جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
پیوندها ÏÑÎæÇÓÊ ÇÔÊÑǘارتباط با ماآرشيوشناسنامهصفحه اصلي
تاریخ 1392/11/30 - روزنامه سراسري صبح ايران(چهارشنبه) نسخه شماره 4649

 خبر 

 کارگروه ويژه‌اي در استانداري البرزمفاسد اقتصادي را پيگيري مي‌کند

کرج - خاکپور

استاندار البرز بر تشکيل کارگروه ويژه‌اي در استان به منظور رصد مفاسد اقتصادي تأکيد کرد.به گزارش پايگاه اطلاع‌رساني استانداري البرز، سيدطاهرطاهري در جلسه شوراي معاونان ،راهبردهاي دولت يازدهم در مبارزه با مفاسد اقتصادي را مورد اشاره قرار داد و اظهار داشت: دولت تدبير و اميد به صورت جدي و ويژه مبارزه با رانت و مفاسد اقتصادي را در دستور کار قرار داده است.وي با اشاره به تأکيدات دکتر روحاني رئيس جمهوري کشور در اين رابطه گفت: در دولت يازدهم با هرگونه فساد برخورد خواهد شد، کمااينکه وزير کشور نيز تيمي را به منظور مبارزه جدي با مفسدان اقتصادي تشکيل داده است.

مهندس طاهري با بيان اينکه مشي تيم استانداري البرز نيز حرکت در مسير اهداف عالي دولت است؛ تصريح کرد: به همين منظور کارگروهي در استانداري البرز تمامي موارد را بررسي و دنبال خواهد کرد تا شاهد بروز هيچ مشکلي در اين حوزه نباشيم.استاندار البرز در ادامه ضمن آن که کليه فرمانداران و کارکنان زير مجموعه را ملزم بر توجيح پيرامون اصول سلامت اداري دانست؛ بيان کرد: رصد و پيگيري امور اقتصادي به نحوي خواهد بود که کوچکترين موضوعات نيز زير ذره‌بين بازرسان ويژه قرار مي‌گيرد.وي تأکيد کرد: دولتمردان اين اجازه را نمي‌دهند که رانت‌خواران و ويژه‌خواران سرمايه‌هاي کشور را يغما ببرند.طاهري بيان کرد: البته مديران خوبي در کشور داريم که شبانه‌روز در تلاش براي توسعه و آباداني هستند و اين خود سرمايه‌اي عظيم براي ما به شمار مي‌رود.

مشکل اصلي صنعت برق استان كرمان، کمبود نقدينگي است

کرمان - اميرماهاني

مديرعامل شرکت توزيع نيروي برق شمال استان کرمان گفت: مشکل اصلي صنعت برق کشور و استان، کمبود نقدينگي است. محمود شهبا در مراسم افتتاح مرکز مديريت برق شهر کرمان که با حضور پورابراهيمي نماينده‌ي مردم کرمان و راور در مجلس شوراي اسلامي، سيف‌الهي شهردار کرمان، کامياب معاون عمراني استاندار، خدادادي شهردار منطقه‌ي چهار و جمعي از مسئولان استان برگزار شد؛ افزود: در حال حاضر به ازاي هر انشعاب برقي که ايجاد مي‌شود؛ شرکت برق بيش از دو ميليون و500 هزار تومان هزينه مي‌کند. وي خاطرنشان کرد: اميدوار هستيم بتوانيم عقب‌ماندگي طرح‌هاي روستايي را تا پايان امسال در استان کرمان جبران کنيم و بخش عظيمي از متقاضيان شرکت برق استان را از عملکرد اين شرکت راضي نگه‌داريم.

شهبا اظهار داشت: از محل هزينه‌ي به‌سازي شبکه و انرژي‌هاي تجديدپذير، اعتباري به شرکت تخصيص داده شد و کار توسعه‌ي شبکه‌هاي برق روستايي استان آغاز شد. وي گفت: از مجموع درآمد وزارت نيرو، 55 درصد آن از محل فروش انشعاب و مابقي آن توسط شرکت‌هاي برق تامين مي‌شود که بر اين اساس و در صورت لزوم، مردم بايد به مجموعه‌ي برق کمک کنند.

سال 93 صنايع دستي را از طريق اينترنت خريداري کنيد

يزد – اکبر خيرخواه

به گزارش رسيده از روابط عمومي اداره کل ميراث‌فرهنگي، صنايع‌دستي و گردشگري استان يزد اخذ آمارتاسيسات گردشگري و اطلاع رساني گردشگري و خريد اينترنتي صنايع دستي استان به زودي با مشارکت و همکاري اين اداره کل و شرکت نرم‌افزار پويان سيستم يزد کليد خواهد خورد. بر پايه اين گزارش :معاونت گردشگري اداره کل ميراث فرهنگي، صنايع‌دستي و گردشگري يزد گفت: با برنامه‌ريزي صورت گرفته تدوين نرم‌افزارهاي خاص امکان اخذ آمارگردشگران از واحدهاي اقامتي و دفاتر خدمات گردشگري فراهم خواهد شد .هما خورشيدي افزود: همچنين نرم‌افزاراطلاع رساني گردشگري توسط شرکت مذکور طراحي گرديده که قابل نصب بر روي گوشيهاي موبايل و يا عرضه از طريق سيستم مي‌باشد و در ايام نوروز 1393 قابل استفاده مي‌باشد و دردسترس علاقمندان و مسافران نوروزي قرار مي‌گيرد.وي در پايان گفت: درراستاي معرفي و حمايت از توليدکنندگان صنايع دستي يزد بزودي نرم‌افزار ويژه جهت خريد آنلاين محصولات و توليدات بومي، سنتي با کيفيت مرغوب توسط شرکت پويان سيستم طراحي و اجرا خواهد شد.

در نه ماه اول سال جاري صورت گرفت؛

بالغ بر 34 هزار تن انواع ساردين ماهيان در هرمزگان صيد شد

بندرعباس - خبرنگار آفرينش

مديرکل شيلات هرمزگان از صيد بالغ بر 34 هزار و 185 تن انواع ساردين ماهيان در نه ماهه اول سال 92 خبر داد.مهندس سيد پرويز محبي افزود:گونه‌هاي اصلي صيد ساردين ماهيان در استان هرمزگان را به ترتيب متوتا،ساردين و کيلکا تشکيل مي‌دهند. وي تصريح کرد :شهرستانهاي قشم، بندرلنگه و جاسک نيز به ترتيب با 82 ،12 و شش درصد بيشترين ميزان صيد ساردين ماهيان را در استان هرمزگان به خود اختصاص داده‌اند.محبي ابراز داشت: دو هزار و 770 نفر صياد با بيش از 150 عاملهساردين در عمليلات صيد اين ميزان ساردين ماهي شرکت داشته‌اند که مي‌توان گفت ده درصد از صيادان استان هرمزگان و نزديک به 26 درصد از صيد استان را صيد و صيادي ساردين ماهيان شامل مي‌شود.

لازم به ذکر است استان هرمزگان با بيش از 28 هزار صياد و بالغ بر هزار و 400 کيلومتر نوار ساحلي رتبه اول صيد کشور را به خود اختصاص داده است.


نسخه چاپي ارسال به دوستان
 
سياسي
خبر دانشگاه
دانش و پژوهش
اقتصاد و بازار
مرز پر گهر
در قلمرو ورزش
آگهي
صفحه اصلی - شناسنامه آفرینش - آرشیو آفرینش - ارتباط با ما - درخواست اشتراک - پیوندها - جستجوی پیشرفته