جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
پیوندها ÏÑÎæÇÓÊ ÇÔÊÑǘارتباط با ماآرشيوشناسنامهصفحه اصلي
تاریخ 1392/11/30 - روزنامه سراسري صبح ايران(چهارشنبه) نسخه شماره 4649

 آمريکا:
 تضميني براي موفقيت مذاکرات هسته اي با ايران وجود ندارد 

 آمريکا اعلام کرد مذاکرات ميان ايران و گروه 1+5 براي دست يابي به توافق دائمي درباره برنامه هسته‌اي تهران، طولاني، سخت و دشوار است و چيزي براي تضمين موفقيت آن وجود ندارد.به گزارش عصر ايران، رويترز مي نويسد: اين نظر را يک مقام مسؤول ارشد دولت آمريکا به شرط فاش نشدن نامش در آستانه نخستين مرحله از مذاکرات هسته اي ميان ايران و 1+5 در وين براي کسب توافق دائمي درباره برنامه هسته اي تهران مطرح کرد.

اين مقام ارشد دولت آمريکا به خبرنگاران در وين گفت: روزهاي آينده در اين هفته آغاز روند سخت و دشوار و طولاني مدت است.وي افزود: هنگامي که خطرات به اين شکل بالاست و شيطان هم در جزئيات نهفته است پس بايد تامل و درنگ کرد تا اعتماد جامعه بين الملل به کسب نتيجه جلب شود.او ادامه داد: در چنين وضعيتي، کسب نتيجه نمي‌تواند در يک روز يا هفته يا حتي يک ماه به دست آيد.اين مقام ارشد دولت آمريکا تاکيد کرد: واشنگتن خواهان طولاني تر شدن مذاکرات هسته اي با ايران به بيش از 6 ماه نيست. نيت ما اين است که از همين 6 ماه براي کسب توافق دائمي استفاده شود. چيزي براي تضمين موفقيت مذاکرات هسته اي در وين وجود ندارد. همانطور که باراک اوباما رئيس جمهور آمريکا گفت و من با او موافق هستم احتمال به دست نيامدن توافق دائمي با احتمال کسب توافق هسته اي‌، برابري مي‌کند.

وي تاکيد کرد دولت آمريکا احتمالا آماده دست يابي به راه حل ميانه و وسط درباره بيشتر مسائل اختلاف برانگيزي است که در سه مرحله مذاکرات منتهي به توافق ژنو مطرح شده بودند.راکتور آب سنگين اراک يکي از اين مسائل اختلاف برانگيز ميان ايران و غرب است.

او درباره سخنان اخير علي اکبر صالحي رئيس سازمان انرژي اتمي ايران درباره امکان تغييرات در طراحي راکتور اراک براي کاهش نگراني هاي غرب گفت: ما خرسند هستيم که مي بينيم دکتر صالحي مي گويد که آنها آمادگي انجام مذاکرات براي تغييرات قابل اجرا را دارند.اين مقام ارشد دولتي آمريکا ادامه داد: معتقدم که در مقابل ما مرحله طولاني مدتي قرار دارد که بايد آن را در مذاکرات پشت سر بگذاريم اما معتقدم باب بررسي ايده ها و راه هاي رفع نگراني هاي ما بايد بازباشد.


نسخه چاپي ارسال به دوستان
 
سياسي
خبر دانشگاه
دانش و پژوهش
اقتصاد و بازار
مرز پر گهر
در قلمرو ورزش
آگهي
صفحه اصلی - شناسنامه آفرینش - آرشیو آفرینش - ارتباط با ما - درخواست اشتراک - پیوندها - جستجوی پیشرفته