جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
پیوندها ÏÑíÇÝÊ Pdf ÏÑÎæÇÓÊ ÇÔÊÑǘارتباط با ماآرشيوشناسنامهصفحه اصلي
تاریخ 1385/12/15 - روزنامه مستقل سراسري صبح ايران - (سه شنبه) نسخه شماره 2716

  وزير راه اعلام داد:
 تثبيت قيمت بليت قطار، اتوبوس و هواپيما در ايام نوروز 86 

وزير راه و ترابري از تثبيت قيمت بليت قطار، اتوبوس و هواپيما در ايام نوروز 86، خروج آزادراه تهران - شمال از تعليق، رفع تمام دست اندازها و چاله ها در راه هاي اصلي کشور، انتقال کليه پروازهاي خارجي فرودگاه  مهرآباد به فرودگاه بين المللي امام خميني (ره) تا پايان ارديبهشت 86 و اختصاص 500 ميليون دلار براي توسعه و تجهيز ناوگان ريلي و هوايي کشور در سال آينده خبر داد.
محمد رحمتي در گفت وگو با مهر گفت: از هم اکنون تمهيداتي اتخاذ شده که مردم در تعطيلات نوروزي در جاه هاي کشور با مشکلي مواجه نشوند.
از وي سوال شد که شما وعده داده بود به يابندگان دست انداز يا چاله در جاده هاي کشور از ابتداي سال 86 جايزه خواهيد داد; آيا هنوز بر تحقق اين وعده خود اصرار داريد؟
رحمتي پاسخ داد: بازسازي و بهسازي راه هاي ارتباطي کشور همچنان با جديت دنبال مي شود. براساس اطلاعات و گزارش هاي موجود، ديگر دست انداز يا چاله اي در راه هاي اصلي و راه هاي فرعي مهم کشور وجود ندارد.
وي در عين حال مطرح کرد: هرگونه چاله و دست اندازي در جاده ها که در محدوده شهرها است، به وزارت راه و ترابري مربوط نمي شود و بر عهده شهرداري هاست.
رحمتي از مردم درخواست کرد هرگونه چاله و دست اندازي در جاده هاي اصلي کشور ديدند، بلافاصله به وزارت راه و ترابري گزارش کنند تا مورد بررسي و پيگيري قرار گيرد.

مقابله با بازار سياه
هر ساله روزهاي پاياني سال که فرا مي رسد بازار سياه فروش بليت نوروزي نيز بسيار جنجال به پا مي کند. پرسشي که در شرايط فعلي مطرح است اين که وزارت راه و ترابري با محوريت سازمان راهداري و حمل و نقل جاده اي، سازمان هواپيمايي کشوري و شرکت قطارهاي مسافري رجا» چه تمهيداتي براي مقابله با بازار سياه نوروزي انديشيده است؟
وزير راه و ترابري در پاسخ به اين پرسش، با تاکيد بر اين که متقاضيان سفر در ايام نوروز حتما بليت خود را از آژانس ها يا نمايندگي هاي فروش بليت تهيه کنند، به مردم توصيه کرد که به هيچ وجه بليت نوروزي خود را از بازار سياه تهيه نکند، زيرا در صورت اين کار، آنان نخواهند توانست با هواپيما يا قطار به سفر نوروزي بروند.
وي در توضيح اين مطلب گفت: در هنگام سفر متصديان کنترل بليت، بليت هايي را که به نام مسافر نبوده و يا مخدوش و داراي قلم خوردگي باشد ابطال و از مسافرت دارندگان اين گونه بليت ها جلوگيري خواهند کرد.
رحمتي در ادامه اعلام کرد: قيمت بليت قطار، اتوبوس و هواپيما در ايام نوروز امسال افزايش نخواهد يافت و به مانند سال قبل خواهد بود.

خروج آزادراه تهران شمال از تعليق
کلنگ آغاز اجراي اين پروژه در اواخر دولت کارگزاران به زمين زده شده است. در حالي که هم اکنون پروژه آزادراه تهران - شمال تنها چند درصد پيشرفت دارد که ترکان، حجتي، مرحوم دادمان، افشار، خرم، بناب و در نهايت رحمتي که بالاترين مقام مسئول در وزارت راه و ترابري در اين سال ها بوده اند، همواره بر تسريع در اجراي اين پروژه تاکيد داشته و دارند.
محمود احمدي نژاد رييس جمهوري نيز با انتقاد از روند کند احداث آزادراه تهران شمال در طول 12 سال گذشته، بر تسريع در احداث اين پروژه تاکيد کرده است. آخرين مشکلي که بر سر راه احداث آزادراه تهران شمال سايه افکنده بود، تاخير و عدم حضور چيني ها براي احداث اين پروژه بود؟
وزير راه و ترابري در اين باره گفت: تمام مشکلات مربوط به حضور چيني ها در آزادراه تهران شمال از ابتداي سال جديد ميلادي برطرف شده و هم اکنون آنان اقدامات اوليه براي احداث فاز اول اين پروژه را نيز آغاز کرده اند.
به گفته وي، همچنين چيني ها با دريافت مجوزهاي لازم، تجهيزات، نيروها و ... را براي اين کار در کشورمان مستقر کرده اند.
وي ابراز اميدواري کرد که ساخت فاز نخست آزادراه تهران شمال در سه سال آينده به اتمام مي رسد. با بهره برداري از فاز نخست آزادراه تهران شمال، 60 کيلومتر از مسير فعلي تهران چالوس کاهش خواهد يافت.
چيني ها براي احداث 7 قطعه از آزادراه تهران شمال (منطقه اول از تهران تا دوآب شهرستانک) که حدود 32 کيلومتر است، قرارداد فاينانس به امضا رسانده اند و پنج قطعه طرف شمال اين آزادراه نيز (منطقه چهارم از سرراهي دشت نظير تا چالوس) که 20 کيلومتر مي باشد توسط شرکت هاي داخلي در حال احداث است.
آزادراه تهران شمال از غرب تهران يعني تقاطع بزرگراه همت شروع و با عبور از ناحيه کن، سولقان، دوآب (شهرستانک)، گچسر و مرزن آباد به کمربندي چالوس تنکابن متصل مي گردد. طول اين آزاد راه در مجموع 121 کيلومتر و داراي دو خط عبور در هر باند و پيش بيني سه خط در فرازهاي تند است.


نسخه چاپي ارسال به دوستان
 
ورزشي
سياسي و سياسي خارجي
هنري
استانها و شهرستانها
پزشکي و علمي
دانشگاه و خبر
دانشگاه
اقتصادي
گزارش تصويري روز
آگهي هاي روزنامه آفرينش
صفحه اصلی - شناسنامه آفرینش - آرشیو آفرینش - ارتباط با ما - درخواست اشتراک - پیوندها - جستجوی پیشرفته