جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
پیوندها ÏÑíÇÝÊ Pdf ÏÑÎæÇÓÊ ÇÔÊÑǘارتباط با ماآرشيوشناسنامهصفحه اصلي
تاریخ 1385/12/15 - روزنامه مستقل سراسري صبح ايران - (سه شنبه) نسخه شماره 2716

 تا 4 سال آينده :
 سوابق تحصيلي و علمي جايگزين کنکور مي شود 

رييس کميسيون آموزش و تحقيقات مجلس شوراي اسلامي و رئيس منطقه 9 دانشگاه آزاد اسلامي گفت: سوابق تحصيلي و علمي جايگزين کنکور خواهد شد.
به گزارش ايسنا دکتر عباسپور در هشتاد و دومين گردهمايي روسا و مراکز منطقه 9 دانشگاه آزاد اسلامي، اظهار داشت: با بررسيهاي انجام شده اين طرح طي چهار سال آينده خود به خود منجر به حذف کنکور خواهد شد.
وي افزود: اکنون بسياري از مراکز آموزش عالي کشور در حال پذيرش دانشجو بدون کنکور هستند.  دکتر عباسپور ادامه داد: قانون مصوب سال 77 مجلس، دولت را مکلف مي کند که از طريق آزمون يک مرحله اي دانشجو در دانشگاه ها بپذيرد، ولي اگر اين طرح در دستور کار مجلس قرار گيرد و تصويب شود، مراکز آموزشي مجاز مي شوند در مقاطع کارداني ناپيوسته و کارشناسي آزمون نداشته باشند و در مابقي مقاطع هم سوابق تحصيلي در پذيرش دانشجو اعمال شود.
وي گفت: در اجراي اين طرح، درصد پذيرش سوابق تحصيلي بيشتر و درصد پذيرش کنکور کمتر خواهد بود و رفته رفته کنکور طي چهار سال حذف خواهد شد.
نماينده مردم تهران در مجلس در ادامه اعتبار اختصاصي دولت براي اجراي طرحهاي تحقيقاتي را هزار و 250 ميليارد تومان اعلام کرد و افزود: اين همان اعتبار سال 85 است که در بودجه سال 86 تغيير نکرده است.
وي در ادامه اظهار داشت: براي افزايش بودجه تحقيقاتي از طريق مجلس بنا داريم در صورت تصويب آن از طريق اعتبارات عمومي و درآمد عملياتي شرکتهاي دولتي اعتبار طرحهاي تحقيقاتي را به سه هزار ميليارد تومان در سال افزايش دهيم.
وي از پذيرش بي برنامه دانشجو در برخي دانشگاه ها انتقاد کرد و افزود: اين پذيرش موجب ايجاد اختلال در نظام آموزشي کشور شده است و بايد دقت شود به بدنه دانشگاه لطمه نخورد. سياست گسترش بدون کيفيت آموزشي موثر نيست و بايد کيفيت آموزشي مورد توجه قرار گيرد.  وي همچنين کيفيت آموزشي در مراکز آموزشي را در حد خوبي دانست و خاطرنشان ساخت: اکنون کيفيت آموزشي با بسياري از کشورهاي توسعه يافته قابل قياس است و در حال حاضر بيش از 2/5 ميليون دانشجو در سطح کشور مشغول به تحصيل اند.


نسخه چاپي ارسال به دوستان
 
ورزشي
سياسي و سياسي خارجي
هنري
استانها و شهرستانها
پزشکي و علمي
دانشگاه و خبر
دانشگاه
اقتصادي
گزارش تصويري روز
آگهي هاي روزنامه آفرينش
صفحه اصلی - شناسنامه آفرینش - آرشیو آفرینش - ارتباط با ما - درخواست اشتراک - پیوندها - جستجوی پیشرفته