جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
پیوندها ÏÑíÇÝÊ Pdf ÏÑÎæÇÓÊ ÇÔÊÑǘارتباط با ماآرشيوشناسنامهصفحه اصلي
تاریخ 1385/12/15 - روزنامه مستقل سراسري صبح ايران - (سه شنبه) نسخه شماره 2716

  راهکار هاي موثر در تشديد انگيزش کارکنان 

 آيا مي دانيد محرک چيست؟
 
آيا مي دانيد چه عاملي باعث تحريک انگيزه يک کارمند مي شود ويا اينکه چه عاملي موجب مي شود که کارمند کار خود را انجام دهد ؟
جواب به سوال همان کليد ايجاد انگيزه کارمندان ونيز خرسندي کارفرما است. مهم تر از يافتن عامل محرک اين است  که بدانيم آيا آن محرک توانايي تحريک انگيزه کارمندان ونيز خرسندي کارفرما را دارد وآيا مي توان به تدريج ميل به انجام کار را در ذهن آنها به وجود آورد؟
پاسخ به اين سوال وموارد مشابه به آن، همان چيزي است که مي بايد هميشه در ذهن کارفرما باشد. البته اگر او مايل به ايجاد محيط کاري موثر وپربار باشد، مطمئنا هرکسي مي داند که فقدان انگيزه، عاملي مهلک است.
به عقيده مردم مهمترين تحريک انگيزه يک کارمند چيست؟
غالبا مبناي تفکر بيشتر مردم اين است که پول، در راس انگيزه هاي کاري يک کارمند قرار دارد، اما واقعا چنين است؟
طبيعتا دريافت حقوق بالا رضايت بيشتري را نيز به همراه دارد. تامين نيازهاي مالي، يک مقوله کاملا ضروري است. در بسياري از شرکت ها پول، به عنوان عامل مشوق به کار مي رود. آيا اين کار درستي است؟ الزاما نه. پول نقد، محرکي است که هميشه درميان مردم محبوب بوده وهمواره انتخابي مناسب براي  تحريک انگيزه کارمند است، چرا که هيچ کس از پول بدش نمي آيد.
در حقيقت کارمنداني که ادعا دارند، پول عامل تحريک انگيزه شان است، بيشتراز بقيه کار مي کنند واين به خاطر آن است که آنها موارد ديگر تشويق را نمي شناسند.
در چارچوب ذهني ما اين توضيح نقش بسته است که: بهتر است پاداش و پول بيشتري به من دهند، به خاطر اينکه چيزي جز کار، عايدم نمي شود. به بيان ديگر اينکه، چيز ديگري غيراز پول نيست که کارمند آن را دريافت نمايد.سهم کارمند، چيزي است که بتواند انگيزه وي را افزايش دهد. اگر يک کارمند بتواند به طور منظم، تفکرات، ايده ها وپيشنهادات خود را در مسائل پيرامون وارد کند يا قادر به تنظيم فعاليت هاي کاري خود باشد، به موفقيتي مستمر دست يافته است. اين عامل موجب مي شود که کارمند احساس اهميت کند وبه دنبال آن، انگيزه کارمند افزايش مي يابد.به رسميت شناختن کارمندان شکل گيري براي ايجاد انگيزه است. نتيجه عکس ايجاد انگيزه، هنگامي روي مي دهد که کارمند مدام درحال شنيدن اين مطلب باشد که نمي تواند کارش را به درستي انجام دهد. کارمندان ملزم به انجام صحيح امور هستند ولي گاهي اوقات پيش مي آيد که يک کارمند در کارهايش دچار اشتباه شود ، ازاين رو بهتراست هنگامي که فعاليتي را به درستي انجام داد مورد تشويق و تحسين قرار گيرد.
عامل ديگر براي تقويت انگيزه، اين است که کارمند احساس کند که مورد احترام دوستان و همکارانش مي باشد. عوامل منفي را ازمحل کار دور کنيد وبه کارمندان اجازه رقابت منفي و يا به تعبيري از آب گل آلود ماهي گرفتن را ندهيد. به آنها اطمينان دهيد که شما هم با کارمند زيردستان چنين برخوردي را نداريد.
موارد فوق نه تنها، از لحاظ اخلاقي ناپسند مي باشد، بلکه باعث کاهش انگيزه هم  مي شود.عامل ديگري که براي ايجاد انگيزه اهميت دارد اين است که کارمند احساس کند درمحل کارخود نقش مفيد و مهمي را ايفا مي کند.هرگاه کارمند احساس کند با آنچه که در شرکت يا سازمان روي مي دهد، مطابق نيست، اين حس دراو به وجود مي آيد که او فرد مهمي نيست. البته اين پيامي نيست که موجب افزايش انگيزه  وي  شود.
بهتراست بطور دائم اطلاعات لازم را دراختيار کارمندان بگذاريد و به آنها اجازه دهيد که بدانند چه کاري در شرکت انجام مي شود، تا بتوانند راه درست را اتخاذ کنند. فرد انعطاف پذيري باشيد، تمام تلاش خود را بکنيد تا کارمندان مطمئن شوند که گرفتار مقررات دست وپاگير نشده اند.
اگر يک کارمند قادر به حل مشکلات خود نباشد، به خاطراين است که قوانين زياد شرکت، هوش وهواس معمول وي را مختل کرده ودراين هنگام تنها حسي که به او دست مي دهد، نااميدي است که درايجاد انگيزه نقشي ندارد.
وقتي که افراد رده هاي بالاتر در انجام پروژه هاي کاري، کنترل مستمر داشته باشند، به دنبال آن اعتماد به نفس کارمندان کم شده و انگيزه آنان نيز کاهش مي يابد، با کارمندان ارتباط برقرار کنيد ودر پي يافتن موارد علاقه وعدم علاقه کارمندان خود باشيد. خيلي اوقات صحبت کردن با کارمندان به آنها مي فهماند که شما بيش از اينکه بخواهيد درپي سودمندي وبازدهي شرکت باشيد، دلسوز آنها هستيد.
توجه به اين نکات باعث شناخت بيشترو بهتر عوامل تحريک کننده کارمندان وترقي شما خواهد شد:
-1 روي کمک وهمکاري کارمندان حساب کنيد.
-2 کارمندان رابه رسميت بشناسيد وبه آنها احترام بگذاريد.
-3 کارمندان رادرجريان امور شرکت قرار دهيد.
-4 انعطاف پذير باشيد وکارمندان خود را مطمئن سازيد تاجايي که مقدور است مقررات دست وپاگير را حذف کنيد.
-5 توجه داشته باشيد که کنترل دائم از سوي رده هاي بالاتر، شرکت را به سمت تنزل مديريت پيش برده وباعث عدم انگيزه مي شود.
-6 کارمندان را از وجود منابع کافي وقابل دسترس مطمئن سازيد.
-7 محيط کاري شاد ومطبوعي را براي آنها ايجاد کنيد.
-8 با کارمندان خود ارتباط و گفتگوي فردي و گروهي داشته باشيد.
روشنک جانجاني
کارشناس امور مالي


نسخه چاپي ارسال به دوستان
 
ورزشي
سياسي و سياسي خارجي
هنري
استانها و شهرستانها
پزشکي و علمي
دانشگاه و خبر
دانشگاه
اقتصادي
گزارش تصويري روز
آگهي هاي روزنامه آفرينش
صفحه اصلی - شناسنامه آفرینش - آرشیو آفرینش - ارتباط با ما - درخواست اشتراک - پیوندها - جستجوی پیشرفته