جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
پیوندها ÏÑÎæÇÓÊ ÇÔÊÑǘارتباط با ماآرشيوشناسنامهصفحه اصلي
تاریخ 1392/11/15 - روزنامه سراسري صبح ايران (سه شنبه) نسخه شماره 4637

 خبرها از عالم علم 

 با ديدن اين علائم پياده روي خود رامتوقف کنيد

شاه حسيني فلوشيپ زانو و طب ورزشي در گفتگو با خبرنگار بهداشت و درمان باشگاه خبرنگاران گفت: اين که براي چه هدفي از منزل خارج مي شويد نوع پياده روي هم متفاوت مي شود.عده‌اي براي کاهش وزن و گروهي ديگر هم براي تسکين و بهبود مفاصل زانوي خود پياده روي را انتخاب مي کنند.اما بايد دانست که درنوع اول بايد پياده روي با سرعت انجام شود که به همراه افزايش ضربان قلب است و همچنين مقداري هم عرق کنند.

اما درنوع دوم بايد دقت کرد که عمدتاً بايد روي سطح صاف باشد و بر روي سنگلاخ و ناصافي پياده روي نکنند. همچنين از بالا رفتن از پله‌ها خودداري کنند.راه رفتن نبايد خستگي زودرس بياورد نه باشتاب بالا و نه با شتاب کم باشد. زمان آن از 30 دقيقه تا 45 دقيقه است که بايد دقت داشت در افرادي که دچار ضايعات مفصلي هستند بعد از گذشت اين زمان احساس درد و تورم همراه با نوعي ضعف در اندام‌ها احساس مي‌شود که بهتر است پياده روي رامتوقف کنند.وي افزود: افراد بايد درخريد کفش خود دقت کنند زيرا کفش‌ها انواع مختلفي دارند. ولي کفش مخصوص پياده روي در ايران کاملاً عرضه نمي‌شود و معمولاً اين کفش‌ها مخصوص دويدن است و باعث مي‌شوند که فرد انرژي کمتري را از دست بدهد.

شاه حسيني اذعان داشت: افرادي که دچار ضايعه مفصلي هستند بايد کفش‌هايي که لايه زيرين آن دو سانتي متر باشند را بپوشند.

همچنين کفش مخصوص و مناسب کودکان را هم بايد به آن توجه کرد زيرا پاي کودکان نرم است و از کفش‌هايي که حالت نيم ‌چکمه‌اي دارند که پشت سخت، کف سخت و رويي کفش بنددار باشد به طوري که با بلند کردن اين بند‌ها بشود پاشنه پا را مشاهده کرد.يعني زبانه بلندي داشته باشد. همچنين درکودکان بين شصت پا و نوک کفش بايد يک فاصله نيم سانتي متر وجودداشته باشد و کفش حتي الامکان هر شش ماه عوض شود.

آسم بيماري رايج در کودکان تهراني

دکتر رضا امين رئيس بخش ايمونولوژي باليني کودکان بيمارستان نمازي در گفتگو با خبرنگار بهداشت و درمان باشگاه خبرنگاران، گفت: بيش از 30 درصد کودکان در شهرهاي آلوده همچون تهران به بيماري آسم مبتلا مي‌باشند.وي ادامه داد: علائم اصلي بيماري آسم در کودکان، خس خس مکرر سينه، سرفه، تنگي‌نفس و کبودي بخش‌هايي از صورت علي‌الخصوص لب و زبان است.وي همچنين علت اصلي ابتلا به آسم را در کودکان عوامل ژنتيکي و داشتن زمينه‌هاي آلرژي دانست که اين عوامل در کنار عوامل محيطي همچون آلودگي در شهرهاي بزرگ باعث بروز بيماري آسم در کودکان مي‌شود.

وي تأکيد کرد: والديني که اين علائم را در کودکان خود مشاهده مي‌کنند بايد سريع از طريق راهنمايي مانند تست آلرژي پوستي، آزمايش خون، عکس سينه و تست تنفسي اقدام به شناسايي بيماري کرده تا با شناسايي درست و به‌موقع اقدام به درمان بيماري کنند.وي در پايان گفت: راه‌هاي درمان اين بيماري در کودکان بسته به شدت آن متفاوت است و از جمله اين درمان‌ها استفاده از اسپري‌هاي تنفسي، مصرف شربت و قرص مي‌باشد و با توجه به شدت بيماري زمان درمان قطعي مشخص مي‌گردد.


نسخه چاپي ارسال به دوستان
 
سياسي
خبر دانشگاه
دانش و پژوهش
اقتصاد و بازار
مرز پر گهر
در قلمرو ورزش
آگهي
صفحه اصلی - شناسنامه آفرینش - آرشیو آفرینش - ارتباط با ما - درخواست اشتراک - پیوندها - جستجوی پیشرفته