جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
پیوندها ÏÑíÇÝÊ Pdf ÏÑÎæÇÓÊ ÇÔÊÑǘارتباط با ماآرشيوشناسنامهصفحه اصلي
تاریخ 1385/12/15 - روزنامه مستقل سراسري صبح ايران - (سه شنبه) نسخه شماره 2716

 کوتاه و خواندني 


موافقت با فروش  20هزار ميليارد ريال اوراق مشارکت

آفرينش: نمايندگان مجلس هفتم ديروز در سومين روز بررسي لايحه بودجه سال آينده، به دولت اجازه دادند تا مبلغ  20 هزار ميليارد ريال جهت تکميل طرح هاي عمراني مشارکت هاي دولتي اوراق مشارکت به فروش برسانند.  بر اساس اين مصوبه به هيات وزيران اجازه داده شد با رعايت مفاد قانون نحوه انتشار اوراق مشارکت براي تکميل عمليات اجرايي طرح هاي تملک دارايي هاي سرمايه اي انتفاعي شرکت هاي دولتي تا مبلغ بيست هزار ميليارد ريال از سرمايه هاي مردم از طريق اوراق مشارکت استفاده نمايد. فهرست طرح هاي استفاده کننده اوراق مزبور و همچنين تضمين بار پرداخت اصل و سود آنها از محل منابع داخلي شرکت هاي مربوط بنا به پيشنهاد هيات مديره به تصويب مجمع عمومي شرکت هاي ذيربط خواهد رسيد.در ادامه بررسي به لايحه بودجه 86، مجلس ; دولت را موظف کرد تعرفه سود بازرگاني کالاهاي وارداتي را به گونه اي تعيين کند که نرخ تعرفه موثر اين کالاها معادل دو واحد درصد بيشتر از عملکرد سال 85 باشد.
 
نامه اعتراض آميز 157 نماينده به احمدي نژاد

 آفرينش: نامه 157 نماينده مجلس شوراي اسلامي خطاب به رئيس جمهور در خصوص حجم بالاي واردات شکر اعلام وصول شد. پيش از پايان جلسه علني نوبت صبح ديروز مجلس، حسين نجابت عضو هيات رئيسه مجلس هفتم نامه هاي رسيده به هيات رئيسه را قرائت کرد.بر اساس اين گزارش نامه 157 نماينده مجلس خطاب به محمود احمدي نژاد رئيس جمهور درخصوص حجم بالاي واردات شکر ، اشباع بازار و مشکلات کارخانه هاي قند و شکر داخلي در فروش محصولات خود اعلام وصول شد.
 
 اعلام وصول سوال 8 نماينده از وزيرکشور

آفرينش: روز گذشته پيش از پايان نشست علني صبح مجلس سوال 8 نماينده در خصوص نحوه  عملکرد وزارت کشور در انتخابات شوراها اعلام وصول شد. اسماعيل گرامي مقدم، محمد قمي، قدرت الله عليخاني، ولي رعيت، محمدرضا تابش، سيدرضا نوروززاده، اسماعيل جبارزاده و اکبر اعلمي نمايندگان بجنورد، پاکدشت، قزوين، قائم شهر، اردکان، اسفراين و تبريز از وزير کشور در خصوص نحوه  عملکرد وزارت کشور در انتخابات شوراي شهر تهران و کلان شهرها، 8 نماينده امضا کننده اين طرح سوال از وزير کشور بودند. هم چنين در اين جلسه سوال محمدعلي حيدري نماينده  لنگرود از وزير نفت در خصوص علت اجرايي نشدن بند (ز) براي گازرساني شهرها و 9 هزار روستا اعلام وصول شد.
 
انتقاد يک نماينده از تغيير نکردن ساعت

آفتاب: "حسين آفريده" عضو کميسيون انرژي مجلس معتقد است دولت با تغيير ندادن ساعت رسمي کشور اشتباه اساسي و جبران ناپذيري را سال گذشته انجام داده که اگر امسال نيز ساعت رسمي از اول فروردين ماه به جلو کشيده نشود، هزينه هاي اقتصادي ناشي از آن از جيب مردم پرداخت خواهد شد.   اين عضو فراکسيون اقليت به آفتاب گفت: آمار کارشناسي وزارت نيرو و مرکز پژوهش هاي مجلس نشان مي دهد که اگر ساعت تغيير نکند، اتلاف انرژي بسيار زياد است. وي اظهار داشت: وقتي از ساعات اوليه صبح که هوا روشن است، استفاده نشود، بجاي اينکه دو ساعت و نيم از برق استفاده شود، سه ساعت و نيم استفاده مي شود. نماينده شيروان افزود: دولت سال گذشته با تغيير ندادن باعت رسمي کشور اشتباه جبران ناپذيري انجام داد که اگر امسال نيز به آن ادامه دهد، از جيب مردم هزينه کرده است.  آفريده در پاسخ به اين سوال که "آيا هدف از تغيير ندادن ساعت رسمي کشور مخالفت با برنامه بازمانده از دولت هاشمي رفسنجاني است"؟ گفت: من هم نمي دانم دولت چه اصراري به اين کار دارد فقط مي دانم دولت استدلالات کارشناسي صاحبنظران و مرکز پژوهش ها مجلس را بايد بپذيرد و اگر به نظرات خود پافشاري داشته باشد، اشتباهات سال گذشته باز تکرار مي شود. آفريده تاکيد کرد: همه کشورهاي جهان از اين تغيير ساعت استفاده مي کنند چرا ما نکنيم و مطمئنا هيچ آسيبي حتي به ساعات شرعي ما نيز زده نمي شود و حفظ صرفه جويي براي ما خواهد داشت و از نيروگاه هاي کمتري استفاده مي شود.

 


 انتقاد پورمحمدي از ادبيات اداري کشور

ايسنا: وزير کشور با انتقاد از ادبيات اداري کشور، نظام ديوان سالاري را در ايران قيم مآبانه توصيف کرد. حجت الاسلام والمسلمين مصطفي پورمحمدي در همايش معاونان برنامه ريزي و اداري مالي استانداري ها با بيان اين که ادبيات اداري بر بنيان اقتصادي نفتي شکل گرفته است، اظهارکرد: به علت غلبه  اقتصاد نفتي نظام اداري کشور ناگزير، شامل ديوان سالاري قيم مآبانه بوده است و علي رغم سالم سازي اين ساختار پس از انقلاب اسلامي، در عمل از لحاظ رفتاري، هنوز با درون مايه  قيم مآبانه باقي مانده است، زيرا سرمايه  عمده  کشور دست مردم نيست، بلکه در دست دولت است. پورمحمدي با تاکيد بر اجراي اصل 44 و خصوصي سازي اقتصاد کشور، تصريح کرد: از آن جا که دست و چشم مردم به کاسه  دولت است، نوع مناسبات به گونه اي شکل گرفته که ديوان سالاري قيم مآبانه رفتار مي کند، لذا با اجراي اصل 44 مي توان نسبت به تغيير اين مناسبات و معکوس کردن رابطه  فعلي بين دولت و مردم اقدام کرد.  وزير کشور با اشاره به کليات لايحه  بودجه  سال 86، گفت: در صورت تصويب مجلس مقرر است ضمن کاهش بودجه  جاري کشور، بودجه  عمراني را تا ميزان 4 تا 5 درصد افزايش دهيم. وي همچنين درباره قيمت بنزين در سال آينده، گفت: اگر مجلس موافقت کند، روزانه حدود 57 ميليون ليتر بنزين با سوبسيد و بقيه با قيمت آزاد توزيع خواهد شد.

جامعه روحانيت مبارز گسترش مي يابد
 
گروه سياسي: سخنگوي جامعه روحانيت مبارز اعلام کرد که اساسنامه اين تشکل باسابقه روحاني در حال تغيير است و قرار است بدون برگزاري مجمع عمومي اساسنامه اصلاح شود. اظهارات "غلامرضا مصباحي  مقدم" در حالي مطرح مي شود که قبلا سران اين تشکل خبر از آن داده بودند که مجمع عمومي جامعه روحانيت براي اصلاح اساسنامه پس از ماه محرم برگزار خواهد شد.با اين حال، مصباحي مقدم در پاسخ به اين سوال خبرنگار آفتاب که "مجمع عمومي، جامعه روحانيت چرا تشکيل نشد و اصلاح اساسنامه چه وقت انجام مي شود؟"، اظهار داشت: بدون برگزاري مجمع عمومي اساسنامه اصلاح مي شود; چرا که هيات موسس آن را تصويب کرده است. مصباحي مقدم افزود: اساسنامه در حال اصلاح است و بر اساس اساسنامه جديد، امکان جذب افراد جديدي به جامعه روحانيت وجود خواهد داشت. سخنگوي جامعه روحانيت مبارز همچنين در پاسخ به اين که سوال که "چرا آيت الله مهدوي کني دبير کل جامعه روحانيت، درخواست جبهه پيروان خط امام و رهبري براي محوريت اصولگرايان را نپذيرفت؟" گفت: من از اين خبر از طريق مطبوعات مطلع شدم و هيچ خبري از اين موضوع ندارم.
 
حد نصاب نداشتن مجلس

آفرينش: عليرغم بررسي لايحه بودجه سال  86 کل کشور در صحن علني مجلس شوراي اسلامي، حدود  90نفر از نمايندگان در جلسات ديروز بررسي بودجه حضور نداشتند. حضور نيافتن اين تعداد از نمايندگان درجلسات علني ديروز مجلس، باعث شد مجلس در چند نوبت از حدنصاب خارج شده و امکان راي گيري فراهم نيايد. حد نصاب تعداد نمايندگان براي اخذ راي در صحن علني  194نماينده است که اين تعداد در برخي مواقع از جلسات علني صبح ديروز بين  190تا 193 نماينده در نوسان بود. تعداد کل نمايندگان مجلس شوراي اسلامي  290نفر است. از ميان نمايندگان حاضر در مجلس، شماري از نمايندگان به طور مرتب از صحن علني خارج شده و در راهروهاي مجلس حضور مي يافتند به گونه اي که غلامعلي حدادعادل رييس مجلس از شاهين محمد صادقي عضو هيات رييسه مجلس خواست با استقرار درمقابل در اصلي صحن علني مجلس از خروج نمايندگان جلوگيري کند. به حدنصاب نرسيدن شمار نمايندگان در صحن علني مجلس به گونه اي بود که هنگام راي گيري ، مرتضي تمدن به راهروهاي مجلس رفته و از نمايندگاني که در راهروها ايستاده بودند بااصرار مي خواست تا براي دادن راي به صحن علني باز گردند.

فشارآمريکا برپاکستان براي حمايت از حمله به ايران

ايسنا: رييس سابق سازمان اطلاعات جاسوسي درون سرويس پاکستان مدعي شد که آمريکا به دنبال استفاده از قلمرو پاکستان براي حمله احتمالي عليه ايران است.  به نوشته روزنامه پاک تريبون، حميد گل، ژنرال بازنشسته و رييس سابق سازمان اطلاعات جاسوسي درون سرويس پاکستان در گفتگو با يک شبکه تلويزيوني، گفت: نيروهاي ناتو فعاليت هايشان را در مرز پاکستان - افغانستان افزايش داده اند; در حالي که از شکست شان در افغانستان به خشم آمده اند. وي گفت که دولت کرزاي که تحت حمايت آمريکاست به طور کامل در افغانستان شکست خورده و آمريکا اکنون متوجه شده است که اکنون با مقاومت جدي طالبان روبروست. گل گفت که سياست آمريکا استفاده از تاکتيک هاي مختلف براي تحت فشار قرار دادن پاکستان است و هدف اصلي ديدار اخير ديک چني، معاون رييس جمهور آمريکا از اسلام آباد تحت فشار گذاشتن اين کشور بود; زيرا آمريکا به حمايت پاکستان براي حمله احتمالي به ايران نياز دارد. اين مقام سابق در ادامه گفت که ممکن است دولت پاکستان به آمريکا اجازه ندهد از قلمرو اش استفاده کند.
 
 متکي: حضور ايران در اجلاس بغداد در حال بررسي است
 
گروه سياسي: منوچهر متکي وزير امور خارجه ايران اعلام کرد که بررسي حضور معاون وزير خارجه ايران در همايش بغداد در حال نهايي شدن است. متکي که ديروز به همراه "احمد الامي" همتاي "چادي " خود در يک نشست مطبوعاتي مشترک در تهران شرکت کرده بود با اشاره به پيشنهاد اوليه ايران و سوريه براي تشکيل اين همايش در سطح وزراي خارجه کشورهاي همسايه عراق، گفت: برخي کشورها پيشنهاد کردند که اين جلسه در سطح معاون وزرا باشد و ما نيز با اين پيشنهاد موافقت کرديم.  وزير خارجه همچنين به پيشنهاد برخي کشورها براي حضور نمايندگان اعضاي دايم شوراي امنيت دراين همايش اشاره کرد و گفت: وزير خارجه عراق در اين زمينه از ما نظرخواهي کرد و ما نيز در طي  10روز گذشته در گفت و گوهايي که با طرف عراقي داشتيم برخي ملاحظات را در اين زمينه مطرح کرديم.  متکي به يکي از ملاحظات در اين زمينه اشاره کرد و گفت: هدف شرکت کنندگان دراين همايش بايد کمک به دولت و مردم عراق باشد و تصميم سازي از بيرون براي عراق نباشد.  وزير امور خارجه يکي از ملاحظات ديگر را حفظ چارچوب و ساختاري که تحت عنوان همايسگان عراق شگل کرفته است ،عنوان کرد و گفت: به طرف عراقي اعلام کرديم اگر هم قرار است، کشورهاي ديگري در جلسات همسايگان عراق حضور پيدا کنند، بايد چارچوبي که تحت عنوان همسايگان عراق شکل گرفته ،محفوظ بماند. متکي تصريح کرد که با توجه به اين ملاحظات عدم مخالفت ايران با حضور نمايندگان اعضاي دايمي شوراي امنيت در همايش بغداد اعلام شد. وي با اشاره به زمان برگزاري اين همايش در  20اسفند ماه يادآور شد که پيشنهادي نيز مطرح شده است که بعد از برگزاري اين اجلاس در سطح معاون وزرا اجلاسي هم در سطح وزاري خارجه کشورهاي همسايه و اعضاي دايمي شوراي امنيت برگزار شود که با اين پيشنهاد هم به صورت اصولي مخالفت نشده است.  متکي در خصوص محل اجلاس دوم نيز گفت: ترجيح ايران از برگزاري اين اجلاس در بغداد است هرچند که پيشنهادهاي ديگر مبني بر برگزاي آن در استانبول يا جاهاي ديگر مطرح شده است.
درخواست ازآژانس
وزير امورخارجه ديروزپيش از نشست شوراي حکام، به آژانس بين المللي انرژي اتمي توصيه کرد که از بررسي پرونده هسته اي ايران در اين آژانس دفاع کنند. متکي با اشاره به اين که ايران عضو متعهد آژانس است، تصريح کرد : پرونده هسته اي ايران بايد در چارچوب مبناي حقوقي آژانس مورد بررسي قرارگيرد . وزيرامورخارجه در پاسخ به سوالي در مورد طرح هاي مختلفي که در مورد پرونده هسته اي ايران مطرح شده است با بيان اينکه اين طرح ها از نظر ما قابل بررسي است ، ابراز اميدواري کرد که در قالب مذاکرات سازنده با حضور همه طرف ها به يک تفاهم هم جانبه دست يابيم. متکي در پاسخ به سوالي در خصوص امکان گفت وگو ايران و آمريکا خاطرنشان کرد : در صورتي که پيشنهاد رسمي از سوي آمريکا مطرح شود قابل بررسي است . وي بااشاره به پيشنهادهاي غير رسمي که از کانال هاي مختلف در اين زمينه دريافت شده است، تصريح کرد: تصميم سازي دراين خصوص منوط به درخواست رسمي آمريکا است . وزير امورخارجه ايران در پاسخ به سوال ديگري با اشاره به ملاقات روز گذشته اش با معاون وزير امورخارجه پاکستان در خصوص اقدامات گروه هاي تروريستي در مرزهاي شرقي ايران، گفت : پيشنهاد روش ما به دولت پاکستان اين است که يا دولت پاکستان در يک عمليات مناسب نسبت به ريشه کن کردن اين فتنه در منطقه اقدام کند و يا اينکه جمهوري اسلامي ايران آمادگي دارد به صورت مشترک با همکاري پاکستان با اين موضوع برخورد کند . متکي پيشنهاد ديگر دراين زمينه را اين دانست که پاکستان با فراهم کردن زمينه ، امکان برخورد ايران بااين عوامل و دستگيري آنها را مهيا سازد. وي در پاسخ به سوال ديگري در خصوص مفقود شدن معاون علي شمخاني وزير سابق دفاع در ترکيه، گفت: آقاي " عسگري " کارمند بازنشسته وزارت دفاع و از مديران اين مجموع بود و در سفري که به ترکيه داشت مفقود شد. متکي با اشاره به پيگيري هاي وزارت خارجه دراين زمينه، گفت: مديرکل کنسولي وزارت امورخارجه به ترکيه سفر کرده و ازدولت ترکيه خواسته است که پيگير اين موضوع باشد و در خصوص چگونگي وضعيت " عسگري " توضيح دهد. متکي همچنين با اشاره به پيگيري وضعيت ماموران کنسولگري ايران در اردبيل عراق تصريح کرد: آمريکا مسوول بازداشت اين افراد و دولت عراق و مسوول پيگيري براي آزادي آنها است . وزير امورخارجه به آمريکا توصيه کرد: سياست هاي خود در عراق را تصحيح کند چرا که اگر در عراق امنيت نباشد همه طرف ها ضرر خواهند کرد. وزير امورخارجه ايران و همتاي چادي وي در اين نشست مطبوعاتي مشترک همچنين بر ضرورت گسترش روابط دوکشور تاکيد کردند . متکي دراين نشست اعلام کرد که ايران آماده است تجارب خود در زمينه اکتشاف نفت را در اختيار چاد بگذارد . وزير خارجه کشورمان همچنين آمادگي ايران را براي کمک به حل مشکلات بين چاد و سودان اعلام کرد. "احمد الامي " وزير خارجه چاد نيز دراين نشست مطبوعاتي ضمن تاکيد بر گسترش روابط دو کشور از ايران خواست که بين چاد و سودان ميانجي گري کند.


 همفکري واشنگتن - تل آويو درباره ايران
 
گروه سياسي: استوارت لوي، معاون خزانه داري آمريکا در امور تروريسم و اطلاعات مالي مذاکراتي را با مقامات عالي رتبه رژيم صهيونيستي در خصوص چگونگي قطع روابط موسسات مالي جهان با ايران انجام داد. اين مذاکرات در چارچوب قطعنامه شوراي امنيت سازمان ملل و به منظورافزايش تحريم ها عليه ايران بخاطر خودداري از تعليق فعاليت هاي هسته اي صورت مي گيرد. بر اساس گزارش هاي منتشر شده، لوي تاکنون با ايهود اولمرت نخست وزير رژيم صهيونيستي، تيزپي ليوني وزير خارجه، مير داگان رئيس سازمان جاسوسي اسرائيل(موساد) و يوال ديسکين، رئيس آژانس امنيتي اين رژيم ديدار و گفت وگو کرده است. به گزارش روزنامه صهيونيستي "جروزالم پست" مذاکرات استوارت لوي با مقامات اين رژيم در شرايطي صورت مي گيرد که نمايندگان گروه 5+1 مذاکرات خود را براي بررسي قطعنامه دوم عليه ايران آغاز کرده اند. بنابر اين گزارش هدف از مذاکرات لوي در اسرائيل تکميل روند تلاش هاي شوراي امنيت و اقدامات يکجانبه غرب است تا در صورت مخالفت چين و روسيه با صدور قطعنامه دوم بتوانند بدون حمايت آنها که مورد نياز شوراي امنيت است فشارهاي جديدي بر ايران اعمال کنند.جروزالم  پست در ادامه گزارش خود با اشاره به اينکه دور بعدي اين گفت وگوها براي ماه "مي" در واشنگتن برنامه ريزي شده به نقل از شائول موفاز، وزير دفاع پيشين اين رژيم، نوشت: اگر نتوان به توافقي در شوراي امنيت سازمان ملل متحد براي تحريم  بيشتر ايران دست يافت، لازم است که آمريکا و کشورهاي همفکرش تحريم هايي عليه ايران اتخاذ کنند.
 
خليل زاد: مذاکره با تهران منتفي است
 
گروه سياسي: زلماي خليل زاد سفير آمريکا در عراق اعلام کرد، کشورش طرحي براي مذاکره مستقيم با ايران در جريان کنفرانس منطقه اي بغداد ندارد، اما ممکن است وي با مقاماتي ايراني در مورد تسليحاتي که "براي کشتن نيروهاي نظامي آمريکايي در عراق استفاده مي شود" گفت و گوهايي داشته باشد.  خليل زاد در مصاحبه با شبکه سي ان ان، کنفرانس بغداد را نشستي چند جانبه خواند و هدف از آن را ايجاد ثبات در عراق عنوان کرد. وي در همين راستا، گفت: ما در حال حاضر در مورد روابط دو جانبه (با ايران) تصميم نگرفته ايم اما آماده مي شويم تا نقش خود را به نحو موثر در منطقه ايفا کنيم. خليل زاد افزود: ايراني ها اخيرا علامت هايي دال بر علاقه مندي به مذاکره در مورد عراق نشان داده اند. وي اما مهم ترين موضوع نگران کننده براي آمريکا را تسليحاتي دانست که "به دست شورشيان عراقي مي رسد" و مقامات واشنگتن ادعا مي کنند از مرزهاي ايران وارد عراق مي شود. خليل زاد در همين راستا گفت: به همين خاطر هرگونه مذاکره مستقيم با تهران تنها در مورد اين تسليحات خواهد بود و هدف ما از مذاکره دو جانبه با ايران تامين امنيت نيروهايمان در عراق خواهد بود. سفير آمريکا در عراق بار ديگر ادعاهاي کشورش را تکرار کرد و افزود: معتقدم تسليحات توسط نيروي قدس سپاه پاسداران ايران وارد عراق مي شود. وي در پاسخ به اين سوال که آيا رهبران ارشد ايران نيز در جريان ارسال تسليحات هستند گفت: در مقامي نيست که در اين خصوص اظهارنظر کند.
 
سفرفعالان صلح آمريکايي به تهران
 
ايرنا: خبرگزاري آسوشيتدپرس از تهران گزارش داد: تلويزيون دولتي ايران اعلام کرد که گروهي مستقر در آمريکا متشکل از فعالان صلح مذهبي، روز يکشنبه در تلاش براي رفع اختلافات و اشاعه دوستي ميان ايران و آمريکا وارد تهران شدند. گروه "انجمن دوستي"، دومين تشکل از فعالان صلح آمريکايي است که در کمتر از دو هفته از ايران، ديدن مي کنند. در خبر منتشره آمده است که  24تن از اعضاي اين گروه مستقر در نيويورک روز يکشنبه از استراحت گاه کهنه کاران معلول جنگ ايران و عراق ديدن کردند.  براساس گزارش ياد شده، هدف از اين ديدار تلاش براي برقراري صلح و دوستي ميان ايران و آمريکاست و گروه مزبور يک هفته در ايران مي ماند. به گفته پايگاه اينترنتي گروه دوستي، اين گروه به عنوان "ديپلمات هاي مدني" به ايران سفر مي کند و با افراد عادي و همچنين رهبران سياسي و ديني ديدار خواهد کرد. هياتي از "کميته کليساهاي منونيت" مستقر در پنسيلوانيا، ماه گذشته ميلادي براي ديدار با رهبران ديني و سياسي و همچنين بحث و تبادل نظر در خصوص بهبود روابط ميان دو کشور، وارد ايران شدند. گروه مزبور با "محمود احمدي نژاد" رئيس جمهوري ايران نيز ديدار کرد.
 
تعيين سقف درآمدهاي دولت از فروش نفت

گروه سياسي: نمايندگان مجلس شوراي اسلامي با تصويب بخش در آمدي تبصره 2 لايحه بودجه سال 86 سقف در آمدهاي دولت از فروش نفت در سال آينده را تعيين کردند. بر اساس اين مصوبه مجلس به هيات وزيران اجازه داده مي شود، معادل ارزي 134 هزار 630 ميليارد و 300 ميليون ريال را به عنوان سقف در آمدي دولت از فروش نفت تعيين و برداشت کند.اين مبلغ از طريق فروش نفت به وسيله نظام بانکي به نرخ روز ارز به حساب خزانه داري کل واريز مي شود.همچنين بر اساس بند الف تبصره 2 به منظور تحقق منابع عمومي پيش بيني شده بانک مرکزي موظف شد بر اساس اعلام وزارت امور اقتصادي و دارايي ( خزانه داري کل ) مبالغ مربوط به ماليات علي الحساب حاصل از فروش نفت خام و نيز مبلغ مربوط به 4/5 درصد ارزش نفت خام توليدي را از محل ارز حاصل از صادرات نفت خام به نرخ روز ارز به فروش برساند و به حساب هاي در آمد عمومي مربوط که توسط خزانه داري کل اعلام مي شود واريز کند.همچنين بر اساس بند ب اين تبصره ، نرخ فروش ساير عوايد و درآمدهاي ارزي دولت بر مبناي نرخ روز ارز است.بخش ديگر اين بند بانک مرکزي را مکلف مي کند که فروش مبالغ ارزي ياد شده در احکام و رديف هاي اين قانون را به گونه اي انجام دهد که تا تاريخ تصويب تراز نامه سال 1386 آن بانک ، خالص دارايي خارجي نسبت به پايان سال 1385 از اين محل افزايش نيابد.

تائيد استعفاي سرپرست کميته امداد

ايرنا: يک منبع آگاه در کميته امداد امام خميني (ره) استعفاي "سيدرضا نيري " از سمت سرپرستي اين نهاد را تاييد کرده است. اين منبع که خواست نامش فاش نشود، ديروز در گفت و گو با "ايرنا" گفت استعفاي نيري را اعلام کرد.گفته مي شود "حسين انواري" از سوي شوراي مرکزي کميته امداد امام (ره) به عنوان سرپرست جديد اين نهاد انتخاب شده است. نيري به مدت  28سال سرپرستي کميته امداد را بر عهده داشت.


نسخه چاپي ارسال به دوستان
 
ورزشي
سياسي و سياسي خارجي
هنري
استانها و شهرستانها
پزشکي و علمي
دانشگاه و خبر
دانشگاه
اقتصادي
گزارش تصويري روز
آگهي هاي روزنامه آفرينش
صفحه اصلی - شناسنامه آفرینش - آرشیو آفرینش - ارتباط با ما - درخواست اشتراک - پیوندها - جستجوی پیشرفته