جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
پیوندها ÏÑÎæÇÓÊ ÇÔÊÑǘارتباط با ماآرشيوشناسنامهصفحه اصلي
تاریخ 1392/11/26 - روزنامه سراسري صبح ايران(شنبه) نسخه شماره 4645

 کميسيون امنيت درواكنش به ربودن مرزبانان ايراني؛
 گروهک جيش‌العدل طرف حساب ما نيست، پاکستان بايد پاسخگو باشد 

 رييس کميسيون امنيت ملي و سياست خارجي مجلس با تاکيد بر لزوم پاسخگو بودن دولت پاکستان در قبال ربوده شدن چند ايراني در مرز اين کشور در عين حال تاکيد کرد که وقوع يک حادثه به معني ناامني کشور نيست و نمي‌توان تمام رابطه با يک کشور را به خاطر چند مسئله خدشه‌دار کرد.

علاءالدين بروجردي در گفت‌وگو با ايسنا، اظهار کرد: در کشوري به وسعت ايران يک حادثه به معني ناامني نيست، بخصوص اين‌که متاسفانه در کنار مرزهاي ما کشورهاي بحران‌زده و ناامن زيادي هستند. عراق و تا حدودي افغانستان مشکلاتي دارند و تروريست‌ها هم در منطقه فعال هستند و آمريکايي‌ها از آن‌ها حمايت مي‌کنند.

وي افزود: در چنين شرايطي ارزيابي ما از امنيت ملي و امنيت کشورمان و مرزهاي‌مان يک ارزيابي مثبت است. اما يک حادثه هم براي ما مهم است و به همين دليل در مورد حادثه اخيري که اتفاق افتاده، وزارت خارجه، کشور و اطلاعات موضوع را پيگيري مي‌کنند و قرار است هياتي از سوي وزارت کشور به پاکستان براي مذاکره اعزام شود زيرا مسئوليت امنيت با دولت‌هاست و دولت پاکستان طبيعتاا بايد در مورد گروه‌هاي تروريستي که از مرز مشترک آن کشور وارد مي‌شوند و به آن‌جا برمي‌گردند،‌ پاسخگو باشد.

رييس کميسيون امنيت ملي و سياست خارجي مجلس در مورد تاثير ربوده شدن چند سرباز ايراني در روابط بين ايران و پاکستان خاطرنشان کرد: در مرز ترکيه هم ما سال‌هاست که مشکل مشابهي داريم و گروهک پژاک در روستاهاي مرزي آن منطقه مشکلاتي ايجاد مي‌کند ولي ما تمام رابطه را با چند مسئله گره نمي‌زنيم؛ زيرا قدرت‌هاي بزرگ هم از اين طريق به دنبال تخريب رابطه ما با همسايگان‌مان هستند اما دولت‌هاي همسايه حتما بايد در قبال حوادثي که در مرز کشورشان اتفاق مي‌افتد پاسخگو باشند.

وي ادامه داد: هياتي که قرار است به پاکستان اعزام شود به دنبال پيگيري قضيه و حل مشکل است و با توجه به اين‌که مسئوليت امنيت کشور به عهده وزارت کشور است؛ بنابراين شاکله اصلي هيات اعزامي را خود وزارت کشور تشکيل مي‌دهد.

وي درباره درخواست گروهک تروريستي جيش‌العدل براي مذاکره نيز اظهار کرد: اين گروهک‌ها نيز طرف حساب ما نيستند بلکه طرف حساب ما دولت پاکستان است و اگر مذاکره‌اي قرار است انجام شود، خود آن‌ها بايد اين کار را بکنند.


نسخه چاپي ارسال به دوستان
 
سياسي
خبر دانشگاه
دانش و پژوهش
اقتصاد و بازار
مرز پر گهر
در قلمرو ورزش
آگهي
صفحه اصلی - شناسنامه آفرینش - آرشیو آفرینش - ارتباط با ما - درخواست اشتراک - پیوندها - جستجوی پیشرفته