جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
پیوندها ÏÑíÇÝÊ Pdf ÏÑÎæÇÓÊ ÇÔÊÑǘارتباط با ماآرشيوشناسنامهصفحه اصلي
تاریخ 1385/12/15 - روزنامه مستقل سراسري صبح ايران - (سه شنبه) نسخه شماره 2716

 كوتاه و خواندني از سوت پايان ودقيقه 90 

  
 مجتبي جباري هافبک مصدوم تيم استقلال :
به بازي 10 فروردين نمي رسم

بسياري از علاقمندان به تيم استقلال در انتظار حضور مجدد مجتبي جباري هافبک مصدوم تيم استقلال تهران در ميادين بوده و منتظر بازي 10 فروردين دو تيم پرسپوليس و استقلال مي باشند .
جباري در خصوص حضورش در اين بازي گفت: با توجه به شرايط فيزيکي و روند بهبودي ام، احتمال حضورم در دربي پايتخت بسيار کم است.
وي افزود : پس از مصدوميت مجددم، روزانه يک جلسه فيزيوتراپي انجام مي دهم تا به سلامتي کامل دست يابم.
وي ادامه داد : نظر دکتر معالج نسبت به پيشرفت مراحل درمانم مساعد است و طبق گفته وي از 2 هفته ديگر تمرينات سبک خود را با دويدن هاي نرم دور زمين آغاز خواهم کرد.
جباري عنوان کرد: تمام سعي خود را براي بازگشت هرچه سريع تر به ميادين فوتبال انجام مي دهم چراکه تحمل شرايط کنوني برايم عذاب آور است.
وي در خاتمه از هرگونه ابراز نظري درخصوص مشکلات مالي اش با باشگاه استقلال خودداري کرد.

درگيري شديد بازيکنان خارجي پرسپوليس در تمرين

اين روزها شرايط تمريني دو تيم بزرگ تهراني يعني پرسپوليس و استقلال چندان هم مساعد نيست .
به دنبال درگيري هايي که در تمرين تيم استقلال رخ داد ، روز گذشته شنيديم که مشابه چنين اتفاقاتي در تمرين تيم پرسپوليس رخ داده است .
گفته مي شود صلاح حسن مهاجم عراقي و روبرت ساها هافبک اهل جمهوري چک تيم فوتبال پرسپوليس در تمرين ديروز اين تيم به شدت با يکديگر درگير شدند.
شايان ذکر است که در زمان برگزاري ديدار درون تيمي اين دو بازيکن در يک تيم و هر دو در خط دفاعي به ميدان رفتند; اما علکرد ضعيف صلاح حسن به عنوان يک مدافع عصبانيت و تذکر جدي ساها را به همراه داشت.
مهاجم عراقي پس از مواجهه با تذکرهاي ساها عصباني شده و از دنيزلي خواستار رسيدگي به اين مسئله شد; اما سرمربي ترکيه اي حاضر به دخالت در اين زمينه نشد.
صلاح حسن بلافاصله به سمت ساها رفت و پيراهن خود را از تن در آورده و به صورت وي کوبيد تا بازيکن اهل چک نيز براي تلافي به سمت وي حمله ور شود. در اين بين باقري و ديگر بازيکنان به موقع اين دو را از يکديگر جدا کردند.
 
منصور پورحيدري :
فدراسيون مقصر است

منصور پورحيدري يکي از مردان باسابقه و قديمي استقلال است که هميشه و در همه حال به استقلال کمک کرده است .
وي در ارتباط با چگونگي حذف استقلال از ليگ قهرمانان باشگاه هاي آسيا گفت : به نظر من به دليل بلاتکليفي که در فدراسيون وجود دارد، کساني که فعاليت مي کنند، حس مسووليت ندارند.
وي افزود : توضيحات فدراسيون، امير قلعه نوعي، نظري جويباري و مقداد نجف نژاد را شنيدم و هيچ نکته مثبتي از آنها دستگيرم نشد. متوجه نشديم فهرست بازيکنان به موقع ارسال شده يا خير.
وي ادامه داد : فدراسيون بايد به عنوان متولي فوتبال پيگير کار استقلال مي شد و دليل تاخير ارسال فهرست بازيکنان را جويا مي شد. به نظرم تما اين سه گروه مقصر هستند و کم کاري از سوي هر سه بخش صورت گرفته است.
وي اضافه کرد : متاسفانه فدراسيون تا زمانيکه بلاتکليف باشد، اوضاع همين است. افرادي که در حال فعاليت هستند، آن احساس مسووليتي که بايد را ندارند. مديري در فدراسيون نيست که امور را درست رسيدگي کند.
 
محمد احمدزاده :
براي بازي با پاس برنامه داريم

محمد احمدزاده سرمربي ملوان بندرانزلي رسمي نکردن تقاضاي مديران باشگاه ملوان براي تغيير محل بازي اين تيم با پاس را دليل احترام به تماشاگران انزلي دانست.
وي گفت : دغدغه اصلي ما در بازي امروز با پاس وجود زمين نامناسب است. چرا که ما مي خواهيم براي هر سه امتياز بازي تلاش کنيم اما، زمين نامناسب انزلي اين امکان را به ما نمي دهد.
وي افزود: اين زمين به سود تيم هايي است که در انزلي براي گرفتن يک امتياز تلاش مي کنند.
محمد احمدزاده با اشاره به اينکه شرايط بازيکنان تيم براي بازي امروز در مقابل پاس خوب است گفت: از لحاظ روحي و رواني و فيزيکي بازيکنان در شرايط خوبي به سر مي برند و از آمادگي کامل براي بازي فردا برخوردارند.
وي با بيان اين که بازي در زمين خوب ما را براي رسيدن به اهداف مان نزديک تر مي کرد گفت: ما براي تماشاگرانمان احترام زيادي قائل هستيم و به همين دليل تقاضاي خودمان را براي بازي در تهران رسمي نکرديم.
احمدزاده در پايان با اشاره به اين که بازيکن محرومي براي اين بازي ندارند گفت: متاسفانه محسن گياهي را به دليل مصدوميت در اختيار نخواهيم داشت.
 
بازي سپاهان - الاتحاد سوريه رايگان است

تماشاي ديدار تيم هاي فوتبال سپاهان و الاتحاد سوريه در چارچوب مسابقات ليگ باشگاه هاي آسيا رايگان اعلام شد.
روابط عمومي باشگاه سپاهان اعلام کرد: علاقمندان تماشاي اين ديدار مي توانند بصورت رايگان اين ديدار را مشاهده کنند.
ديدار تيم هاي فوتبال سپاهان و الاتحاد سوريه فردا در ورزشگاه  فولاد شهر اصفهان برگزار مي شود. در حالي که انتظار مي رفت ورزشگاه نقش جهان اصفهان براي ديدارهاي ليگ باشگاه هاي آسيا آماده شود و مسوولين نيز در اين زمينه وعده هايي داده بودند ظاهرا اين ورزشگاه آماده نيست و تماشاگران اصفهاني حداقل براي ديدار نخستين بازي سپاهان در ليگ باشگاه هاي آسيا بايد به فولادشهر بروند.
  
خوزه مورينيو سرمربي تيم چلسي :
من ساکت نمي شوم

خوزه مورينيو سرمربي باشگاه چلسي تاکيد کرد به ابراز عقايد خود در مورد هر موضوع مربوط به فوتبال ادامه مي دهد.
به گزارش سايت گل، بعد از انتقاداتي که مورينيو از داوران ليگ برتر باشگاه هاي انگليس کرده بود، سرآلکس فرگوسن سرمربي باشگاه منچستريونايتد به وي توصيه کرد بهتر است دهانش را ببندد.
مورينيو در پاسخ گفت: چرا بايد دهانم را ببندم ؟ من اجازه ندارم درباره داوران حرف بزنم اما او اجازه داشته در طول   20 سال مربيگري حرف بزند؟ چه فرقي بين من و او وجود دارد؟
وي در عين حال تصريح کرد احترام زيادي براي منچستريونايتد به عنوان صدرنشين رقابت هاي جاري ليگ برتر قايل است . وي افزود: من100 درصد براي فرگوسن، باشگاه، تيم و بازيکنانشان و عملکرد فوق العاده اي که در ليگ داشتند احترام قايلم. اين هم بخشي از داستان است.
سرمربي سابق پورتو ادامه داد: اما بخش ديگر ماجرا مربوط به حال حاضر است که يک گل يا پنالتي به سود آنها گرفته شده و بازيکن حريف اخراج مي شود. مورينيو در خاتمه گفت: آنها تيم بزرگي دارند و عملکرد قابل قبولي داشته اند ولي ما مدافع قهرماني هستيم و بايد طبق منش قهرمانان با آنها صادق باشيم.


  توافق پرسپوليس با الامارات براي صدور ITC کعبي

مدير برنامه هاي حسين کعبي از توافق نهايي با مسوولان باشگاه الامارات براي صدور کارت ITC اين بازيکن خبر داد.
وي با اعلام حصول توافق نهايي با مسوولان باشگاه الامارات خبر از صدور کارت ITC کعبي تا پايان هفته جاري خبر داد.
وي تاکيد کرد با انجام مراحل اداري، به زودي مشکل کعبي براي همراهي پرسپوليس رفع مي شود.
اين بازيکن به دليل مشخص نبودن وضعيت خود همچنان از حضور در تمرينات خودداري مي کند.

 بازي هاي عقب افتاده هفته بيستم ليگ برتر
جدال ديدني خداداد عزيزي و فيروز کريمي
ايراندوست بايد به مصاف همشهري ها برود

دو ديدار معوقه از هفته بيستم مسابقات فوتبال ليگ برتر امروز در شهرهاي انزلي و مشهد برگزار خواهد.
خداداد عزيزي يکي از شاگردان فيروز کريمي در تيم بهمن تهران بوده و در همين زمان به رشد و تکامل در فوتبال ايران رسيده است.  خداداد امروز بايد رودرروي استاد بايستد و براي 3 امتياز ديدار ابومسلم - استقلال اهواز تلاش کند. امتيازات اين بازي بطور حتم تاثير به سزايي در رده بندي تيم هاي صدر جدولي خواهد داشت و بيشتر تيم هاي بالانشين به تقسيم امتياز بين اين دوتيم  اميدوارند تا فاصله ها بيش از اين افزايش نيابد.
در ديگر بازي عقب افتاده ملوان در خانه پذيراي پاس تهران است . نقطه عطف اين بازي بازگشت نصرت ايراندوست به انزلي است. جائيکه او با ملوان به نتايج درخشاني رسيد و دو فصل توام با موفقيت را پشت سرگذاشت. برنده بازي مي تواند به تثبت و فراز در جدول رده بندي ليگ برتر اميدوار باشد به همين خاطر مي توان يک بازي تهاجمي و زيبا را از اين دو تيم با ريشه ليگ برتر انتظار داشت.
 
برنامه هفته بيست و دوم رقابت هاي ليگ برتر

هفته  بيست و دوم مسابقات ليگ برتر باشگاه هاي کشور از روز پنجشنبه آغاز خواهد شد .
برنامه اين بازي ها به شرح زير است:
پنج شنبه 17 اسفند :
 فولاد خوزستان .............................. ذوب آهن اصفهان
برق شيراز .............................. پيکان تهران
صباباتري .............................. فجرشهيدسپاسي شيراز
يکشنبه 20 اسفند :
ابومسلم خراسان ..............................  سايپا 
جمعه 25 بهمن : 
راه آهن تهران .............................. استقلال تهران
ملوان بندرانزلي .............................. مس کرمان
سپاهان .............................. استقلال اهواز
دوشنبه 28 اسفند :
پرسپوليس .............................. پاس
سازمان ليگ برتر فوتبال اعلام کرده است که ديدار تيم هاي برق شيراز و سايپا کرج از هفته  بيست و سوم ليگ برتر که پيش از اين قرار بود روز نهم فروردين 86  برگزار شود به 25  اسفند 85  تغيير يافته است.
 
 عملکرد لژيونرهاي ايراني در بوندس ليگا
نمره 4 براي مهدوي کيا

مهدي مهدوي کيا بازيکن ايراني تيم فوتبال هامبورگ به دليل انجام 31 دقيقه بازي، نمره خوبي در پايان هفته بيست و چهارم بوندس ليگا دريافت نکرد.
گفتني است که مهدوي کيا بعد از خاتمه اين هفته بوندس ليگا و برتري دو بر صفر هامبورگ مقابل شالکه، با نمره 4 از سوي کيکر روبرو شد.
وي در حالي اين نمره نسبتا ضعيف را از آن خود ساخت که از دقيقه 59 بازي برابر شالکه به جاي دمل وارد ميدان شده بود. بهترين بازيکن اين ديدار باستين راينهارد، مدافع جوان و يارگير هامبورگ بود که نمره 2 دريافت کرد.
 
هاشميان بدون نمره ماند

وحيد هاشميان مهاجم ايراني تيم هانوفر، درهفته بيست و چهارم بوندس ليگا بدون نمره ماند.
کيکر، در تازه ترين شماره خود که ديروز چاپ شد، به اين مهاجم زحمتکش و جنگنده براي رويارويي با تيم اينتراخت فرانکفورت نمره اي نداد.
علت اين امر بخاطر مسائل مربوط به کيفيت بازي وي نبود. زيرا مهاجم ايراني به خواست ديتر هکينگ، سرمربي هانوفر و برخلاف چند هفته اخير، از ابتدا در ترکيب تيمش قرار نگرفت و تنها در 23 دقيقه پاياني به عنوان دومين بازيکن تعويضي و تازه نفس وارد ميدان شد و چون مدت حضورش در ميدان کمتر از سي دقيقه بود، هيچ نمره اي از اين نشريه نگرفت. در اين ديدار که در شهر فرانکفورت انجام شد و هانوفر دو بر صفر بازنده شد، بهترين بازيکن ميدان تاکاهارا، مهاجم تيم ملي ژاپن و عضو تيم اينتراخت فرانکفورت بود که ازطرف نشريه مذکور نمره 2 گرفت.
 
آغاز جام قهرمانان باشگاه هاي آسيا بدون استقلال

فصل جديد رقابت هاي فوتبال جام قهرمانان باشگاه هاي آسيا از فردا بدون حضور تيم استقلال تهران آغاز مي شود درحاليکه در همين روز سپاهان اصفهان بايد ميزبان تيم الاتحاد سوريه باشد.
به گزارش خبرگزاري فرانسه از سنگاپور، امسال براي نخستين بار دو تيم باشگاهي از استراليا (که از سال   2006 به عضويت کنفدراسيون فوتبال آسيا پذيرفته شد)، به نام آدلايد يونايتد و سيدني در اين پيکارها حضور دارند.
مسابقات قهرماني باشگاه هاي آسيا 16 اسفند 85  آغاز و فينال آن در روزهاي   16 و   23 آبان 86 برگزار خواهد شد. کنفدراسيون فوتبال آسيا بعد از نمايش ضعيف تيم هاي تايلندي و ويتنامي در جام باشگاه ها، دو سهميه به باشگاه هاي استراليا اختصاص داد.
 
هم استقلال جريمه شد ، هم فجر و فولاد

کميته انضباطي فدراسيون فوتبال در احکام جداگانه اي تيم هاي استقلال تهران ، فجر شهيد سپاسي شيراز و فولاد خوزستان را به پرداخت جرايم نقدي محکوم کرد.
  
رحمان رضايي و نمره 3 براي بازي مقابل اينتر

رحمان رضايي، مدافع ايراني تيم فوتبال ليورنو ايتاليا با وجود باخت در بازي مقابل اينتر ميلان، نمره خوبي گرفت.
هفته نامه کيکر در پايان هفته بيست و ششم کالچو با نمره 3 روبرو شد.
رضايي که در ديدار برابر اينتر ميلان به طور کامل براي تيمش بازي کرد،  باوجود قبول باخت دو بر يک برابر صدرنشين کالچو نمايش قابل قبولي ارائه داد.

 


 تقدير فدراسيون ورزش هاي
جانبازان و معلولان
از توجه مهندس ضرغامي  به ورزشکاران
جانباز و معلول

غلامعلي محمودزاده مسوول روابط عمومي فدراسيون ورزش هاي جانبازان و معلولين اعلام کرد ; مسوولين اين فدراسيون از حمايت هاي  رييس سازمان صدا و سيما قدرداني کردند.
در نامه مسوولين فدراسيون ورزش هاي جانبازان و معلولين به عزت ا... ضرغامي رييس سازمان صداوسيماي جمهوري اسلامي ايران آمده است:
تلاش بي شائبه ورزشکاران جانباز و معلولين، مربيان و در مجموع همه دست اندرکاران اين فدراسيون بر کسي پوشيده نيست،  اما ديدگان تيزبيني که اين زحمات را به خوبي ببيند و آن ها را به زيبايي به عموم مردم کشور منعکس کند کار بزرگي است که توسط دست اندرکاران صدا و سيماي جمهوري اسلامي  ايران و به همت رياست محترم اين سازمان جناب آقاي مهندس ضرغامي  صورت گرفته است.
از سوي ديگر اقدام مسوولان ورزش کشور که کسب 105 مدال مسابقات آسيايي فسپيک معلولان را از قلم نيانداخته و اين فدراسيون را در بين فدراسيون هاي برتر کشور جا دادند کار شايسته اي است چرا که از همان ساعات اوليه اين عناوين شاهد بازتاب مثبت آن در جامعه ورزش کشور بوديم. قرار گرفتن اين فدراسيون در فهرست فدراسيون هاي برتر، قرار گرفتن سرمربي تيم ملي بسکتبال با ويلچر در بين مربيان برتر و آقاي عبدالرضا جوکار ورزشکار جانباز دو و ميداني کار در بين ورزشکاران برتر و به همراه سي نفر از ديگر ورزشکاران جانباز و معلول به عنوان ورزشکاران برتر در مراسم تجليل از قهرمانان افتخار بزرگي است که با همياري و همکاري همه دوست داران ورزش اين مرز و بوم ميسر شد.
ما نيز اميدواريم بهتر از گذشته با همت هر چه بيشتر ارگان ها و سازمان هاي مختلف کشور راه طريقي را براي جوانان مستعد ايراني هموارتر کنيم.

مسابقات شنا دختران دانشجوي دانشگاه آزاد اسلامي ايران
 با قهرماني تهران مرکز
سحر اميرشاهي قهرمان قهرمانان بازي ها

جام قهرماني رقابت هاي شنا دختران دانشجوي واحد دانشگاهي دانشگاه آزاد اسلامي کشورمان را ورزشکاران اعزامي تهران مرکز از آن خود کردند .
به گزارش روابط عمومي اداره کل تربيت بدني دانشگاه آزاد اسلامي، در اين دوره از بازي ها ، دانشگاه آزاد اسلامي تهران مرکز با کسب مجموع 338 امتياز به جام قهرماني دست يافت و دانشگاه آزاد اسلامي تهران شمال و مشهد به ترتيب دوم و سوم شدند. در ماده هاي مختلف نيز اين نتايج حاصل شد :
100 متر قورباغه : بهناز خجسته پور از دانشگاه آزاد اسلامي مشهد بالاتر از سحر توسلي از تهران شمال و ترانه آزاد از تهران مرکز به نشان طلا رسيد .
66 متر کرال پشت : سحر اميرشاهي ديگر شناگر دانشگاه آزاد اسلامي مشهد به مدال طلا ديگري رسيد . نازنين قديري و شيما عظيمي از تهران مرکز و مشهد دوم و سوم شدند.
100 متر قورباغه : نرگس جعفري از تهران مرکز قهرمان و حورا مظاهري از تهران شمال نايب قهرمان شدند و نسترن گدازي از مرکز برنز گرفت .
66 متر پروانه : چکاوه ساعدي از علوم تحقيقات اول شد . آتوسا انصاري و سولماز رزم آرا هر دو از تهران مرکز در رده هاي بعدي جاي گرفتند .
33 در 4 متر مختلط انفرادي : سحر اميرشاهي از دانشگاه آزاد اسلامي مشهد با موفقيت از خط پايان گذشت و طلا گرفت .
66 متر آزاد : بهناز خجسته پور از دانشگاه آزاد اسلامي مشهد اول شد .
100 متر کرال پشت : سحر اميرشاهي از دانشگاه آزاد اسلامي مشهد اول ، نازنين قديري از مرکز دوم و آناهيتا انصاري از تهران شمال سوم شدند.
66 متر قورباغه : حورا مظاهري از تهران شمال ، نسترس گدازي از مرکز و نگين سالاري از تهران شمال به عناوين اول تا سوم نايل شدند.
100 متر پروانه : چکاوه ساعدي از دانشگاه آزاد علوم تحقيقات بر سکوي نخست ايستاد.
66 در 4 متر مختلط تيمي : دانشگاه آزاد اسلامي تهران شمال با ترکيب نگين سالاري ، حورا مظاهري ، سحر توسلي و آناهيتا انصاري سکوي نخست را از آن خود کرد .
100 در 4 متر آزاد تيمي : بار ديگر ورزشکاران دانشگاه آزاد اسلامي تهران شمال مدال طلاي اين ماده را به گردن آويختند.
گفتني است از سوي کميته فني بازي ها سحر اميرشاهي شناگر موفق دانشگاه آزاد اسلامي مشهد به عنوان قهرمان قهرمانان دوره انتخاب و معرفي شد .
 
سرمربي تيم تکواندو دانشگاه آزاد اسلامي :
باور کنيد ما بهتر از تمام تيم هاي ديگر بوديم

تيم تکواندو دانشگاه آزاد اسلامي در جريان مسابقات ليگ برتر باشگاه هاي کشور موفق شد عنوان قهرماني را بدست آورد .
در اين ارتباط نعمت خليفه سرمربي تيم تکواندو دانشگاه آزاد اسلامي، قهرماني زود هنگام اين تيم در ليگ برتر باشگاه هاي ايران را حق اين تيم و حاصل برنامه ريزي علمي در کنار استفاده از تجربه در پنج سال گذشته دانست.
وي گفت: سال دشواري را پشت سرگذاشتيم و خوشحاليم که تيم توانست حاصل زحمات چندين ساله خود را بگيرد.
وي افزود: شروع سال با حضور در مسابقات جهاني دانشجويان و کسب عنوان قهرماني در آن بود که   70 درصد تيم اعزامي ترکيب تيم حاضر در ليگ امسال را داشت.
بعداز آن رقابت هاي ليگ هاي نقش جهان و باشگاه هاي برتر آغاز شد که در هر دو رقابت ، تيم دانشگاه آزاد اسلامي شرکت داشت.
 
کردستان قهرمان مسابقات پينگ پنگ دسته اول ايران شد

پنجاه و چهارمين دوره مسابقات پينگ پنگ دسته اول قهرماني ايران با قهرماني تيم کردستان پايان يافت.
در اين مسابقات که در ورزشگاه   17 شهريور اصفهان آغاز شده بود، تيم تهران دوم شد و تيم هاي خوزستان و قزوين بصورت مشترک عنوان سوم را بدست آوردند.
در اين رقابت ها 48 ورزشکار در قالب 12 تيم از استان هاي اصفهان، تهران، توابع تهران، اردبيل، کردستان، آذربايجان شرقي، فارس، خوزستان، کرمان، کيش ، مازندران و قزوين حضور داشتند.

     
 مسابقات قهرماني تکواندو نيروهاي مسلح و افتتاح اولين دوره ليگ تکواندو نيروهاي مسلح

مسابقات قهرماني تکواندو نيروهاي مسلح با حضور 12 تيم از ارتش جمهوري اسلامي ايران ، سپاه پاسداران انقلاب اسلامي ، نيروي انتظامي ، وزارت دفاع و سازمان قضايي و ستاد کل نيروهاي مسلح طي روزهاي سه شنبه و چهارشنبه 15 و 16 اسفند ماه در ورزشگاه صنايع دفاع برگزار خواهد شد .
ضمن اينکه همزمان با اختتاميه مسابقات قهرماني تکواندو نيروهاي مسلح افتتاحيه اولين دوره رقابت هاي ليگ تکواندو نيروهاي مسلح روز چهارشنبه 26 اسفند ماه با حضور مقامات لشگري و مسوولان ورزش نيروهاي مسلح برگزار خواهد شد .
 
مسابقات تيراندازي دختران دانشجوي دانشگاه آزاد اسلامي
دانشگاه آزاد اسلامي خرم آباد و رشت
 قهرمان شدند

پيکارهاي تماشايي تيراندازي قهرماني دختران دانشجوي کشور در دانشگاه آزاد اسلامي با موفقيت و پيروزي تيم هاي شهرستاني به پايان رسيد .
به گزارش روابط عمومي اداره کل تربيت بدني دانشگاه آزاد اسلامي در اين رقابت ها که با همکاري فدراسيون تيراندازي برگزار شد ، در تيمي تفنگ بادي دانشگاه آزاد اسلامي خيرم آباد با 990 امتياز بر جام قهرماني بوسه زد . دانشگاه آزاد اسلامي زنجان و زاهدان نيز با 947 و 920 امتياز دوم و سوم شدند. در انفرادي اين رشته نيز الهه احمدي از دانشگاه آزاد اسلامي تهران مرکز با 390 امتياز مدال طلا گرفت. سمانه چاياني و فاطمه ذوالفقاري از دانشگاه آزاد اسلامي همدان و تهران مرکز به عناوين بعدي رسيدند.
اما در تيمي تپانچه بادي دانشگاه آزاد اسلامي رشت با کسب 1006 امتياز با اقتدار به مقام قهرماني رسيد و طلا گرفت . دانشگاه آزاد اسلامي زنجان و ورامين با 938 و 670 امتياز رده هاي بعدي را به خود اختصاص دادند . در انفرادي تپانچه بادي نيز مرضيه محرابي با 376 امتياز از دانشگاه آزاد اسلامي کرج و زينب فقهي با 358 امتياز از تهران مرکزي به ترتيب قهرمان و نايب قهرمان شدند و معصومه آمائي با 375 امتياز از دانشگاه آزاد اسلامي رشت به مدال برنز بسنده کرد .

مسابقات فوتسال دانشگاه آزاد اسلامي واحد رودهن
تربيت بدني اول شد

رودهن - خبرنگار  آفرينش
در جريان مسابقات فوتسال جام دهه مبارک فجر که 26 تيم در آن شرکت داشتند ، تيم تربيت بدني دانشجويان با اقتدار توانست ضمن پيروزي بر تيم کامپيوتر به مقام قهرماني اين مسابقات دست يابد.
تيم امور مالي اين دانشگاه به مقام سوم رسيد . کاپ اخلاق اين مسابقات هم با نظر کميته فني برگزاري مسابقات به تيم عمران رسيد .
اسامي تيم تربيت بدني :
کوروش حنيفي ، حسين برومند ، سعيد ترابي ، سعيد پژمان ، جواد مرادي ، علي نوروزي ، حامد اسماعيلي ، سامان محمد ميرزاعلي ، شعبان ديوسالار . مربي : کوروش حنيفي . سرپرست : بهرام صالح نيا.

مسابقات بين المللي قزوين
9 تيم پينگ پنگ خارجي حضور دارند

دومين دوره مسابقات پينگ پنگ بين المللي قزوين با حضور 9 تيم خارجي و 9 تيم داخلي صورت مي گيرد.
گفتني است که اين رقابت ها از امروز در سه رده سني نونهالان، نوجوانان و جوانان در دو بخش انفرادي و دو نفره انجام مي شود.
ارمنستان، پاکستان، قزاقستان، تاجيکستان، عربستان، عراق، هند، ترکيه و سري لانکا مهمانان خارجي اين ميدان هستند.
تيم هاي داخلي را نيز ملي پوشان ايران تشکيل مي دهند که به مدت چهار روز در قزوين به رقابت با خارجي ها مي پردازند.
 
مسابقات قهرماني پينگ پنگ بانوان کشور
چهره 8 تيم صعود کننده مشخص شد

در پايان مسابقات قهرماني پينگ پنگ بزرگسالان ايران در بخش بانوان چهره هشت تيم صعود کننده به دسته يک مشخص شد.
اين رقابت ها با حضور 17 تيم در کرمانشاه پي گيري شد که در پايان تهران، گيلان، خوزستان، کرمانشاه، توابع تهران، يزد، آذربايجان شرقي، گلستان راهي دسته يک شدند . بوشهر، يزد، قزوين، کرج، کردستان، زنجان، مازندران و آذربايجان غربي به رقابت هاي دسته دو رفتند.

هشداري جدي براي مسوولان و ورزشکاران
مرگ يک دانش آموز ورزشکار به علت مصرف مواد نيروزاي غيرمجاز در مشهد

يک دانش آموز ورزشکار ساکن مشهد به علت مصرف مواد نيروزاي غيرمجاز جان باخت.
يک مقام مسوول در گفت وگو با ايسنا - منطقه خراسان،  با اعلام اين خبر افزود: اين نوجوان بوشهري ساکن مشهد بوده است، ولي تلاش ما براي پيگيري اين موضوع به نتيجه نرسيده چرا که خانواده اش حاضر به اعلام نام باشگاه ورزشي وي نيستند.
وي زمان مرگ دانش آموز را 29 آذر اعلام کرد و گفت: اين دانش آموز دبيرستاني که احتمالا پرورش اندام کار بوده است، بعد از اينکه دچار سر درد شديدي مي شود، زودتر از مدرسه خارج شده و به خانه مي آيد ولي پس از به خواب رفتن، ديگر بيدار نشده است.
اين مقام مسوول در توضيح بيشتر اين موضوع گفت: با مصرف مواد نيروزا قند خون افت مي کند و بايد براي رفع آن، مواد قندي و غذايي زيادي مصرف شود، ولي متاسفانه اين دانش آموز به استراحت پرداخته و همين موضوع باعث مرگ وي شده است.
اين فرد از وجود مراکزي که داروهاي غيرمجاز را در مشهد پخش مي کنند، خبر داد و گفت: اگر لازم باشد نام تمام اين افراد را منتشر مي کنيم.
پزشکي قانوني خراسان رضوي هم مرگ اين دانش آموز را تاييد و اعلام کرد که جواب آزمايش قطعي اين نوجوان تا پايان فروردين سال آينده مشخص مي شود.


نسخه چاپي ارسال به دوستان
 
ورزشي
سياسي و سياسي خارجي
هنري
استانها و شهرستانها
پزشکي و علمي
دانشگاه و خبر
دانشگاه
اقتصادي
گزارش تصويري روز
آگهي هاي روزنامه آفرينش
صفحه اصلی - شناسنامه آفرینش - آرشیو آفرینش - ارتباط با ما - درخواست اشتراک - پیوندها - جستجوی پیشرفته