جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
پیوندها ÏÑíÇÝÊ Pdf ÏÑÎæÇÓÊ ÇÔÊÑǘارتباط با ماآرشيوشناسنامهصفحه اصلي
تاریخ 1385/12/15 - روزنامه مستقل سراسري صبح ايران - (سه شنبه) نسخه شماره 2716

 عضو کميسيون آموزش و تحقيقات مجلس:
 دانشگاه آزاد اسلامي الگوي موفق پيمودن مرزهاي دانش است 

آفرينش: دانشگاه آزاد اسلامي در پيمودن مرزهاي دانش به عنوان الگويي موفق در بين کشورهاي در حال توسعه عمل کرده است.
دکتر حميد سعادت، عضو کميسيون آموزش و تحقيقات و نماينده مردم نجف آباد در مجلس شوراي اسلامي با بيان اين مطلب گفت: دانشگاه آزاد اسلامي با دارا بودن پتانسيل هاي بالا در بحث تحقيقات و فن آوري هاي نوين خط شکن است.
وي با اشاره به درخشش و موفقيت هاي دانشجويان دانشگاه آزاد در عرصه هاي بين المللي نظير دستاورد مخترع و پژوهشگر واحد نجف آباد در اختراع فن آوري هوش مصنوعي براي نخستين بار در جهان، گفت: مسوولان کشور بايد با حمايت هاي مالي، معنوي و علمي، پژوهشگران برجسته کشور را ياري دهند تا از مهاجرت آنان به خارج از کشور جلوگيري شود.
دکتر سعادت ادامه داد: دانشگاه آزاد اسلامي از نظر کميت، رشد بسيار مطلوبي داشته و از اين پس بايد تمام توان خود را در جهت توسعه فن آوري هاي نوين، نانوتکنولوژي، بيوتکنولوژي، فن آوري هاي هسته اي و زيست فن آوري به کار گيرد.
وي گفت: هزينه تمام شده در مقاطع تحصيلات تکميلي دانشگاه آزاد اسلامي به مراتب کمتر از دانشگاه هاي دولتي شبانه، پيام نور و غير انتفاعي است و مجلس و دولت بايد با پرداخت يارانه و وام هاي دراز مدت اين مجموعه آموزش عالي را کمک کنند.
عضو کميسيون آموزش و تحقيقات مجلس با اشاره به پيشنهاد افزايش سقف وام دانشگاه ها در سال 86 خاطرنشان کرد: در بودجه سال 86، اختصاص مبلغ 240 ميليارد تومان وام براي دانشگاه ها قابل پيش بيني است که اميدواريم با مطرح شدن در صحن علني مجلس مورد موافقت قرار گيرد.


نسخه چاپي ارسال به دوستان
 
ورزشي
سياسي و سياسي خارجي
هنري
استانها و شهرستانها
پزشکي و علمي
دانشگاه و خبر
دانشگاه
اقتصادي
گزارش تصويري روز
آگهي هاي روزنامه آفرينش
صفحه اصلی - شناسنامه آفرینش - آرشیو آفرینش - ارتباط با ما - درخواست اشتراک - پیوندها - جستجوی پیشرفته