جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
پیوندها ÏÑÎæÇÓÊ ÇÔÊÑǘارتباط با ماآرشيوشناسنامهصفحه اصلي
تاریخ 1392/11/26 - روزنامه سراسري صبح ايران(شنبه) نسخه شماره 4645

 ميز خبر 

صديقي:

ايران به خاطر تحريم‌ها تن به مذاكره نداده است

حجت الاسلام کاظم صديقي در خطبه هاي امروز نماز جمعه تهران با اشاره به راهپيمايي 22 بهمن، گفت: 22 بهمن سالروز وعده تحقق خدا و پيروزي نور بر ظلمت، پيروزي ايمان بر کفر، پيروزي معنويت بر بي ديني، پيروزي خون بر شمشير و پيروزي ولايت بر سلطنت است.به گزارش مهر، وي تاکيد کرد: بايد دنيا و مذاکره کنندگان بدانند ملت ايران شجاع و مقاوم است و به خاطر شکم و مشکلات اقتصادي از عزت و اقتدارش سر سوزني کوتاه نخواهد آمد.

صديقي افزود: البته مخالف مذاکره نيستيم اما اين توهم که مردم ايران به دليل تحريم تن به مذاکره داده اند، يک توهم انحرافي است.

خطيب نماز جمعه تهران با اشاره به اظهارات گستاخانه اخير برخي از مقامات آمريکايي گفت: نجابت برخي از افراد داخلي ما و فضاسازي بعضي از عناصر فريب خورده غرب دشمن را به اشتباه انداخت و به اين بي ادبي و جسارت کرد که ملت ايران را صدقه سر خود بدانند آنهم با پول خودمان که مختصري برگشت که مردم ايران در روز 22 بهمن با شعارهاي خود جواب دندان شکني به اين جهان خوار که دارد از پول ما و ديگر ملت ها تغذيه مي کند داد.

تصويب قانون "مرگ خودخواسته" در بلژيک

پارلمان بلژيک روز گذشته قانون مرگ خود خواسته براي کودکان را تصويب کرد.

به گزارش عصر ايران به نقل از خبرگزاري فرانسه بر اساس قانون جديد تصويب شده که دو ماه پيش در مجلس سناي بلژيک نيز تصويب شده بود، از اين پس کودکاني که داراي بيماريهاي لاعلاج هستند مي توانند در صورت موافقت خود، والدين و پزشک شان درخواست مرگ خودخواسته کنند.

بلژيک نخستين کشور جهان است که قانون مرگ خودخواسته (اوتانازي) را براي کودکان تصويب مي کند و در هلند نيز پيشتر قانون مشابهي تصويب شده است اما براي کودکان بالاي 12 سال است.

بلژيک، هلند و لوکزامبورگ که در اصطلاح به جمع اين سه کشور اروپايي کشورهاي بنلوکس مي گويند پيشتر به شهروندان خود حق مرگ خود خواسته داده اند.طبق آمارها سالانه بيش از 1400 بلژيکي بيمار از حق مرگ خودخواسته استفاده مي کنند.

اين افراد بيشتر از بيماران سرطاني و لا علاجي اند که درماني براي بيماري آنها وجود ندارد.

ايران دريافت بدهي‌هاي نفتي هند را خواستار شد

رويترز به نقل از منابع آگاه هندي گزارش داد که ايران از هند خواسته‌ است تحت توافق هسته‌اي موقتي ژنو، 1.5 ميليارد دلار از بدهي‌هاي خود را که هزينه خريد نفت از ايران است را به تهران پرداخت کند.

اگر پرداخت اين مبلغ تاييد شود، هند پس از ژاپن و کره جنوبي سومين شرکتي خواهد بود که پرداخت بدهي‌هاي خود به ايران را انجام مي‌دهد.به گزارش خبرگزاري رويترز، اين پرداخت‌ها منوط به اين هستند که ايران به تعهده خود در قبال توافق ژنو و توقف بخش‌هايي از فعاليت‌هاي هسته‌اي عمل کند.

يکي از منابع هندي گفت که پالايشگاه‌هاي هند 3 ميليون دلار از هزينه‌هايي را که بايد به ايران پرداخت شود در اختيار دارند و بخش ديگر پولي که تهران از هند طلب دارد در حسابي در بانک UCO است.

يکي از منابع آگاه هندي گفت: از 4.2 ميليارد دلاري که ما بدهکاريم، ايران خواستار 1.5 ميليارد دلار شده است.

اين منبع افزود که تهران درخواست دريافت بدهي‌هاي خود را از هر چهار خريدار اصلي آسيايي‌اش (ژاپن، کره جنوبي،‌هند و چين) به آمريکا ارائه کرده است.


نسخه چاپي ارسال به دوستان
 
سياسي
خبر دانشگاه
دانش و پژوهش
اقتصاد و بازار
مرز پر گهر
در قلمرو ورزش
آگهي
صفحه اصلی - شناسنامه آفرینش - آرشیو آفرینش - ارتباط با ما - درخواست اشتراک - پیوندها - جستجوی پیشرفته