جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
پیوندها ÏÑÎæÇÓÊ ÇÔÊÑǘارتباط با ماآرشيوشناسنامهصفحه اصلي
تاریخ 1392/11/15 - روزنامه سراسري صبح ايران (سه شنبه) نسخه شماره 4637

 همه مشمولان به تدريج سبد کالا مي‌گيرند  
 جا مانده‌هاي سبد کالا مرحله بعد 2 سبد يک جا مي‌گيرند

مدير اجرايي سبد کالاي دولت درباره نحوه توزيع سبد کالا در دور بعدي گفت: مشموليني که اين دوره سبد کالا دريافت نکرده‌اند دور بعد , هر دو سبد را يک جا دريافت مي‌کنند.به گزارش آفرينش به نقل از روابط عمومي وزارت صنعت ،معدن وتجارت،بهمن حاجعلي در پاسخ به اينکه آيا کساني که اين دوره سبد کالا دريافت کردند دور بعدي هم سبد کالا دريافت مي‌کنند؟ گفت: آن دسته از سرپرستان خانوار که در اين دوره از توزيع سبد کالا مشمول شده اند در دور بعدي نيز جز مشمولين خواهند بود.وي در ادامه در پاسخ به اينکه آيا بازنگري در جامعه هدف کارگران صورت خواهد گرفت؟ گفت: کليه کارگران مشمول قانون کار در دور بعدي سبد کالا دريافت مي‌کنند.

حاجعلي تاکيد کرد: آن دسته از مشموليني که اين دوره سبد کالا دريافت نکرده‌ اند در دور بعدي هر دو سبد را به صورت يکجا دريافت خواهند کرد.مدير اجرايي طرح سبد کالايي با تاکيد بر اينکه هيچ‌گونه نگراني براي کالاي اين سبد کالايي وجود ندارد، اظهار داشت: مردم مي‌توانند در مهلت 15 روزه به فروشگاه‌هاي زنجيره‌اي مراجعه کرده و سبد کالا دريافت کنند. در صورت نياز اين بازه 15 روزه قابل تمديد است.

اعلام سامانه پيامکي جديد

مدير اجرايي طرح سبد کالايي با تاکيد بر اينکه 200 هزار سبد کالا تا ساعت 16 روز اول توزيع شده است، يک سامانه جديد پيامکي معرفي کرد و گفت: شماره سامانه پيامکي 700779 براي کمک به دو سامانه قبل راه‌اندازي شده است تا مردم مشکلي در کسب اطلاعات نداشته باشند.

وزير تعاون، کار و رفاه اجتماعي با اعلام برنامه هاي جديد دولت براي واگذاري سبد کالاي حمايتي گفت: در مرحله دوم توزيع سبد کالا که از دو هفته آينده خواهد بود همه بازنشستگان تامين اجتماعي، کارگران و به تدريج تمام مشمولان سبد کالا دريافت خواهند کرد.علي ربيعي گفت: به علت ضعف مباني اوليه بانک اطلاعات، شناسايي گروه هاي مشمول مصوبه دولت براي دريافت سبد کالا سخت است. از سوي ديگر تامين منابع مالي مورد نياز پس از موافقت هيات وزيران به زمان نياز دارد.ربيعي افزود: براي اينکه تحويل سبد کالا به تاخير نيفتد در مرحله اول گروه هايي که شناسايي شده اند اين سبد را دريافت مي کنند.وي افزود: در گام نخست کارمندان دولت، کارکنان نيروهاي مسلح و افراد زيرپوشش بهزيستي و کميته امداد شناسايي شده اند و در اين مرحله کالايشان را تحويل مي گيرند. همچنين به لحاظ محدوديت سبد کالا، تصميم بر اين شد در مرحله اول در بخش تامين اجتماعي، مستمري بگيران و کارگراني که حقوق حداقلي دريافت مي کنند، اين سبد شامل حالشان شود.وزير تعاون، کار و رفاه اجتماعي تصريح کرد: در مرحله بعد که يکي دو هفته آينده آغاز مي شود همه مستمري بگيران تامين اجتماعي، مشمول دريافت سبد خواهند شد و بلافاصله به همه کارگران مشمول قانون کار سبد کالا تحويل مي شود.ربيعي تاکيد کرد: بخشي از کارمندان که مشمول قانون کار و در محيط هاي اداري هستند، آنها هم همراه با کارگران سبد کالا خواهند گرفت. وي گفت: شناسايي برخي از اقشار واقعا دشوار بود ولي از اينها غفلت نکرديم و براي شناسايي آنها برنامه داريم.

دليل تراکنش‌هاي ناموفق سبد کالا

ناصر حکيمي مديرکل اداره نظام‌هاي پرداخت بانک مرکزي با بيان اينکه تراکنش‌هاي ناموفق سبد کالا تنها 20 هزار مورد بوده است، اظهارداشت: اين تراکنش‌هاي ناموفق ارتباطي با عدم پاسخگويي شبکه شاپرک ندارد، بلکه خطاهايي است که در زمان عمليات و تراکنش به وجود مي‌آيد.سامان قطبي مديرعامل شاپرک گفت: شبکه هيچ مشکلي نداشته و در واقع هر فرايندي خارج از قاعده تعريف شده انجام شود، تراکنش در سامانه ثبت اما تراکنش ناموفق خواهد بود.وي افزود: مسئوليت اين طرح با سوئيچ رفاهي است و سيستم بانکي به جزء کارت‌هاي اعتباري هيچ نقشي در اجراي اين طرح ندارند.مديرعامل شاپرک با بيان اينکه اين تراکنش از طريق پوز انجام مي‌شود، تصريح کرد: در شبکه شاپرک روزانه 20 ميليون تراکنش انجام مي‌شود، ارقام 200 هزار تا در روز عدد تاثيرگذاري نيست و بعيد مي‌دانم منظور مجري طرح اختلال بانکي بوده باشد.وي گفت: طرحي به تازگي عملياتي شده و احتمالا به دليل اينکه آشنايي مناسبي نسبت به استفاده از آن در روز اول وجود نداشت، بخشي از تراکنش‌ها ناموفق بود؛ فروشگاه بايد از روشي استفاده کند که به دليل تازگي طرح احتمال بروز خطا در حين اجرا وجود دارد.قطبي اضافه کرد: مسئوليت اين طرح با وزارت صنعت، معدن و تجارت است و آنچه که به بانک مرکزي و شاپرک مربوط مي‌شود عدم اختلال در شبکه شاپرک است.وي تصريح کرد: با توجه به اينکه براي سبد سرويس ويژه طراحي شده است،‌ ممکن است فروشنده کالا به جاي استفاده از سرويس ويژه اين طرح، از سرويس‌ عادي استفاده کند و در اين صورت تراکنش ناموفق و خطا ثبت مي‌شود.

موضوع سبد کالا به کميسيون اصل 90 کشيده شد

رييس کميسيون اصل 90 مجلس شوراي اسلامي گفت که اين کميسيون وارد بررسي پرونده سبد کالا خواهد شد.

محمدعلي پورمختار، اظهار کرد: نامه‌اي از طرف نمايندگان استان‌هاي شمالي کشور در انتقاد به اقلام موجود در سبد کالا به کميسيون اصل 90 رسيده که ما آن را مورد پيگيري قرار مي‌دهيم. وي افزود: اگر کميسيون اصل 90 جلسه‌اي در اين باره تشکيل دهد از نمايندگان دولت براي حضور در اين جلسه دعوت مي‌کنيم و در غير اين صورت به صورت مکتوب از دولت در اين باره توضيح مي‌خواهيم. مهرداد لاهوتي در همين رابطه گفت: حدود 30 نفر از نمايندگان استان‌هاي شمالي در نامه‌اي به کميسيون اصل 90 اعتراض خود را نسبت به استفاده از برنج هندي به جاي برنج ايراني در سبد کالا اعلام کردند.


نسخه چاپي ارسال به دوستان
 
سياسي
خبر دانشگاه
دانش و پژوهش
اقتصاد و بازار
مرز پر گهر
در قلمرو ورزش
آگهي
صفحه اصلی - شناسنامه آفرینش - آرشیو آفرینش - ارتباط با ما - درخواست اشتراک - پیوندها - جستجوی پیشرفته