جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
پیوندها ÏÑíÇÝÊ Pdf ÏÑÎæÇÓÊ ÇÔÊÑǘارتباط با ماآرشيوشناسنامهصفحه اصلي
تاریخ 1385/12/15 - روزنامه مستقل سراسري صبح ايران - (سه شنبه) نسخه شماره 2716

 کوتاه و خواندني 


اخبار کوتاه از آذربايجان غربي

اجراي 60 درصد از مصوبات هيات دولت
اروميه خبرنگار آفرينش
معاون عمراني استانداري آذربايجان غربي گفت : از 210 مصوبه هيئت دولت در آذربايجان غربي تاکنون 18 درصد کاملا به پايان رسيده و 42 درصد ديگر نيز در حال اجرا است.
دارياني ، با اعلام اينکه60 درصد از مصوبات هيئت دولت در آذربايجان غربي به مرحله اجرا رسيده ، افزود : واگذاري تلفن هاي ثابت و سيار روستايي و شهري ، بهره برداري از 681 کيلومتر شبکه فيبر نوري ، راه اندازي 370 واحد تعاوني با اشتغال 7262 نفر ، تصويب و راه اندازي 23 هزار و 797 بنگاه اقتصادي زودبازده از مهم ترين طرح هاي به بهره برداري رسيده ، سفر هيئت دولت به آذربايجان غربي است.
وي تکميل طرح بزرگراه شهيد کلانتري ، راه اندازي تعاوني هاي اشتغالزا ، آغاز ساخت چندين سد , راه اندازي ايستگاه هاي آتش نشاني ، واحدهاي مسکوني ، طرح هاي عمران ورزشي و ساماندهي بافت هاي فرسوده شهري را ، از مهم ترين طرح هاي ويژه سفر رياست جمهوري به آذربايجان غربي عنوان کرد .
معاون عمراني استاندار آذربايجان غربي ، با اشاره به ديگر طرح هاي عمراني در حال اجرا در استان افزود : نوسازي و تجهيز مدارس ، برق رساني و طرح هاي مخابراتي ، تکميل بيمارستان سيدالشهدا» در اروميه ، راه اندازي پايگاه هاي امداد جاده اي و اصلاح نقاط حادثه خيز در جاده هاي استان از مهم ترين اين طرح ها است .

مرکز تحقيقات آرتميا در اروميه بين المللي مي شود
مرکز امور تحقيقات آرتمياي کشور در اروميه به مرکز مرجع تحقيقات آرتميا در آسياي ميانه و غرب آسيا تبديل شده است.
نماينده رسمي سازمان خوارو بار کشاروزي ملل متحد فائو در جلسه بررسي نهايي اين موضوع در مرکز تحقيقات آرتمياي کشور در اروميه گفت : استان آذربايجان غربي با داشتن مرکز تحقيقات آرتميا و امکانات موجود در کنار درياچه اروميه مي تواند به عنوان مرجع تحقيقات آبزيان نقش بسزايي در تحقيقات توسعه ذخائر آرتميا و توسعه صنعت آبزي پروري در جهان داشته باشد.
وي گفت : در صورت تحقق اين امر 17 کشور آسيايي زير نظر اين مرکز تحقيقات خود را در زمينه آرتميا ادامه خواهد داد.
دکتر استيفان، همچنين بر گسترش روابط اين مرکز با مراکز تحقيقاتي بين المللي ديگر تاکيد کرد و گفت : آرتمياي درياچه اروميه يکي از گونه هاي با ارزش جهان است که به مطالعات تکميلي و سرمايه گذاري بيشتر نياز دارد.
اسدپور رئيس مرکز آرتمياي کشور نيز در اين جلسه به تاريخچه اهميت درياچه اروميه ،راهکارهاي توسعه و نتايج تحقيقاتي مرکز اشاره و اضافه کرد : استحصال کيتون و کيتوزان از پوسته آرتميا ، توليد 5 نوع ماده جديد از آرتميا و پرورش آرتميا در استخرهاي خاکي و بتوني از مهم ترين طرح هايي است که در اين مرکز به نتايج مثبتي در خصوص آنها دست يافتيم.

اختصاص 60 ميليارد ريال اعتبار به تکميل عمليات احداث کارخانه سيمان خوي
به منظور تکميل کارهاي اجرايي ساخت کارخانه سيمان خوي 60 ميليارد ريال تسهيلات پرداخت مي شود.
فرماندار خوي در جلسه بررسي و رفع موانع ساخت اين کارخانه که با حضور مشاور اقتصادي استاندار و مديران بانک هاي عامل برگزار شد ، گفت : پرداخت اين تسهيلات از محل اعتبارات بنگاه هاي زودبازده اقتصادي به تصويب رسيده و به زودي از طريق 3 بانک عامل در اختيار مجريان اين طرح بزرگ قرار مي گيرد .
سيدعلي محمودي ، با تاکيد بر رفع موانع موجود در راه ساخت اين کارخانه اظهار اميدواري کرد که با پرداخت اين تسهيلات اين کارخانه از سرعت خوبي برخوردار مي شود .
مديرعامل کارخانه سيمان خوي نيز در اين جلسه پيشرفت فيزيکي اين طرح را ، 40 درصد اعلام کرد و افزود : تاکنون براي ساخت اين کارخانه 300 ميليارد ريال اعتبار هزينه شده است.
نقي زاده ، ظرفيت توليد اين کارخانه را يک ميليون تن سيمان خاکستري در تيپ هاي 3،2،1 ذکر کرد و گفت : در صورت جذب به موقع تسهيلات اين کارخانه در اوايل سال 87 آماده بهره برداري مي شود . وي گفت : با بهره برداري از اين طرح براي 500 نفر به صورت مستقيم و 5 هزار نفر به صورت غيرمستقيم شغل ايجاد مي شود .

ساخت 270 مدرسه توسط خيرين مدرسه ساز
سومين همايش قدرداني از بانوان خير مدرسه ساز آذربايجان غربي در اروميه برگزار مي شود .
مديرعامل مجمع خيرين مدرسه ساز آذربايجان غربي با بيان اين مطلب گفت: 12 نفر از بانوان خير مدرسه ساز که تاکنون 12 باب مدرسه با 35 کلاس درس را در مناطق محروم استان ساخته اند ، در اين همايش تجليل مي شود .
آخونديان با اشاره به فعاليت 13 خير مدرسه ساز آقا و خانم در آذربايجان غربي گفت : اين افراد طي 9 سال گذشته بيش از 310 ميليارد ريال براي ساخت 567 باب مدرسه با 2 هزار و 237 کلاس درس را تعهد کرده اند . وي گفت : خيرين مدرسه ساز تاکنون با 210 ميليارد ريال اعتبار بيش از 270 باب مدرسه با يک هزار و 51 کلاس درس را در مناطق محروم استان ساخته اند .

جشن سبز در اروميه
به دنبال کسب رتبه نخست آذربايجان غربي در خصوص ثبت آثار تاريخي در فهرست آثار ملي ، جشن سبز در اروميه برگزار شد .
در اين مراسم اشتري رئيس سازمان ميراث فرهنگي ، صنايع دستي و گردشگري آذربايجان غربي گفت: اين استان از مناطق تاريخي و باستاني کشور است که آثار بر جاي مانده از تمدن هاي بشري در آن قابل مشاهده است.وي با اشاره به اينکه ، 500 اثر و بناي تاريخي امسال در اين استان در فهرست آثار ملي به ثبت رسيده ، افزود : جهت مستندنگاري ، ثبت و تعيين حريم آثار تاريخي استان ، امسال 120 ميليون تومان اعتبار اختصاص يافت که در اين کار از 30 کارشناس عمران ، مرمت ، معماري و باستان شناس استفاده شد .

فروردين ماه سال 86 گشايش مي يابد ;
نمايشگاه علوم قرآني در اروميه
نمايشگاه علوم قرآني آذربايجان غربي فروردين ماه سال 86 در اروميه گشايش مي يابد . مدير کل فرهنگ و ارشاد اسلامي آذربايجان غربي در جلسه کارگروه فرهنگ و هنر آذربايجان غربي با اعلام اين خبر گفت : اين نمايشگاه هفته سوم فروردين در مجتمع فرهنگي هنري اروميه برگزار مي شود و در آن قرآن هاي خطي و قرآن هاي نفيس چاپ کشور ، نرم افزارهاي قرآني ، ، طراحي و کارهاي حجمي و کتاب هاي قرآني براي کودکان و نوجوانان به نمايش گذاشته مي شود . غفاري آذر ، برگزاري محفل انس با قرآن کريم ، مسابقات مقاله نويسي ، شعر و داستان هاي قرآني و همايش هم انديشي قرآن را ، از برنامه هاي ديگر نمايشگاه علوم قرآني آذربايجان غربي عنوان کرد.

توزيع کارت هاي همياري پليس بين دانش آموزان
تعداد 6 ميليون کارت همياري پليس بين دانش آموزان مقاطع ابتدايي سراسر کشور توزيع شد .
معاونت راهنمايي و رانندگي آذربايجان غربي با اعلام اين خبر در جمع خبرنگاران رسانه ها اظهار داشت : اين کارت ها به منظور بالا رفتن آگاهي دانش آموزان و تذکر آنها به والدين در هنگام رانندگي توزيع شد و در حقيقت اين دانش آموزان همکاران پليس در خودروها هستند .
سرهنگ رزمي ، همچنين از اجراي طرح ويژه نوروزي طي 3 مرحله در استان خبر داد و افزود : اين طرح به منظور روان سازي ترافيک و کاهش آمار تصادفات در جاده ها و شهرهاي استان اجرا مي شود . وي همچنين راه اندازي تيم هاي گشت کنترل نامحسوس ، اجراي طرح هاي محدوديت ترافيکي وسايل نقليه , ساماندهي 200 دستگاه خودروي مسافربري شخصي و بازگشايي طرح زيرگذر و روگذر شيخ شلتوت را از اقدامات راهنمايي رانندگي استان ذکر کرد.

اعزام کاروان راهيان نور به مناطق جنگي جنوب کشور
نخستين گروه کاروان راهيان نور شهرستان اروميه براي بازديد از مناطق عملياتي دوران دفاع مقدس عازم جنوب کشور شدند . گفتني است اين گروه 175 نفره متشکل از اعضاي گردان هاي عاشورا و جنگ نوين بسيج ادارات اروميه به مدت يک هفته از مناطق عملياتي دوران دفاع مقدس در جنوب کشور از جمله خرمشهر ، هويزه ، انديمشک و طلائيه بازديد مي کنند .


 اجراي طرح کاهش عوارض خدمات دولتي در نظرآباد

ساوجبلاغ - خبرنگار آفرينش
فرماندار نظرآباد از اجراي طرح کاهش 40 تا 50 درصدي عوارض در بخش خدمات دولتي و عمومي در اين شهرستان خبر داد .
علي حدادي گفت : اجراي اين طرح با هدف تحصيل رضايت مردم و ارائه خدمات مناسب به آنها به مدت يک سال در شهرستان نظرآباد ادامه دارد .
وي افزود : براساس اين طرح ، نرخ عوارض در بخش هاي خدماتي همچون ساخت و سازها در مناطق شهري و روستايي ، اخذ اشتراک آب ، برق ، گاز ، فعاليت هاي عمراني ، زيربنايي و طرح هاي اشتغالزا کاهش مي يابد .
حدادي گفت : اين طرح به بخشداري ها و مراکز دولتي و عمومي شهرستان نظرآباد ابلاغ شده و دستگاه هاي اجرايي موظف به رعايت آن هستند .
وي ادامه داد : اجراي اين طرح نقش بسزايي در قانونمند کردن فعاليت ها به ويژه در بخش ساخت و سازهاي اين شهرستان دارد .
فرماندار نظرآباد افزود : از سوي ديگر به علت فقر مالي عده زيادي از مردم در سال هاي اخير نتوانسته اند عوارض خدماتي همچون انشعاب برق ، آب و گاز را پرداخت کنند و از امکانات خدماتي قانوني بهره مند شوند .
حدادي يادآور شد : هر چند اجراي اين طرح در کاهش درآمد دولت تاثير دارد اما حمايت از مردم و جلب رضايت آنان مهم تر از هر چيز ديگري است.

تشکيل کانون بانوان نخبه در نظرآباد

ساوجبلاغ - خبرنگار آفرينش
رئيس اداره تبليغات اسلامي نظرآباد از تشکيل کانون بانوان نخبه در اين شهرستان خبر داد .
حجت الاسلام سيدحسين کوششي افزود : تاکنون 20 نفر از بانوان نخبه نظرآباد براي عضويت در اين کانون شناسايي شده اند . وي افزايش مشارکت پذيري زنان فعال در عرصه هاي اجتماعي و فرهنگي اين شهرستان و بهره گيري از توانمندي هاي علمي و فردي آنان در توسعه فرهنگ اسلامي را ، از اهداف تشکيل اين کانون ذکر کرد .
کوششي خاطرنشان کرد : اعضاي کانون ، در هر زماني که دستگاه هاي اجرايي نياز به خدمات رساني آموزشي و فرهنگي داشته باشند ، مي توانند افراد هدف را تحت پوشش قرار دهند .

آموزش امداد و نجات  به 9700 دانش آموز
سپاه ناحيه رباط کريم
رباط کريم - خبرنگار آفرينش
مسئول آموزش سپاه ناحيه رباط کريم در گفت  وگويي با خبرنگار ما گفت : 9700 نفر از دانش آموزان دوره متوسطه شهرستان توسط قسمت آموزش سپاه ناحيه رباط کريم با هدف بالا بردن قدرت بازدارندگي در مقابله حوادث مترقبه و غيرمترقبه  ، آموزش هاي لازم را فرا گرفتند .
عذيري همچنين يادآور شد : در اين دوره از آموزش که يک ماه به طول انجاميد دانش آموزان آموزش هاي امداد و نجات و مقابله با بمباران هاي هوايي و شيميايي را فرا گرفتند .

24 اسفند ماه برگزار مي شود ;
همايش ارشاد و معاضدت قضايي در يزد

يزد - خبرنگار آفرينش
رئيس اداره ارشاد و معاضدت قضايي دادگستري کل استان يزد از برپايي همايش ارشاد و معاضدت قضايي با هدف ارتقا» کيفيت و تسريع در روند دادرسي در استان خبر داد و گفت : در راستاي اجراي بند 17 از سياست هاي کلي نظام در بخش قضايي مصوب مقام معظم رهبري مبني بر گسترش نظام معاضدتي و مشاوره قضايي و همچنين بند 19 برنامه تفصيلي پنج ساله دوم قوه قضائيه مبني بر ايجاد و گسترش موسسات مدني ارشاد و معاضدت قضايي و آموزش و آگاه سازي قضايي اين همايش به مدت يک روز در تاريخ 24 اسفند ماه سال جاري در يزد برگزار مي شود .
مجيد کارگران بافقي افزود : اين همايش با حضور کليه قضات ، وکلا» و مشاورين حقوقي قوه قضائيه استان يزد برپا مي شود و در آن در خصوص راهکارهاي رفع اطاله دادرسي و نحوه تسريع در رسيدگي به پرونده ها تبادل نظر مي شود . معاون قضايي دادگستري شهرستان يزد و رئيس اداره ارشاد و معاضدت قضايي استان با اشاره به نقش قضات ، وکلا» و مشاورين قضايي در رسيدگي به پرونده ها افزود : افزايش آگاهي اين افراد نقش اساسي در ارتقا» سطح دادرسي و احقاق حقوق مردم خواهد داشت و زمان رسيدگي پرونده ها را کوتاه تر مي کند . وي در پايان از اساتيد دانشگاه ، محققين ، پژوهشگران ، قضات ، وکلا» ، مشاورين قضايي و دانشجويان خواست به منظور کمک به اين همايش مقالات و پژوهش هاي خويش را حداکثر تا تاريخ بيستم اسفند ماه به اداره ارشاد و معاضدت قضايي يزد ارسال کنند .

تجمع گروهي از مردم پرديس
در اعتراض به شرکت آب و فاضلاب

رودهن - خبرنگار آفرينش
گروهي از مردم ساکن در فاز 4 شهر جديد پرديس در اعتراض به قطعي و افت فشار آب مصرفي مورد نيازشان ، در  خيابان تجمع کردند . اين تجمع باعث بسته شدن جاده اصلي فاز 4 شد که سرانجام با دخالت نيروي انتظامي و قول مساعد و همکاري مدير کل شرکت آب و فاضلاب جهت تامين نياز و رفع مشکلات آبرساني به ساکنان شهر ، بعد از يک ساعت راه گشوده شد . مدير کل شرکت آب و فاضلاب شرق استان تهران با بيان اينکه هم اکنون آب مصرفي شهر جديد پرديس از طريق 7 حلقه چاه عميق تامين مي شود ، افزود : کمبود آب مصرفي نيز از طريق تانکرهاي آبرساني تامين مي شود.   وي ادامه داد : 3 حلقه چاه عميق ديگر نيز سال 86 به آنها اضافه مي شود. گفتني است روز پنج شنبه 85/12/17 جلسه اي به منظور حل مسائل و مشکلات اهالي فاز 4 در حسينيه اين شهرک برگزار مي شود .

اتصال 182 دستگاه اجرايي اردبيل
به شبکه الکترونيکي

اردبيل - خبرنگار آفرينش
دبير کارگروه فن آوري اطلاعات استان اردبيل گفت : از زمان راه  اندازي شبکه دولت بيش از 182 دستگاه اجرايي استان اردبيل عضو اين شبکه شده است .
به گزارش خبرنگار آفرينش ، کريم سبزعلي زاده در جلسه هماهنگي کميته هاي فني کارگروه فن آوري اطلاعات استان با اعلام اين مطلب افزود : نظارت بر تحقق تصميمات شوراي عالي فن آوري اطلاعات کشور در استان از جمله وظيفه ملي اين کارگروه است . لذا اعتبارات مربوط در راستاي سياست اين شورا بايد هزينه شود . وي با بيان اينکه حدود 182 دستگاه اجرايي عضو شبکه دولت در استان هستند ، از آمادگي دبيرخانه کارگروه براي پيوستن کليه ادارات شهرستان هاي استان ، دهياري ها و مراکز ICT روستايي به شبکه دولت در سه سال آينده خبر داد .وي با تاکيد بر فرهنگ سازي و اطلاع  رساني در خصوص فن آوري اطلاعات ، افزود : تاکنون در بخش فن آوري اطلاعات 6 ميليارد تومان در استان هزينه شده است.


نسخه چاپي ارسال به دوستان
 
ورزشي
سياسي و سياسي خارجي
هنري
استانها و شهرستانها
پزشکي و علمي
دانشگاه و خبر
دانشگاه
اقتصادي
گزارش تصويري روز
آگهي هاي روزنامه آفرينش
صفحه اصلی - شناسنامه آفرینش - آرشیو آفرینش - ارتباط با ما - درخواست اشتراک - پیوندها - جستجوی پیشرفته