي مسکن بايد 70 درصد قيمت مسکن را تامين کند  

 افشاري گفت: بهترين راهکار تامين مسکن براي نيازمندان اين است که وام هاي مسکن در اختيار سازندگان تعاوني و انبوه سازان قرار گيرد تا در قبال ساخت واحدهاي مسکوني از آن استفاده کنند; که حسن اين کار کمک به توليد و کاهش نقدينگي و تورم است.
علي افشاري عضو کميسيون عمران مجلس در رابطه با افزايش وام هاي مسکن در آخرين مصوبه شوراي پول و اعتبار به ايسنا گفت: معتقدم که با توجه به آن که وام هاي تعيين شده از مبلغ بالايي برخوردار نيست          هنوز نمي تواند اثرات قابل توجهي در خانه دارکردن مردم داشته باشد.
وي در عين حال تصريح کرد: افزايش وام هاي مسکن از سوي شوراي پول و اعتبار چندان در بالارفتن قيمت مسکن تاثيرگذار نيست; ممکن است کساني که مصمم به           خريد مسکن هستند حداقل با وام 18 ميليون توماني بتوانند از عهده تامين مسکن براي خانواده خود برآيند، لذا اميدوارم که اين کار بتواند در راه انداختن بازار مسکن موثر باشد و آن را از حالت رکود خارج کند.
نماينده سميرم ابراز اميدواري کرد، آن دسته از واحدهاي مسکوني خالي از سکنه که در اختيار انبوه سازان قرار دارد با ابلاغ اين مصوبه به فروش برود و مردم صاحب خانه شوند.
عضو کميسيون عمران مجلس با بيان اين که افزايش ميزان وام مسکن هيچ گونه آثار تورمي به دنبال ندارد; گفت: دولت راهکارهاي متعددي را براي جلوگيري از افزايش قيمت مسکن و اجاره بها پيش بيني کرده است.                           از جمله اين  که در ازاي ساخت هر واحد مسکوني وام مسکن در اختيار سازندگان تعاوني و انبوه سازان قرار گيرد که اين کار هم به ساخت واحدهاي مسکوني براي اقشار نيازمند کمک مي کند و هم در جهت توليد به کار گرفته مي شود، لذا آثار تورمي به دنبال نخواهد داشت. افشاري تزريق وام هاي مسکن به انبوه سازان را در تامين مسکن اقشار نيازمند موثر خواند و گفت: با اين کار انبوه سازان در قبال ساخت واحد مسکوني و واگذاري آن به متقاضيان و خريداران متعهد خواهند شد و در آن صورت از تورم و انباشت نقدينگي در جامعه اثري نخواهد بود.
عضو کميسيون عمران مجلس در پايان خاطرنشان کرد: اگر مي خواهيم از طريق وام و تزريق آن به جامعه، مسکن مردم را تامين کنيم بايد بيش از 70 درصد قيمت مسکن پرداخت شود، ولي حتي رقم 18 ميليون تومان هم بيش از 30 درصد قيمت مسکن نيست.


نسخه چاپي ارسال به دوستان
 
ورزشي
سياسي و سياسي خارجي
هنري
دانشگاه و سياست
مقاله
استانها و شهرستانها
دانشگاه
اقتصادي
گزارش تصويري روز
آگهي هاي روزنامه آفرينش
صفحه اصلی - شناسنامه آفرینش - آرشیو آفرینش - ارتباط با ما - درخواست اشتراک - پیوندها - جستجوی پیشرفته