جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
پیوندها ÏÑÎæÇÓÊ ÇÔÊÑǘارتباط با ماآرشيوشناسنامهصفحه اصلي
تاریخ 1392/11/15 - روزنامه سراسري صبح ايران (سه شنبه) نسخه شماره 4637

 ميز خبر 

رئيس‌جمهوري مصر: مردم آشتي با اخوان‌المسلمين را نمي‌پذيرند

رئيس‌جمهوري کنوني مصر اعلام کرد، در پي کشتارها و اقدامات خرابکارانه اخوان‌المسلمين ديگر مساله آشتي با اين گروه در محافل مردمي مصر مطرح يا مورد قبول نيست. به گزارش ايلنا، عدلي منصور، رئيس‌جمهور کنوني مصر در مصاحبه‌ با روزنامه الاهرام گفت: قانون اساسي جديد مصر به نظام فرعوني در کشور ما پايان داد. دوراني که در آن تنها يک فرد تصميم‌هاي سرنوشت‌ساز را اتخاذ مي‌کرد و اراده مردم را ناديده مي‌گرفت، سپري شده است و ديگر باز نمي‌گردد.

وي در پاسخ به سوالي پيرامون آشتي با اخوان‌المسلمين گفت: پس از اينکه مردم مصر آگاهي سياسي خود را به دست آوردند آيا مي‌توان تصميمي را در اين خصوص بدون موافقت و يا رضايت آن‌ها اتخاذ کرد؟ من در اين مساله ترديد دارم.

عدلي منصور که پس از برگزاري انتخابات رياست جمهوري از پست خود کناره‌گيري خواهد کرد، افزود: قبل از شروع خشونت‌ها مي‌توانستيم در خصوص آشتي با اخوان‌المسلمين صحبت کنيم اما از نظر من ديگر اين مساله مطرح نيست و مردم نيز آن را قبول نمي‌کنند و تا زماني که اين خونريزي‌ها ادامه داشته باشد، يقينا مخالفت مردمي با آشتي نيز ادامه خواهد داشت.

جان کري، محمود عباس را تهديد کرد

راديو رژيم صهيونيستي فاش کرد: جان کري، محمود عباس را تهديد کرده در صورت عدم موافقت با طرح پيشنهادي واشنگتن، به سرنوشت ياسر عرفات دچار خواهد شد.

به گزارش ايسنا، راديو رژيم صهيونيستي به نقل از منابع فلسطيني گزارش داد: جان کري، وزير امور خارجه ‌آمريکا اخيرا محمود عباس، رئيس تشکيلات خودگردان فلسطين را تهديد کرده اگر فلسطيني‌ها با طرح آمريکا براي صلح با اسرائيل موافقت نکنند عباس نيز به سرنوشت ياسر عرفات (رئيس فقيد تشکيلات خودگردان فلسطين) دچار خواهد شد.


نسخه چاپي ارسال به دوستان
 
سياسي
خبر دانشگاه
دانش و پژوهش
اقتصاد و بازار
مرز پر گهر
در قلمرو ورزش
آگهي
صفحه اصلی - شناسنامه آفرینش - آرشیو آفرینش - ارتباط با ما - درخواست اشتراک - پیوندها - جستجوی پیشرفته