جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
پیوندها ÏÑíÇÝÊ Pdf ÏÑÎæÇÓÊ ÇÔÊÑǘارتباط با ماآرشيوشناسنامهصفحه اصلي
تاریخ 1385/12/15 - روزنامه مستقل سراسري صبح ايران - (سه شنبه) نسخه شماره 2716

  محمود خسروي وفا رييس فدراسيون جانبازان و معلولين :
 سال 85 براي ورزش جانبازان و معلولين سال پرباري بود 

محمود خسروي وفا رييس فدراسيون جانبازان و معلولين در نشست خبري که با حضور نمايندگان رسانه ها در دفتر امور مشترک فدراسيون ها برگزار شد به سوالات خبرنگاران حاضر در اين جلسه پاسخ داد .
وي درخصوص روند فعاليت هاي فدراسيون در سال 85 گفت: سال 85 براي ورزشکاران جانباز و معلول کشور سال بسيار پرباري بود و ورزشکاران ما توانستند در رقابت هاي مهم برون مرزي به موفقيت هاي ارزشمندي دست پيدا کنند.
وي افزود : ما در سال جاري 8 دوره مسابقات قهرماني کشور را با حضور 1220 نفر طي 38 روز برگزار کرديم. همچنين 33 مرحله ليگ با حضور 800 نفر در 100 روز برگزار شد و 100 مرحله اردو طي 796 روز و با حضور 264 نفر برپا شد.
وي در ادامه تصريح کرد: فدراسيون جانبازان و معلولين در سال جاري 22 مرحله اعزام داشت که طي آن 192 ورزشکاربه رقابت هاي بين المللي اعزام شدند و حاصل اين اعزام ها جمعا 147 مدال بود. ورزشکاران جانباز و معلول ما در سال جاري 20 مدال طلاي جهاني و 36 مدال طلاي آسيايي ، 11 نقره جهاني و 43 نقره آسيايي و 11 مدال برنز جهاني و 26 برنز آسيايي کسب کردند.
وي اضافه کرد : بهترين عنوان جهاني که سال گذشته توسط ورزشکاران جانباز و معلول ما به دست آمد ، کسب دو عنوان قهرماني جهان در رشته وزنه برداري در دو بخش بزرگسالان و جوانان بود بدون اينکه هيچ کدام از وزنه برداران کشورمان دوپينگي باشند. در حالي که اين روزها دوپينگ گريبانگير اکثر ورزش هاي کشور ماست، دوپينگي نبودن وزنه برداران ما يک حسن بزرگ به حساب مي آيد.
خسروي وفا با اشاره به موفقيت جانبازان و معلولين کشورمان در رقابت هاي آسيا - اقيانوسيه تحت عنوان فسپيک افزود: ما در رقابت هاي فسپيک که در  مالزي برگزار شد موفق شديم از ميان 47 کشور به عنوان پنجمي برسيم . کاروان اعزامي کشورمان تحت عنوان مهر نبوي با 140 ورزشکار در 14 رشته در اين رقابت ها شرکت کرد. ورزشکاران کشورمان در اين رقابت ها عملکرد بسيار خوبي داشتند و 76 درصد آنها موفق به کسب مدال از اين رقابت ها شدند. کاروان اعزامي کشورمان درنهمين دوره مسابقات فسپيک 36 مدال طلا، 43 نقره و 26 برنز تصاحب کرد که اين آمار قابل قبولي است. در اين رقابت ها در پنج رشته تيمي به فينال راه يافتيم که در واليبال نشسته، بسکتبال با ويلچر و فوتبال قهرمان شديم و در گلبال بانوان و مردان به عنوان نايب قهرماني رسيديم.
وي گفت: در سالي که گذشت 4 رکورد جهاني توسط معلولان و جانبازان کشورمان شکسته شد که يکي از اين رکوردشکنان خانم بود. نکته قابل توجه ديگر اين است که ما در سال جاري هيچ ورزشکار دوپينگي نداشتيم. کسب 4 کرسي بين المللي از جمله ديگر موفقيت هاي ما در سال جاري به حساب مي آيد .
خسروي وفا با اشاره به فعاليت هاي جانبازان و معلولين در سال 86 تصريح کرد: سال 86 براي ما سال مهمي است چراکه بسياري از رقابت ها در حکم رقابت هاي انتخابي المپيک 2008 پکن است. در اين سال چندين اعزام داريم که از فروردين ماه اعزام ها آغاز مي شود. ما تيم واليبال نشسته جوانان را در اولين ماه سال به برزيل اعزام خواهيم کرد، رقابت هاي انتخابي المپيک بسکتبال با ويلچر ارديبهشت ماه در استراليا برگزار مي شود ، فوتبال ما پيش از اين با کسب عنوان سومي جهان جواز حضور در رقابت هاي المپيک پکن را کسب کرده با اين حال حضور در مسابقاتي که آبان ماه در برزيل انجام مي شود ، صرف نظر از هر نتيجه اي که کسب شود، حضور ما در اين رقابت ها را قطعي خواهد کرد.
رييس فدراسيون جانبازان و معلولين ادامه داد: در خرداد ماه تيم دو و ميداني را براي شرکت در رقابت هاي هلند به اين کشور اعزام مي کنيم ، تيم وزنه برداري در خرداد ماه به يونان اعزام مي شود ، دو و ميداني در شهريور ماه براي انتخابي المپيک به چين تايپه مي رود و بسکتبال با ويلچر نيز در همين ماه راهي روسيه مي شود.
وي با اشاره به برگزاري روز پارالمپيک گفت: در سالي که گذشت نتوانستيم مراسم روز پارالمپيک را برگزار کنيم اما در آبان ماه سال آينده اين مراسم را با حضور 30 هزار ورزشکار معلول کودک، نوجوان، جوان و بزرگسال برگزار خواهيم کرد که بزرگ ترين رويداد ورزشي پارالمپيک در سطح جهان به حساب مي آيد.
رييس فدراسيون جانبازان و معلولين گفت: قصد داريم در سال آينده 5 مجموعه ورزشي اختصاصي براي جانبازان و معلولين کشور راه اندازي کنيم البته مجموعه هاي ديگري هم هستند که به طور عمومي مورد استفاده قرار خواهند گرفت. ضمن اينکه عنوان شده مجموعه نيمه ساخته ضلع شمالي ورزشگاه شهيد شيرودي تا سال 88 آماده بهره برداري خواهد بود البته با اعتباراتي که براي تکميل اين مجموعه تخصيص داده مي شود بعيد به نظر مي رسد که اين اتفاق روي دهد.
خسروي وفا در خصوص بودجه فدراسيون جانبازان و معلولين گفت: سازمان تربيت بدني در سالي که گذشت 600 ميليون تومان بودجه در اختيار اين فدراسيون قرار داد ضمن اينکه 2 ميليارد تومان بودجه هم از طريق کميته المپيک در اختيار کميته پارالمپيک قرار گرفت که مجموعا مي شود دو ميليارد و 600 ميليون تومان. البته بايد در نظر داشت که رشته هاي تحت پوشش فدراسيون جانبازان و معلولين بسيار زياد است و ما به هيچ وجه نمي توانيم اين بودجه را صرف کارهاي عمراني نماييم.
وي در پاسخ به سوال خبرنگاران درباره تجليل از قهرمانان اين رشته گفت: نمايندگان محترم مجلس طرحي را براي تجليل از قهرمانان در دست بررسي داشتند که فعلا متوقف مانده است. تا زماني که بحث پاداش ورزشکاران قانوني نشود اقدامات فدراسيون ها در اين زمينه سليقه اي خواهد بود. اميدوارم که تجليل از قهرمانان معلول در مقايسه با ساير ورزشکاران عادي بوده و به آنها نيز اهميت داده شود.


نسخه چاپي ارسال به دوستان
 
ورزشي
سياسي و سياسي خارجي
هنري
استانها و شهرستانها
پزشکي و علمي
دانشگاه و خبر
دانشگاه
اقتصادي
گزارش تصويري روز
آگهي هاي روزنامه آفرينش
صفحه اصلی - شناسنامه آفرینش - آرشیو آفرینش - ارتباط با ما - درخواست اشتراک - پیوندها - جستجوی پیشرفته