جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
پیوندها ÏÑÎæÇÓÊ ÇÔÊÑǘارتباط با ماآرشيوشناسنامهصفحه اصلي
تاریخ 1392/11/15 - روزنامه سراسري صبح ايران (سه شنبه) نسخه شماره 4637

 ميز خبر 

مقام دولتي يمن: ديپلمات ربوده شده ايراني زنده است

يک مقام دولتي يمن گفت ديپلمات ايراني ربوده شده همچنان زنده است.به گزارش عصر ايران، يک مقام امنيتي دولت يمن گفت که ديپلمات ايراني که در ماه ژوئن گذشته در يمن ربوده شده بود همچنان زنده است.او همچنين خبرهاي منتشر شده در يمن درباره پيدا شدن جنازه بي سر مربوط به ديپلمات ايراني در يمن را تکذيب کرد.اين مقام امنيتي يمن اضافه کرد: تماس هاي جاري با ربايندگان ديپلمات ايراني از طريق واسطه هايي در قبايل تاييده کننده اين خبر است که ديپلمات ايراني ربوده ايراني همچنان زنده است و جنازه پيدا شده مربوط به وي نيست.

ژاپني‌ها آمدند؛ گزارش هيئت نجات درياچه اروميه به روحاني

استاندار آذربايجان غربي از حضور کارشناسان اعزامي آژانس همکاري هاي بين المللي ژاپن براي بررسي راهکارهاي نجات درياچه اروميه خبر داد و گفت: هيئت ژاپني نتايج مطالعات درباره درياچه اروميه را در ماه هاي آينده به رئيس جمهور ارائه خواهند کرد.

به گزارش مهر، بررسي راهکارهاي احياي درياچه اروميه با حضور کارشناسان اعزامي آژانس همکاري‌هاي بين المللي ژاپن - جايکا برگزار شد. قربان علي سعادت استاندار آذربايجان غربي در اينباره گفت: از حضور کارشناسان آژانس همکاري‌هاي بين المللي ژاپن که براي بررسي و ارائه راهکارهاي احياي درياچه اروميه به آذربايجان غربي سفر کرده اند، استقبال مي‌کنيم و همکاري‌هاي لازم را با آنها خواهيم داشت.هيئت ژاپني نيز در اين نشست نظرات و ديدگاه هاي خود را در خصوص شيوه فعاليت، روش هاي جمع آوري اطلاعات و بازديدهاي ميداني از درياچه اروميه ارائه داد. اين هيئت بر اساس ديدار و توافق صورت گرفته بين رئيس جمهوري اسلامي ايران و نخست وزير ژاپن، براي بررسي وضعيت درياچه اروميه به آذربايجان غربي سفر کرده اند.

آلن اير: جامعه جهاني در حال جستجوي راه‌حل صلح‌آميز با ايران

سخنگوي فارسي زبان وزارت خارجه آمريکا گفت که اقدامات راستي‌آزمايي در هر دو طرف بايد نقشي کليدي در حرکت به جلو بازي کنند.به گزارش ايسنا آلن اير، سخنگوي فارسي زبان وزارت خارجه آمريکا درباره اظهارات رييس‌جمهور ايران در داووس سوييس مبني بر اين‌که امکان تبديل سه دهه دشمني ايران و آمريکا به دوستي ممکن است، گفت: ما با دقت به سخنراني رئيس‌جمهور دکتر روحاني گوش کرديم. نکته کليدي اين است که بعضي وقت‌ها از حرف تا عمل خيلي راه است و اميد و انتظار کنوني جامعه جهاني صرفا اين نيست که لحن صحبت رهبران ايران تغيير کند، بلکه اين است که اقدامات و رويکردهاي جديد و سازنده‌تر توسط حکومت ايران ديده شود.وي ادامه داد: اساس و پايه روابط بهتر، از ارزش‌ها و منافع مشترک سرچشمه مي‌گيرد و جامعه جهاني در حال جستجوي راه‌حل صلح‌آميز با ايران بر اساس همين منافع مشترک و تمايل به ديپلماسي پويا در مورد برنامه هسته‌اي اين کشور است.

سخنگوي فارسي‌زبان وزارت خارجه آمريکا به خبرگزاري ترند آذربايجان گفت: ما با آغاز اجراي توافق‌ ژنو گام مهمي به جلو برداشته‌ايم و بسيار اميدواريم اين روند را زماني که گروه 1+5 مذاکرات را براي توافقي جامع آغاز مي‌کند، ادامه دهيم.

ايران تاييد نكرد؛ پليس کانادا: خاوري ازاين كشور رفته است

رئيس پليس بين الملل نيروي انتظامي با بيان اين مطلب که پليس کانادا مدعي شده خاوري از اين کشور خارج شده‌ است، گفت: ما اين موضوع را تاييد نمي‌کنيم.به گزارش فارس، سرهنگ مسعود رضواني در حاشيه کارگاه يک روزه مبارزه با قاچاق انسان در مورد آخرين وضعيت پرونده خاوري مديرعامل سابق بانک ملي اظهار داشت: پليس کانادا ابتدا ادعا کرد که اين فرد وارد کانادا نشده است و در صورت ورود هنوز توسط پليس شناسايي نشده است. اين در حالي است که ما آدرس و محل سکونت خاوري را به پليس کانادا اعلام کرديم.وي با اشاره به اينکه ملاک براي اينترپل حکم تحت تعقيب است، تصريح کرد: اعلام قرمز براي خاوري صادر شده است و تمامي پليس هاي عضو اينترپل مسئول پيگيري اين موضوع و دستگيري اين فرد هستند. هدف اصلي ما دستگيري اين مجرمان است.

به گفته وي احتمال دارد خاوري با مشخصات جعلي و تغيير هويت در کشورهاي حوزه آمريکاي جنوبي و حوزه کارائيب در حال تردد باشد که اين امر ناشي از ضعف پليس اين کشورها است.

کرزاي: ديگر اعتمادي ميان کابل - واشنگتن نيست

رئيس‌جمهوري افغانستان با اعلام اينکه هفت ماه است با همتاي آمريکايي‌اش صحبت نکرده گفت که ديگر اعتمادي ميان دو کشور وجود ندارد.به گزارش بي‌بي‌سي، حامد کرزاي 56 ساله، رئيس‌جمهوري افغانستان در گفتگو با ساندي تلگراف با اعلام اينکه تنش‌ها ميان کابل و واشنگتن رو به افزايش بوده و ديگر اعتمادي ميان دو طرف وجود ندارد، اعلام کرد که از اقدامات آمريکايي‌ها در کشورش ناراضي است.

وي با بيان اينکه از ژوئن 2013 با باراک اوباما، همتاي آمريکائي‌اش گفت‌وگويي نداشته، افزود: تمام اين 12 سال يکي از درخواست‌هاي مکرر ما از آمريکا اين بوده که همانند افراد زنده با غيرنظاميان افغان رفتار کنند. ما در مراسم تشييع جنازه "نلسون ماندلا"، رهبر فقيد آفريقاي جنوبي با يکديگر ديدار کرديم اما سخن نگفتيم. فقط نامه‌هايي رد و بدل شد.کرزاي در ادامه گفت، از حضور آمريکايي‌ها در افغانستان تصور خوبي ندارم. آن‌ها براي من کار نمي‌کردند بلکه عليه من بودند.لفاظي‌ها و جملات تند کرزاي باعث عصبانيت واشنگتن شده است به طوري که سياستمداران آمريکايي از موضع رئيس‌جمهوري افغانستان خشمگين هستند.

القاعده: هيچ ارتباطي با داعش نداريم!

فرماندهي کل شبکه تروريستي القاعده مدعي شده است که اين شبکه هيچ ارتباطي با گروه موسوم به دولت اسلامي عراق و شام(داعش) ندارد. به گزارش مهر به نقل از رويترز، فرماندهي کل شبکه تروريستي القاعده ادعا کرده است هيچ مسئوليتي در قبال اقدامات و رفتارهاي گروه داعش که با گروههاي مخالف سوري درگير شده است، ندارد.

در بيانيه اي شبکه القاعده که در سايت هاي به اصطلاح جهادي در شبکه اينترنت منتشر شده، آمده است القاعده اعلام مي کند هيچ ارتباطي با گروه داعش ندارد و نقشي در تشکيل آن نداشته و با اين شبکه براي تشکيل اين گروه مشورت نشده است، بلکه حتي دستور توقف فعاليت آن را صادر کرده است، بنابراين گروه داعش شاخه القاعده نيست و هيچ ارتباطي از نظر تشکيلاتي با آن ندارد و القاعده مسئول اقدامات و رفتارهاي اين گروه نيست.

القاعده اعلام کرده است شاخه هاي اين شبکه همانهايي است که فرماندهي کل اعلام کرده و آن را به رسميت مي شناسد.


نسخه چاپي ارسال به دوستان
 
سياسي
خبر دانشگاه
دانش و پژوهش
اقتصاد و بازار
مرز پر گهر
در قلمرو ورزش
آگهي
صفحه اصلی - شناسنامه آفرینش - آرشیو آفرینش - ارتباط با ما - درخواست اشتراک - پیوندها - جستجوی پیشرفته