جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
پیوندها ÏÑÎæÇÓÊ ÇÔÊÑǘارتباط با ماآرشيوشناسنامهصفحه اصلي
تاریخ 1392/11/15 - روزنامه سراسري صبح ايران (سه شنبه) نسخه شماره 4637

 در استان 

 رضاپور:

بي‌ثباتي درآمدهاي ناپايدار توسعه شهري را محدود مي‌کند

کرج - خاکپور

معاون اداري مالي شهرداري کرج، با بيان اينکه، بي‌ثباتي درآمدهاي ناپايدار، توسعه شهري را محدود مي‌کند، بر ضرورت حرکت در مسير دستيابي به توسعه پايدار درآمدهاي شهري تاکيد کرد.محمدرضا رضاپور در گفتگو با پايگاه خبري مديريت شهري کرج با بيان اينکه، شهرداري بايد به موضوع " بهبود زندگي شهري " نگاهي جامع و خاص داشته باشد، گفت: از راهکارهاي تحقق اين مهم، برنامه‌ريزي دقيق جهت ايجاد منابع درآمدي پايدار براي شهر است.

وي افزود: بطور کلي منابع مالي شهرداري‌ها از طريق درآمدهاي پايدار و ناپايدار تأمين مي‌شود و بايد اذعان داشت در کرج براي رسيدن به درآمدهاي پايدار بايد سياستگذاريهاي کارآمدتري تعريف و اجرايي شود، زيرا معتقد هستيم درآمدهاي نوع دوم که با عنوان ناپايدار شناخته مي‌شود، ثبات ندارد و تضميني براي بهبود شهري محسوب نمي‌شود.رضاپور، اظهارداشت: آن چيزي که عموما شهرداري‌ها را با مشکل روبه‌‌رو مي‌کند، کمبود منابع درآمدي است و اين درحاليست که اين کبود منابع در مقابل افزايش روز‌افزون هزينه‌هاي جاري و عمراني، به وجود مي‌آيند.وي تاکيد کرد: در اين شرايط آن چه به پايدار سازي منابع درآمدي مي‌انجامد، تبديل درآمدهاي ناپايدار به درآمدهاي پايدار با برنامه‌ريزي ميان‌ مدت و درازمدت است.

رضاپور اذعان داشت: تحقق اين مهم از ضرورت‌هاي مديريت شهري است و در اين ميان مشارکت دادن بخش خصوصي در اجراي طرح‌هاي کلان براي ايجاد عرصه هايي که علاوه بر تحقق توسعه شهري و ارائه خدمات بيشتر به شهروندان، پيشبرد و رسيدن به اهداف توسعه شهري را مهيا مي‌کند.

کلانشهرها نيازمند توسعه پايدار هستند

معاون اداري مالي شهرداري کرج، توسعه پايدار را براي کلانشهرها ضروري و اجتناب ناپذير دانست و افزود: براي دست يافتن به توسعه پايدار مهمترين عامل تحقق منابع پايدار درآمدي است.رضاپور با بيان اينکه، ازجمله وابستگيهاي شهرداري به درآمد هاي ناپايدار صدور پروانه ساختماني است که اين منبع درآمدي با رکود در بخش ساخت وساز مي‌تواند کاهش يابد.وي ادامه داد: اين درحالي است که کاهش درآمد شهرداري مقوله‌اي جدا از خدمات رساني شهري است که اين وظيفه و تعهد با کاهش منابع درآمدي به هيچ عنوان نمي‌تواند کم و يا تعطيل شود و شهرداري موظف به ارائه خدمات به شهر و شهروندان است.

رضاپور، يکي از راههاي مناسب براي رسيدن به درآمد پايدار را جلب اعتماد و مشارکت بخش خصوصي در اجراي پروژه‌هاي شهري دانست و افزود: اين رويکرد ضمن زمينه‌سازي براي پويايي و رونق اقتصاد شهري، درآمدزايي پايدار را محقق مي‌کند.

کسب مدال توسط دانش‌آموزان سما رودهن

رودهن - خبرنگارآفرينش

دانش‌آموزان سما واحد رودهن شش مدال رنگين مسابقات علمي و ورزشي را به مدالهاي دانشکده سما افزودند. مهندس ذوالقرنين معاون دانشگاه و رئيس مرکز آموزشي و فرهنگي سما واحد رودهن به خبرنگار آفرينش گفت: شش نفر از دانش‌آموزان سما توانستند مدالهاي طلا، نقره و برنز را براي اين مرکز آموزشي و فرهنگي کسب کنند.

ارائه پيشنهاد تاسيس وزارتخانه ازدواج و طلاق به مجلس

رباط کريم – خبرنگار آفرينش

نماينده مردم شهرستانهاي رباط کريم و بهارستان در مجلس گفت: در زمينه مسئله طلاق و ازدواج طرح جامع و کارشناسي شده تنظيم و به مجلس ارائه خواهد شد که وزارتخانه و سازماني با عنوان وزارتخانه طلاق و ازدواج تشکيل شود.

ابراهيم نکو در گفتگو با خبرنگار آفرينش ضمن تاکيد بر راه‌اندازي چنين وزارتخانه‌اي اظهار داشت: متاسفانه درخصوص مسئله ازدواج و طلاق تاکنون هيچ سازمان يا وزارتخانه‌اي بطور مستقل نتوانسته‌اند اقدامي درراستاي جلوگيري از ميزان طلاقهاي بي‌رويه داشته باشند. وي با اشاره به اينکه در اين خصوص لوايحي تنظيم و به مجلس ارائه خواهد شد، افزود: امروز ما درخصوص مسئله ازدواج و طلاق، خيلي غافل شده‌ايم و همين غفلت منجر به افزايش ميزان طلاق نسبت به ازدواج شده و اين آمار براي يک کشور اسلامي خوشايند نيست.

عضو هيئت رئيسه کميسيون اقتصادي مجلس شوراي اسلامي عنوان کرد: نبايد از برخي واقعيتهاي امروز جامعه که بنيان خانواده‌‌ها را سست نموده و در نتيجه منجر به طلاق مي‌شود، غافل شد و کوتاهي کرد. اين مسئول ادامه داد: نمايندگان مجلس به عنوان قانونگذار در خانه ملت در آينده بايد پاسخگوي فرزندان طلاق باشند و قطع يقين آنان در آينده ما را به شدت بازخواست خواهند کرد.

نکو با اظهار تاسف از افزايش ميزان طلاق و کاهش ميزان سن ازدواج قانوني اعلام کرد: اگر آماري از واقعيتهاي امروز جامعه از ميزان رشد طلاق و کاهش سن ازدواج منتشر شود، بايد به حال خودمان گريه کنيم که ما مسئول بوديم ولي در قبال آن چه کرديم؟ اين نماينده مجلس از ارائه لوايحي در همين زمينه به مجلس خبر داد و افزود: در زمينه مسئله طلاق و ازدواج طرح جامع و کارشناسي شده تنظيم و به مجلس ارائه خواهد شد که وزارتخانه و سازماني با عنوان وزارتخانه طلاق و ازدواج تشکيل شود.


نسخه چاپي ارسال به دوستان
 
سياسي
خبر دانشگاه
دانش و پژوهش
اقتصاد و بازار
مرز پر گهر
در قلمرو ورزش
آگهي
صفحه اصلی - شناسنامه آفرینش - آرشیو آفرینش - ارتباط با ما - درخواست اشتراک - پیوندها - جستجوی پیشرفته