جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
پیوندها ÏÑíÇÝÊ Pdf ÏÑÎæÇÓÊ ÇÔÊÑǘارتباط با ماآرشيوشناسنامهصفحه اصلي
تاریخ 1385/12/15 - روزنامه مستقل سراسري صبح ايران - (سه شنبه) نسخه شماره 2716

 کوتاه و خواندني 


 انتقاد نماينده قم از عدم افزايش حقوق کارکنان دولت

نماينده قم از عدم افزايش متناسب حقوق کارکنان دولت با تورم در لايحه بودجه سال آينده انتقاد کرد. سيدمحمد ميرمحمدي رييس فراکسيون وفاق و کارآمدي مجلس در حاشيه جلسه علني مجلس با بيان اين که ميزان افزايش حقوق کارکنان دولت در سال 86 هشت و نيم درصد است، که اين ميزان حتي در بودجه ديده نشده است، گفت: اين که مي گويند قسمتي از حقوق کارکنان دولت به صورت غيرنقدي پرداخت شود معيار منطقي ندارد زيرا در اين صورت ديگر اين حقوق غير نقدي براي افرادي که بازنشسته شده اند يا در حال بازنشستگي هستند، قابل محاسبه و پرداخت نخواهد بود. وي پرداخت حقوق غير نقدي را به زيان شاغلان و بازنشستگان دانست. نماينده قم در خصوص لايحه مديريت خدمات کشوري گفت: دولت بايد برآورد دقيقي از بار مالي و اجرايي شدن آن در سال 86 مطرح کند و پيشنهادهاي خود را در هنگام بررسي بودجه مطرح کند.
 
"هما" هيچگونه افزايش قيمتي بر روي پروازهاي نوروزي ندارد
 
هواپيمايي جمهوري اسلامي ايران در پروازهاي نوروزي خود هيچ گونه افزايش قيمتي در خطوط داخلي و بين المللي ندارد. اداره کل روابط عمومي هواپيمايي جمهوري اسلامي ايران ضمن عرض تبريک سال نو به کليه هموطنان اعلام کرد: به اطلاع مسافرين گرامي "هما" در تمامي خطوط داخلي و بين المللي مي رساند که اين شرکت در راستاي منويات دولت محترم، هيچ گونه افزايش قيمتي را بر روي پروازهاي نوروزي خود اعمال نخواهد کرد.در ادامه اين خبر آمده است: از مردم شريف انتظار دارد در صورت ابتياع بليت با قيمتي افزون بر قيمت هاي رسمي "هما" مراتب را همراه با مستندات خريد بليت به دفاتر اين شرکت تحويل تا ضمن برخورد با متخلفين، حقوق هموطنان محترم نيز تاديه گردد.
 
فصلنامه آسيا در اينترنت

متن کامل 39 شماره منتشره شده فصلنامه تخصصي آسيا از طريق اينترنت قابل دسترسي است .روابط عمومي بيمه آسيا در گزارشي اعلام کرد : متن کامل مقاله ها و گزارش هاي فصلنامه تخصصي آسيا در قالب برنامه  PDF که قابليت چاپ دارد از طريق بانک اطلاعات نشريات کشور (مگ ايران) در دسترس علاقه مندان قرار گرفته است .اين گزارش مي  افزايد : علاقه مندان به مباحث بيمه اي مي توانند از مقاله ها و گزارش هاي شماره هاي منتشر شده فصلنامه آسيا و نيز شماره هاي جديد که در کوتاه ترين زمان ممکن پس از انتشار در اين بانک اطلاعاتي قرار مي گيرد بدون نياز به کلمه عبور بهره مند شوند .در پايان اين گزارش اظهار اميدواري شده است که با اين حرکت فرهنگي - اطلاع رساني ، بيمه آسيا توانسته باشد ضمن پاسخگويي به علاقه مندان صنعت بيمه کشور ، شاهد ارتقا» سطح آشنايي مردم با انواع بيمه هاي بازرگاني و تسهيل دسترسي آنان به مباحث بيمه اي باشد.گفتني است فصلنامه تخصصي آسيا در قالب هاي سرمقاله ، ميزگرد ، گفت و گو ، مقاله ، آموزش ، گزارش ، مديريت ، فرهنگي ، آمار رويدادها و اخبار ، مطالب به روز و تخصصي را به خوانندگان خود ارائه مي دهد .
 
وزير اقتصاد تاکيد کرد:
توزيع عادلانه ثروت بين مردم

جلسه هماهنگي توزيع مرحله دوم سهام عدالت به روستاييان و عشاير با حضور وزير امور اقتصادي و دارايي و مديران استان ها برگزار شد. به گزارش ايسنا، دکتر داود دانش جعفري وزير امور اقتصادي و دارايي درباره سياست هاي کلي اصل 44 قانون اساسي و اينکه يک دگرگوني بزرگي را در سطح اقتصاد کشور به وجود خواهد آورد، توضيح داد: اقدامات اجرايي از ابعاد مختلف از سوي مجلس، دولت و قوه قضاييه و همه کساني که علاقه مند به اصلاح هستند دنبال مي شود ما هم به عنوان يکي از عناصر تاثيرگذار ماموريت هايي را تقبل کرده که به انجام آن ها خواهيم پرداخت. وي درباره جلسه اخير مديران اجرايي اصل 44 قانون اساسي با مقام معظم رهبري و اينکه فصل نويني از سياست هاي اصل 44 باز شده است، خاطرنشان کرد: ايشان نقطه نظرات راهگشاي خود را در جهت تسريع اجراي سياست هاي اصل 44 قانون اساسي و هم چنين توليد ثروت و توزيع ثروت مطرح کردند. دانش جعفري ارتقا» در زمينه اقتصاد را مدنظر قرار داد و افزود: در بسياري از زمينه ها جايگاه بهتري مي توانيم در اقتصاد دنيا داشته باشيم و با افزايش توليد ناخالص و هم چنين افزايش ثروت بيش تر مي توانيم ساز و کار هايي را براي توزيع به وجود آورده که همين امر يک طرح اجرايي بسيار خوبي قلمداد خواهد شد. وي عنوان کرد: در حال حاضر نسبت درآمد دهک بالا به دهک پايين جامعه 16 تا 17 درصد است که اين رقم خوب نيست در حالي که در برخي از کشورها توانستند اين درصد را به 4/5 برسانند که نشان مي دهد ثروت در بين آن ها به خوبي توزيع شده و فاصله طبقاتي بسيار کم است. دانش جعفري به وظيفه سنگين وزارت امور اقتصادي و دارايي در اصل 44 قانون اساسي اشاره کرد و افزود: در بعد ثروت، افزايش و انباشت آن وظيفه اي داريم که به انجام آن خواهيم پرداخت. نهاد هايي که در اختيار ما هستند به نوعي در توليد ثروت موثرند که بايد از آن ها استفاده کنيم. وزير امور اقتصادي و دارايي يکي از برنامه هاي رييس جمهور را توزيع عادلانه ثروت بين مردم و يا همان سهام عدالت عنوان کرد و افزود: با اجراي سهام عدالت که در جهت توزيع بهتر ثروت است ذهنيت منفي که در برابر خصوصي سازي وجود داشت از بين رفته است. در گذشته عملکرد دولت در برابر ذهنيت مردم راجع به توزيع عادلانه ثروت فايده اي نداشت اما در حال حاضر با سهام عدالت اين ديدگاه را تغيير داده و مردم را با اين سياست همگام کرده است.


 رييس هيات مديره مخابرات ايران:
تمامي سيم کارت هاي 288 هزار توماني دولتي
تا پايان ماه جاري واگذار مي شود

رييس هيات مديره شرکت مخابرات ايران گفت: واگذاري تمامي سيم کارت هاي ثبت نامي دولتي در ماه گذشته اعم از اعتباري و معمولي از هفته جاري آغاز و تا پايان ماه جاري تمامي سيم کارت هاي معمولي واگذار خواهد شد.
وفا غفاريان در گفت وگو با فارس اظهارداشت: طبق برنامه ريزي انجام شده قرار است که از هفته جاري واگذاري سيم کارت هاي ثبت نامي ماه گذشته در تمام استان ها آغاز شود. واگذاري سيم کارت هاي معمولي چون کمتر است تا پايان ماه جاري تمام مي شود.
وي ادامه داد: اين واگذاري در برخي از استان ها چون تهران، خوزستان و هرمزگان در دو مرحله انجام خواهد شد و واگذاري سيم کارت در اين استان ها تا ارديبهشت يا خرداد ماه سال آينده به اتمام مي رسد.
غفاريان تاکيد کرد: واگذاري سيم کارت دولتي در تعدادي از استان ها که ظرفيت خوبي دارند چون همدان، قم و يزد، تا پايان سال جاري به اتمام رسيده و صفر خواهد شد. وي گفت: در اين واگذاري سيم کارت اعتباري و معمولي توزيع خواهد شد.
 
تقويت 7 مرکز مخابراتي در استان تهران

به منظور تقويت شبکه کابل عمليات کابل برگردان در مراکز مخابرات پيام نور، شهيد مفتح، شهيد حکمت شعار، ملت، الغدير، شهيد کلانتري و قدس از تاريخ 15 اسفندماه آغاز مي شود.
به گزارش روابط عمومي شرکت مخابرات استان تهران، با اجراي عمليات مذکور ارتباط تلفني مشترکين در مرکز مخابرات پيام نور با پيش شماره هاي 4440 الي 4447 در محدوده خيابانهاي مفتح، شهيد باهنر، امير ابراهيم، شهيد طالبي و در مرکز مخابرات شهيد مفتح با پيش شماره هاي 2284 الي 2288 در محدوده خيابان هاي بزرگراه رسالت، کوي زواش، عطار، عبداله غرب، کوچه ششم، دوازدهم و در مرکز مخابرات حکمت شعار با پيش شماره هاي 7719 الي 7722، 7749، 7780، 7789، 7744 الي 7745 و 7722 در محدوده خيابان هاي سروش 1 و بهار 2، 30 متري دوم، والائيان و سراج به مدت 3 روز دچار اختلال مي شود.
همچنين در مرکز مخابرات ملت با پيش شماره هاي 3390 الي 3398 و 331111111 در محدوده خيابان هاي ناصرخسرو، 15 خرداد، خيابان پامنار، سراي چيت ساز و در مرکز مخابرات الغدير با پيش شماره هاي 3368، 3369، 3370 الي 3373، 3300 الي 3303 در محدوده خيابان هاي برادران آقاجانلو، گلستان 4 و 8، نبرد جنوبي و در مرکز مخابرات شهيد کلانتري با پيش شماره 8888، 8887، 8879، 8878، 8877، 8864، 8866، 8865، 8867 در محدوده خيابان هاي ستاري، سرو، دبير و ولي عصر و در مرکز مخابرات قدس با پيش شماره هاي 8800 الي 8802، 8833، 8863، در محدوده خيابان هاي کارگر شمالي، جلال آل احمد، کوچه پنجم، هفتم و تهران حداکثر به مدت 72 ساعت با اختلال همراه است.
 
مدير عامل سازمان خصوصي سازي:
گران فروشي کرديم

غلامرضا حيدري کردزنگنه با اشاره به اتهاماتي که به سازمان خصوصي سازي مبني بر گران فروشي و ارزان فروشي مطرح مي شود، گفت: اين سازمان بيشتر گران فروشي کرده تا ارزان فروشي و اين در حالي است که براي فروش سهام هر شرکتي صورت حساب سه ساله دستگاه ها، تراز عملياتي، وضعيت مالي شرکت ها و غيره در هيات عالي واگذاري و غيره بررسي مي شود.
به گزارش مهر، مديرعامل سازمان خصوصي سازي در ميزگرد تخصصي بررسي موانع اجرايي اصل 44 قانون اساسي در روزنامه اطلاعات در پاسخ به مهر در مورد آخرين وضعيت لايحه اجرايي شدن اصل 44 قانون اساسي گفت: از 74 ماده اين لايحه 52 ماده بررسي شده که اميدواريم براساس گفته وزير اقتصاد تا پايان سال جاري تصويب شود، به خصوص اين که مجلس و کميسيون ويژه آن به شدت پيگير اين موضوع است. غلامرضا حيدري کرد زنگنه اضافه کرد: اگر تصويب اين لايحه تا پايان سال جاري انجام نشود، دولت آن را به صورت طرح براي تصويب به مجلس ارائه خواهد کرد.
وي همچنين در پاسخ به سوالي مبني بر نگراني مجلس در مورد فروش 7 هزار ميليارد تومان سهام شرکت هاي دولتي در سال آينده با توجه به تحقق پيش بيني هاي فروش سهام شرکت هاي دولتي در سال جاري گفت: البته 4 هزار ميليارد تومان آن رد ديون و 3 هزار ميليارد تومان فروش سهام شرکت هاي دولتي است که به خزانه واريز خواهد شد.
 
کاهش قيمت خودرو پس از تعطيلات نوروز

تغيير قيمت خودروها به دليل افزايش تقاضا نسبت به ديگر ماه هاي نيمه دوم سال است.
جلال ريخته گر قديمي رييس اتحاديه صنف دارندگان نمايشگاه هاي اتومبيل در گفت وگو با ايسنا به تغييرات قيمت خودرو در اسفندماه اشاره کرد و گفت: افزايش 20 درصدي تقاضا در اين ماه نسبت به ديگر ماه هاي فصول پاييز و زمستان باعث افزايش چند درصدي قيمت خودرو شده است که پس از حدود پنجم فروردين مجددا رکود بر بازار حاکم مي شود.
وي اين افزايش قيمت را فقط شامل برخي توليدات داخلي دانست و افزود: سمند دوگانه سوز، سمند، پژو GLX، 206 تيپ 6 و 5، پژو پارس ELX، و پژو "روآ" شامل اين افزايش قيمت شده اند، ضمن اينکه پرايد دوگانه سوز نيز باعث اختلاف قيمت در قيمت پرايد شده است.
وي ادامه داد: خودروهاي وارداتي به دليل نداشتن خدمات پس از فروش و اشباع بازار با کاهش قيمت روبه رو شده اند. وي پيش بيني کرد: قيمت خودروها پس از تعطيلات به حالت عادي و اوليه خود بازگردد.


نسخه چاپي ارسال به دوستان
 
ورزشي
سياسي و سياسي خارجي
هنري
استانها و شهرستانها
پزشکي و علمي
دانشگاه و خبر
دانشگاه
اقتصادي
گزارش تصويري روز
آگهي هاي روزنامه آفرينش
صفحه اصلی - شناسنامه آفرینش - آرشیو آفرینش - ارتباط با ما - درخواست اشتراک - پیوندها - جستجوی پیشرفته