جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
پیوندها ÏÑÎæÇÓÊ ÇÔÊÑǘارتباط با ماآرشيوشناسنامهصفحه اصلي
تاریخ 1392/11/15 - روزنامه سراسري صبح ايران (سه شنبه) نسخه شماره 4637

 خبر 

 در مجلس صورت پذيرفت؛

ديدار رئيس دانشگاه آزاد با نمايندگان مجلس شوراي اسلامي

رييس دانشگاه آزاد اسلامي با نمايندگان مجلس شوراي اسلامي در محل مجلس ديدار کرد.به گزارش آفرينش به نقل از خبرگزاري آنا، حميد ميرزاده را در اين ديدار حجت‌الاسلام عسگري، معاون پارلماني دانشگاه آزاد اسلامي و طباطبايي رئيس مرکز روابط عمومي دانشگاه آزاد اسلامي همراهي مي‌کردند.ميرزاده پس از اقامه نمازظهر و عصر همراه با نمايندگان مجلس، به ديدار حجت‌الاسلام ابوترابي‌فرد نايب رئيس مجلس رفت. حجت‌الاسلام ابوترابي‌فرد در اين ديدار دانشگاه آزاد اسلامي را يکي از ثمرات زيباي انقلاب اسلامي برشمرد.پس از اين ديدار رئيس دانشگاه آزاد اسلامي در نشستي صميمي با حضور جمعي از نمايندگان مجلس شوراي اسلامي شرکت کرد و بيش از دو ساعت به مشکلات موکلين اين نمايندگان رسيدگي و دستورات لازم را به واحدهاي مربوطه ابلاغ کرد.

برگزاري جشنواره فرهنگي- ورزشي در واحد رودهن

رودهن - خبرنگارآفرينش

محمدرضا همتي رئيس تربيت بدني واحد رودهن گفت: به مناسبت دهه فجر و ورود حضرت امام خميني (ره) به ميهن اسلامي اداره تربيت بدني واحد در چند رشته ورزشي بين دانشجويان، استادان و کارکنان مسابقات ورزشي را برگزار مي‌نمايد.وي جدول مسابقات ورزشي را اين گونه بيان کرد: دارت (خواهران)، دارت (برادران)، آمادگي جسماني (خواهران)، آمادگي جسماني (برادران)، بدمينتون (خواهران)، دو سرعت (برادران)، دو سرعت (خواهران)، تيراندازي (برادران)، شطرنج (خواهران و برادران)، پنگ پنگ (برادران)، طناب زني (خواهران)و پرس سينه (برادران).

وي در پايان گفت: دانشگاه آزاد اسلامي نيز همانند ديگر سازمانها و ادارات کشور اسلامي ايران در جهت هرچه باشکوهتر شدن ايام مبارک دهه فجر اقدام به برگزاري مسابقات فرهنگي و ورزشي نموده است.

رئيس دانشگاه علوم پزشکي اصفهان اعلام کرد؛

حمايت دانشگاه علوم پزشکي اصفهان از ايده‌هاي نو و کاربردي ايمپلنت‌هاي دنداني

اصفهان - راعي

رئيس دانشگاه علوم پزشکي اصفهان گفت: دانشگاه علوم پزشکي اصفهان در زمينه‌‌هاي مختلف مربوط به ايمپلنت‌هاي دنداني از ايده‌هاي بديع و کاربردي متخصصين حمايت مي‌کند.

به گزارش خبرنگار ما از اصفهان، غلامرضا اصغري در همايش سراسري ايمپلنت‌هاي دنداني که در دانشکده دندان‌پزشکي دانشگاه علوم پزشکي برگزار شد، اظهار کرد: رشته ايمپلنت‌هاي دنداني همواره کوشيده است با بهره‌گيري از آخرين فناوري روز و با تلفيق بسياري از مزاياي رشته‌‌هاي تخصصي دندان‌پزشکي ازجمله پروتز، آسيب‌شناسي، راديولوژي، جراحي، شرايط جايگزيني دندان‌هاي از دست رفته را فراهم سازد که در اين زمينه پيشرفت‌هاي چشمگيري به دست آمده است.

وي افزود: يکي از علومي که اخيرا به جامعه دندان‌پزشکي جهان معرفي شده و همواره بر وسعت و اهميت آن در علم دندان‌پزشکي افزوده مي‌شود ايمپلنت‌هاي دنداني مي‌باشد.

رئيس دانشگاه علوم پزشکي اصفهان بيان کرد: به منظور هماهنگي با رشد و توسعه ساير رشته‌هاي دندان‌پزشکي و بهره‌مندي از توان بالقوه امکانات مطلوب علمي و عملي موجود در دانشکده دندان‌پزشکي دانشگاه علوم پزشکي اصفهان و به همت جمعي از اعضاي هيأت علمي و محققين اين دانشکده در زمستان 1390 مرکز تحقيقات ايمپلنت‌هاي دنداني تأسيس و آغاز به کار کرد.

وي در مورد مهم‌ترين زمينه‌هاي تحقيقاتي اين مرکز افزود: انجام پروژه‌هاي تحقيقاتي پايه درخصوص سيستم‌هاي مختلف ايمپلنت‌هاي دنداني، استخوان نگهدارنده، انجام پروژه‌هاي تحقيقاتي باليني در زمينه‌‌هاي مختلف ايمپلنت‌هاي دنداني،‌ انجام پروژه‌هاي تحقيقاتي پايه و باليني در خصوص مزاياي ايمپلنت‌هاي دنداني و بازسازي استخوان فک، انجام پروژه‌هاي باليني در خصوص جنبه‌هاي زيبايي در ايمپلنت‌هاي دنداني مهمترين زمينه‌هاي تحقيقاتي اين مرکز است.اصغري تصريح کرد: مرکز تحقيقات ايمپلنت‌هاي دنداني دانشگاه علوم پزشکي اصفهان در نظر دارد با هدف توسعه فعاليت‌هاي پژوهشي در رشته ايمپلنت‌هاي دنداني و بيومتريال‌هاي وابسته گام‌هاي مؤثري در ارتقاي کيفيت تحقيقات دندان‌پزشکي و توليد علم بردارد و زمينه انتقال دانش مربوط را فراهم نمايد.

وي افزود:‌ توانمندسازي محققين در زمينه تحقيقات ايمپلنت‌هاي دنداني، ايجاد آزمايشگاه‌هاي مرجع در زمينه ايمپلنت‌هاي دنداني، ايجاد مرکز تحقيقات باليني ايمپلنت‌هاي دنداني، جذب برندهاي بين‌المللي و ايجاد زمينه‌هاي همکاري با مراکز معتبر ملي و بين‌المللي در زمينه ايمپلنت‌هاي دنداني يکي از مهم‌ترين اهداف اين همايش است.

رئيس دانشگاه علوم پزشکي اصفهان در پايان گفت:‌ دانشگاه علوم پزشکي اصفهان در زمينه‌‌هاي مختلف مربوط به ايمپلنت‌هاي دنداني حمايت ويژه‌اي از ايده‌هاي بديع و کاربردي متخصصين دارد و آنها را نيز حمايت مي‌کند.

ثبت‌نام وام‌هاي دانشجويي آغاز شد

ثبت‌نام از متقاضيان دريافت تسهيلات دانشجويي براي نيمسال دوم تحصيلي 93-92 آغاز شد.

به گزارش آفرينش توزيع وام مسکن از نيمسال دوم سال تحصيلي 93-92 همانند وام وديعه مسکن به صورت متمرکز انجام مي‌شود، بنابراين ضروري است دانشگاه‌ها و مراکز آموزش عالي نسبت به ثبت تقاضاي وام مسکن دانشجويان متقاضي و اسکن و الصاق مستندات لازم تا 20 اسفند 92 اقدام کنند.

بديهي است پس از تجميع ليست متقاضيان در 24 اسفند 92، صندوق رفاه نسبت به تخصيص اعتبار هر دانشگاه براساس اعتبار موجود و سرجمع تقاضاهاي ايجاد شده اقدام خواهد کرد.

اعتبار تخصيص يافته براي وام‌هاي تحصيلي و شهريه، معادل اعتبار نهايي آن مرکز بوده و بنابراين سيستم در مهلت مقرر، براي نيمسال دوم سال تحصيلي 93-92 بسته خواهد شد.

به منظور توزيع عادلانه و هدفمند تسهيلات رفاهي برخي شاخص‌ها در توزيع اعتبار تسهيلات غير متمرکز لحاظ شده است که بر اين اساس در بخش وام تحصيلي، آمار دانشجويان روزانه شاغل به تحصيل در هر مرکز آموزش عالي، ضريب مشارکت دانشگاه‌ در حصول درآمد اختصاصي صندوق، ضريب مذکور براي مراکزي که فاقد خوابگاه‌هاي ملکي و وقفي هستند به ميزان حداکثر آن و برابر با يک در نظرگرفته مي‌شود.

همچنين در تخصيص وام شهريه آمار دانشجويان شهريه‌پرداز، ميزان وام شهريه هر يک از مقاطع تحصيلي و ضريب مقطع به منظور حمايت از دانشجويان شاغل به تحصيل در مقاطع تحصيلات تکميلي در نظر گرفته مي‌شود که براي مقاطع کارداني و کارشناسي ضريب يک، مقاطع کارشناسي ارشد و دکتري حرفه‌اي ضريب دو و مقطع دکتري تخصصي ضريب سه لحاظ مي‌شود.

لازم به ذکر است براساس مصوبه هيات امنا ثبت تقاضاي دانشجويان الکترونيکي در سيستم فاز 2، منوط به تاييد معاون مرکز درخصوص نحوه پذيرش دانشجو و نياز مالي دانشجو درصورت وجود اعتبار مازاد در هر مرکزاست.

معاون دانشجويي دانشگاه آزاد خبر داد؛

اعلام نرخ غذاي دانشجويي در دانشگاه آزاد و اعطاي وام تغذيه تا 100 درصد قيمت ژتون

معاون دانشجويي دانشگاه آزاد اسلامي ضمن اعلام نرخ غذاي دانشجويي از اعطاي وام تغذيه از محل صندوق رفاه دانشجويي تا 100 درصد قيمت ژتون غذاي دانشجويي خبر داد.

سعيد کاردار در گفت و گو با خبرنگار گروه دانشگاه خبرگزاري آنا، با بيان اين خبر افزود: با توجه به بخشنامه وزارت علوم و به منظور واقعي شدن نرخ غذا تا 50 درصد قيمت تمام شده، طي پنج سال برنامه پنجم توسعه و با توجه به افزايش نرخ مواد اوليه و رشد بالاي هزينه‌هاي غذاي دانشجويي، به منظور جبران بخشي از هزينه‌هاي مصرفي امور تغذيه، قيمت غذاي دانشجويي در کليه واحدها و مراکز دانشگاهي از نيمسال دوم 92-93 اعلام شد.

وي ادامه داد: طبق اين بخشنامه نرخ غذاي کم هزينه 5000 ريال، غذاي کم هزينه 7000 ريال، غذاي پرهزينه 8000 ريال و قيمت هر پرس غذاي سنتي که از طريق بخش خصوصي ارائه مي شود حداکثر تا سقف 5000 ريال تعيين مي‌شود.

معاون دانشجويي دانشگاه آزاد اسلامي خاطر نشان کرد: کليه واحدها و مرکز آموزشي مي‌توانند با در نظر گرفتن صرفه و صلاح دانشگاه ضمن هماهنگي با معاونت دانشجويي و ارائه برنامه مدون با رستورانهاي معتبر قرارداد همکاري منعقد کنند.

کاردار يادآور شد: به دانشجويان متقاضي و با تشخيص معاونين دانشجويي واحدها،وام تغذيه از محل صندوق رفاه دانشجويي تا 100 درصد قيمت ژتون غذاي دانشجويي اعطا مي‌شود.

وي تصريح کرد: قيمت ژتون دانشجويان سنوات غيرمجاز براساس ميزان هزينه بين 10000 ريال تا 14000 ريال تعيين و ابلاغ مي‌شود.

معاون دانشجويي دانشگاه آزاد ادامه داد: ليست انواع غذاي کم هزينه، متوسط هزينه و پرهزينه از طريق دبيرخانه‌هاي هيات امناي استاني ( ضمن هماهنگي با معاونت دانشجويي دانشگاه) به واحدها و مراکز دانشگاهي اعلام خواهد شد.

اين مقام مسئول تاکيد کرد: واحدها و مراکز دانشگاهي همواره بايد در حفظ و ارتقاي کيفيت غذاي دانشجويي تلاش کرده و رضايتمندي دانشجويان را مد نظر قرار دهند.

کاردار همچنين با اشاره به مصوبه هيات رئيسه دانشگاه آزاد اسلامي از انتقال دفاتر صندوق رفاه دانشجويان و صندوق حوادث دانشجويي به حوزه معاونت دانشجويي خبر داد و افزود: از اين پس کليه مکاتبات و هماهنگيها در خصوص امور مربوط به ( بيمه حوادث دانشجويي، بيمه سلامت و تکميلي دانشجويان، تخفيفات و درخواست تسهيلات و ساير وظايف صندوق رفاه) با اين معاونت خواهد بود.

تعيين تکليف رشته‌هاي سلامت دانشگاه علمي کاربردي

معاون آموزشي دانشگاه جامع علمي کاربردي، به مهمترين دلايل ورود اين دانشگاه به حوزه‌هاي مرتبط با سلامت اشاره کرد و گفت: قرار شد کارگروه مشترکي ميان دانشگاه جامع علمي کاربردي و وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکي درخصوص اين رشته‌ها شکل گيرد.

رجبعلي برزويي در گفتگو با خبرنگار مهر، گفت: از دو سال گذشته دانشگاه جامع علمي کاربردي با معاون آموزشي وقت وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکي جلسات مختلفي برگزار و در يک يا دو جلسه شوراي برنامه اين وزارتخانه نيز شرکت کرد؛ در واقع آنچه دانشگاه جامع به آن وارد شده بخش مشاغل مورد نياز خدمات سلامت است نه حوزه‌هاي سلامت و پزشکي و مباحث مرتبط با تخصصي پزشکي.

وي ادامه داد: دانشگاه جامع علمي کاربردي با توجه به نياز جامعه و پيشنهاد برخي دانشگاههاي علوم پزشکي کشور دوره‌هايي را در حوزه مشاغل خدمات سلامت به عنوان مثال داروياري و مراقبت از سالمندان که مباحث خدماتي به شمار مي‌آيند، طراحي کرده است.

اين دوره‌ها با کمک برخي دانشگاههاي علوم پزشکي طراحي و روي عناوين اين دوره‌ها قيد شده که صرفاً در مراکز آموزشي وابسته به وزارت بهداشت قابل اجراست و مجري اين دوره‌ها نيز در حال حاضر 3 دانشگاه علوم پزشکي هرمزگان، کوار و قم همچنين دو بيمارستان خاتم‌الانبياء و ابن‌سينا هستند.معاون آموزشي دانشگاه جامع علمي کاربردي، اضافه کرد: با توجه به اينکه حساسيتي در برخي حوزه‌ها ايجاد شده بود هفته گذشته، جلسه اي با رئيس دانشگاه جامع علمي کاربردي و اميرحسين ضيايي - معاون آموزشي و مديران حوزه آموزشي وزارت بهداشت برگزار شد و موضوع مورد بحث و بررسي قرار گرفت.

به گفته برزويي، طرفين بر ضرورت ورود به بخش خدمات حوزه سلامت تاکيد کردند و مقرر شد کارگروه مشترکي ميان دانشگاه جامع علمي کاربردي و وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکي شکل گيرد تا مشاغل حوزه خدمات سلامت استخراج و بعد از تدوين برنامه‌ها، اجراي اين دوره ها توسط مراکز اموزشي وزارت بهداشت يا مراکز علمي کاربردي دانشگاه جامع و با نظارت وزارت بهداشت اجرا شود.


نسخه چاپي ارسال به دوستان
 
سياسي
خبر دانشگاه
دانش و پژوهش
اقتصاد و بازار
مرز پر گهر
در قلمرو ورزش
آگهي
صفحه اصلی - شناسنامه آفرینش - آرشیو آفرینش - ارتباط با ما - درخواست اشتراک - پیوندها - جستجوی پیشرفته