جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
پیوندها ÏÑíÇÝÊ Pdf ÏÑÎæÇÓÊ ÇÔÊÑǘارتباط با ماآرشيوشناسنامهصفحه اصلي
تاریخ 1385/12/15 - روزنامه مستقل سراسري صبح ايران - (سه شنبه) نسخه شماره 2716

 شرايط زيست محيطي در يزد بحراني است  

 يزد - خبرنگار آفرينش
نماينده ولي فقيه و امام جمعه يزد گفت : شرايط زيست محيطي در اين استان روز به روز بحراني تر مي شود .
حجت الاسلام والمسلمين صدوقي در آستانه هفته منابع طبيعي و در ديدار با اعضاي ستاد سبز و کارکنان اداره کل منابع طبيعي استان يزد ، گفت : با توسعه صنعت مخالف نيستيم ولي به ازاي احداث هر کارخانه لازم است درختکاري و فضاي سبز مناسب ايجاد شود .
وي گفت : در سطح شهر درختان کهنسال به سادگي بريده مي شود و براي سهولت تردد اتومبيل ها سلامت شهروندان را با قطع درختان به خطر مي اندازيم .
وي خاطرنشان ساخت : عده اي با حسن نيت درخت مي کارند ، عده اي با حسن نيت از آن مراقبت مي کنند و عده اي با حسن نيت آن را قطع مي کنند . چرا که براي شهرسازي و آينده شهر برنامه مشخص نداريم .
صدوقي گفت : کمبود آب در استان يزد به معناي کم کردن توسعه فضاي سبز و درختکاري نيست ، بلکه بايستي از منابع آبي موجود استفاده بهينه کنيم .
وي همچنين خواستار همکاري و هماهنگي ميان دستگاه هاي استان به منظور توسعه فضاي سبز شد و از برنامه ها و فعاليت هاي تدارک ديده شده در طول هفته منابع طبيعي قدرداني کرد .
در اين ديدار مدير کل منابع طبيعي يزد هم توجه به توسعه پايدار را با توجه به اقليم خشک و شکننده در استان يزد خواستار شد .
مهندس ابراهيم محيطي گفت : تاکنون و با تلاش دستگاه هاي دولتي 1100 هکتار فضاي سبز ايجاد شده اين در حالي است که تنها در محدوده دشت يزد - اردکان 45 هزار هکتار باغ موجود است .
وي خاطر نشان کرد : در حالي که حفظ اين ميزان باغ و فضاي سبز بايستي مورد حفاظت و نگهداري قرار گيرد ، متاسفانه به خاطر ارزش افزوده زمين شاهد تخريب سريع باغات هستيم .
وي با اشاره به اينکه اتفاقات ناگوار در حوزه زيست محيطي استان يزد در حال رخ دادن است ، خواستار چاره انديشي و برنامه ريزي مناسب در اين زمينه شد .


نسخه چاپي ارسال به دوستان
 
ورزشي
سياسي و سياسي خارجي
هنري
استانها و شهرستانها
پزشکي و علمي
دانشگاه و خبر
دانشگاه
اقتصادي
گزارش تصويري روز
آگهي هاي روزنامه آفرينش
صفحه اصلی - شناسنامه آفرینش - آرشیو آفرینش - ارتباط با ما - درخواست اشتراک - پیوندها - جستجوی پیشرفته